Wzrosła liczba zawieranych małżeństw

Opublikowano: 14.02.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w ubiegłym roku zawarto 195 tysięcy małżeństw, co oznacza wzrost liczby nowych związków o 6 tysięcy w porównaniu do roku 2015. Jednocześnie od 1980 roku liczba ślubów spadła o prawie 40 procent.

W ubiegłym roku zawarto ogółem 195 tys. nowych małżeństw, tymczasem rok wcześniej wskaźnik ten wynosił 188,8 tys., co oznacza nieznaczny wzrost w skali rocznej. Jednocześnie w 2015 r. w porównaniu z 1980 r. liczba zawieranych oficjalnych związków spadła o blisko 38,6 proc., bowiem wówczas zarejestrowano ich blisko 307,3 tys. Jeszcze w 2010 r. odnotowano liczbę prawie 228,3 tys. nowych małżeństw, ale już trzy lata później liczba ta spadła do niespełna 180,4 tys.

Analitycy GUS wskazują, iż w ciągu ostatnich trzech lat zauważalna jest tendencja wzrostowa, która może być spowodowana wzrostem liczby urodzeń, ponieważ wzrosty i spadki liczby zawieranych oficjalnie związków w perspektywie 2-3 lat mają znaczny wpływ właśnie na narodziny nowych Polaków.

Jednocześnie 81 proc. związków (na wsi blisko 87 proc.) to małżeństwa pierwsze, a więc śluby panien z kawalerami. Wzrósł też wiek nowożeńców, ponieważ wynosi on obecnie 29 lat dla mężczyzny i 27 lat dla kobiety. Jednocześnie w ub.r. rozwiodło się ok. 64 tys. par czyli o 3 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na podstawie: wgospodarce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o