Wzrosła liczba zawieranych małżeństw

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 415

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w ubiegłym roku zawarto 195 tysięcy małżeństw, co oznacza wzrost liczby nowych związków o 6 tysięcy w porównaniu do roku 2015. Jednocześnie od 1980 roku liczba ślubów spadła o prawie 40 procent.

W ubiegłym roku zawarto ogółem 195 tys. nowych małżeństw, tymczasem rok wcześniej wskaźnik ten wynosił 188,8 tys., co oznacza nieznaczny wzrost w skali rocznej. Jednocześnie w 2015 r. w porównaniu z 1980 r. liczba zawieranych oficjalnych związków spadła o blisko 38,6 proc., bowiem wówczas zarejestrowano ich blisko 307,3 tys. Jeszcze w 2010 r. odnotowano liczbę prawie 228,3 tys. nowych małżeństw, ale już trzy lata później liczba ta spadła do niespełna 180,4 tys.

Analitycy GUS wskazują, iż w ciągu ostatnich trzech lat zauważalna jest tendencja wzrostowa, która może być spowodowana wzrostem liczby urodzeń, ponieważ wzrosty i spadki liczby zawieranych oficjalnie związków w perspektywie 2-3 lat mają znaczny wpływ właśnie na narodziny nowych Polaków.

Jednocześnie 81 proc. związków (na wsi blisko 87 proc.) to małżeństwa pierwsze, a więc śluby panien z kawalerami. Wzrósł też wiek nowożeńców, ponieważ wynosi on obecnie 29 lat dla mężczyzny i 27 lat dla kobiety. Jednocześnie w ub.r. rozwiodło się ok. 64 tys. par czyli o 3 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na podstawie: wgospodarce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.