Wzrosło polskie zadłużenie zagraniczne

Opublikowano: 01.07.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 697

Zadłużenie zagraniczne Polski ogółem wyniosło 278,42 mld euro na zakończenie I kwartału 2013 r. wobec 276,72 mld euro kwartał wcześniej – poinformował Narodowy Bank Polski (NBP) w piątkowym komunikacie. Na koniec I kwartału 2012 roku zadłużenia zagraniczne wynosiło 261,02 mld euro.

Zadłużenie długoterminowe na koniec III 2013 r. wynosiło 222,84 mld euro (wobec 204,77 mld euro rok wcześniej), a krótkoterminowe 55,59 mld euro (wobec 56,25 mld euro rok wcześniej).

Zadłużenie zagraniczne przedsiębiorstw (sektora pozarządowego i pozabankowego) wyniosło na koniec III 2013 r. 110,21 mld euro wobec 109,71 mld euro kwartał wcześniej i 108,43 mld euro rok wcześniej.

Zadłużenie zagraniczne sektora rządowego i samorządowego wzrosło w I kwartale 2013 roku do 114,34 mld euro z 113,95 mld euro w IV kwartale 2012 r. i zwiększyło się wobec 97,56 mld euro rok wcześniej.

Jednocześnie zadłużenie zagraniczne sektora bankowego spadło do 48,22 mld euro z 48,84 mld euro pod koniec grudnia 2012 r. i spadło wobec 49,98 mld euro rok wcześniej.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ninjas84
Użytkownik
ninjas84

Heh nic nowego, a kwoty podane są w € żeby nie pokazać że to już bilion złotych?? :P

zbig45
Użytkownik
zbig45

tych długów a nawet odsetek, Polska nie jest w stanie spłacić. ciekawe jaki wybieg zrobi władza? pewnie odda władzę na cztery lata PIS-owi i niech się martwią. PIS zrobi bardzo drastyczne reformy, przez co straci poparcie i po czterech latach władzy znów nadejdzie PO. nie ma absolutnie widoków na lepsze jutro w tym kraju.

Luk
Użytkownik
Luk

Zastanawiam się czy Tusk wyrobi się z znacjonalizowaniem obligacji z OFE czy po prostu skończą się pieniądze na wypłaty dla urzędników i dalej już “radź sobie każdy sam”.
PO się rozleci ale Ci sami politycy w sejmie zostaną i dalej nic się nie zmieni.
Faktycznie w euro. Umknęło mi to na początku. Mamy już ponad 1 bln pln długu. Czyli coś koło 30.000 PLN długu na każdego obywatela.
Podobno GDDKIA rozpisuje na prawo i lewo przetargi na budowę nowych dróg. Czyżby na wzór Chin próbowali na chama rozpędzić PKB?

darknorthpl
Użytkownik
darknorthpl

Jeszcze około 5 lat temu pamiętam jak podawali w TVP, że średnia długu publicznego na obywatela to ok 15tys. zł, teraz widzę, że to już 31 tys. złotych.

Ciekawe jaka jest granica zadłużenia Polski, zapewne kiedy już nie będzie co sprzedać, czy jak kto woli sprywatyzować to bańka

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Jak nie będzie co sprzedać to puszczą ludzi w jasyr

Squnik
Użytkownik
Squnik

Zadłużenie zagraniczne sektora rządowego i samorządowego wzrosło w I kwartale 2013 roku do 114,34 mld €. Na co poszły te kuriozalne pieniądze? Na tablety dla (p)osłów? Na nagrody i premie dla 15-tysięcznego grona urzędniczyn administracji centralnej i rządowej? Na garnitury dla pierwszego volksdeutsche’a IV RP?