Wywlekli księdza! Pokazowa, brutalna akcja policji

Opublikowano: 20.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3051

19 października rano służby na usługach rządu wkroczyły do prywatnej kaplicy-celi (urządzonej w prywatnym mieszkaniu celi zakonnej), po Mszy Św., w czasie nabożeństwa, nie zważając na trwającą modlitwę, po czym brutalnie wywleczono ministranta i kapłana, którego w szatach liturgicznych oderwano klęczącego od ołtarza. Duchowny – ks. [?] Michał Woźnicki został wyniesiony za ręce i nogi, po schodach, w szatach kapłańskich.

Nawet w czasach II wojny światowej czy w czasach stalinowskich, Gestapo, SB ani ZOMO nie wywlekało na ziemiach polskich kapłanów wykonujących święte czynności, w szatach liturgicznych, za ręce i nogi, skutych kajdankami, sprzed ołtarzy. Dlatego powiedzieć o tych bandytach w mundurach Gestapo, czy ZOMO, to za mało! Oni są znacznie gorsi! Takich scen nie oglądali nigdy nasi ojcowie czy dziadkowie, takie sceny dotąd działy się chyba tylko we Francji w czasie masońskiej rewolucji antyfrancuskiej, w Meksyku w czasie komunistycznych prześladowań czy w Hiszpanii w czasach wojny domowej 1936-1939. Być może takie sceny miały miejsce również na ziemiach polskich, które po 1920 r. znalazły się w ZSRR. W czasie wojny czy czerwonego stalinowskiego terroru, owszem często aresztowano i zabijano księży, ale nigdy nie wywlekano ich sprzed ołtarza. Również ks. Popiełuszko został porwany w zupełnie innych okolicznościach, nikt jeszcze dotąd nie odważył się na taką bezczelność i świętokradztwo, jak PiS-owski antypolski i antykatolicki reżim III RP!

Oficjalnym powodem interwencji było rzekome nie przestrzeganie (bezprawnych zresztą) rygorów sanitarnych związanych z rzekomą pandemią koronawirusa.

Należy zwrócić uwagę, że interwencja ta była całkowicie bezprawna, gdyż kaplica-cela, urządzona w prywatnym mieszkaniu, nie jest obiektem publicznym, ani obiektem kultu religijnego, nie obowiązują więc w niej rygory sanitarne takie jak w kościołach. Ksiądz będący tam gospodarzem ma prawo zaprosić do siebie osoby z zewnątrz (nie ma jeszcze prawomocnego wyroku sądu ws. eksmisji, ks. Woźnicki jest więc u siebie, i nie ma podstawy prawnej do usunięcia go z tego miejsca).

Funkcjonariusze nie tylko nie dopełnili obowiązku wylegitymowania się oraz sprawdzenia, że obowiązek noszenia maseczek przez osoby zdrowe nie ma umocowania w ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych (jest więc bezprawny), ale także przekroczyli znacząco swe uprawnienia, publicznie znieważając osobę duchowną, używając na tej wątłej podstawie przymusu bezpośredniego, czym narazili osobę ks. Woźnickiego na szkodę wizerunkową, zakłócili też co najważniejsze kult religijny (trwające nabożeństwo różańcowe).

Autorstwo: Michał Mikłaszewski (redaktor naczelny „Tenete Traditiones”) i Tomasz Jazłowski (Kierownik Główny RNR)
Źródło (pełna wersja): TeneteTraditiones.blogspot.com
Wersja skrócona na potrzeby portalu WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

44 komentarze

 1. adambiernacki 20.10.2020 10:34

  Hehe. Zjednoczona granatowa armia ubeckich synków podpisuje na siebie wyrok śmierci? Powodzenia na ulicach życzę i zastania żywej rodziny w domciu. Polscy katolicy mogą się pokusić niedługo o śmiertelny cios bo tam fanatyków też jest dużo. Przypominam tępakom, ze w społeczeństwie jest ok 800 tys sztuk broni palnej. Dalej eskalujcie i krzyżyk na drogę.

 2. realista 20.10.2020 11:03

  cyt.:”zakłócili też co najważniejsze kult religijny”

  nooo, to najważniejsze.

  a ty co tak przebierasz nogami żeby postrzelać do rodzin policjantów? taki jesteś bohater?
  strasznie się czyta co piszesz :(((… .. .

 3. matimozg 20.10.2020 11:34

  Mam nadzieję, że sprawą zajmie się jakiś prawnik konkretny. Bo głośno o tym przynajmniej w internecie. Wiem, że takie przykłady nadużyć policyjnych to nie jest codzienność i nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Ale takie zachowanie jak na filmie to jest gorzej niż gestapo. Strach pomyśleć jak sobie zalegalizują “bezkarność +”

 4. realista 20.10.2020 12:16

  mnie zastanawia obecna tam kamera, a szczególnie jej ustawienie dokładnie na drzwi w momencie wejścia policji…

  pewnie przypadek… .. .

 5. drakonos 20.10.2020 12:55

  realista
  Każdy ma prawo odprawiać sobie jakieś tam rytuały nawet gdy kogoś to śmieszy lub inni księża tego zabraniają. Jeżeli policja tego zabrania to odprawiający rytuały na przyszłość powinien kupić sobie broń. Poleje się krew to ktoś zauważy problem.

  TO okupanta. Dziś zabierają się jego ,a jutro będą robić porządek z tobą ( bo np. nie przyjmiesz Islamu, skrytykujesz geja, nie oddasz krowy albo się nie zaszczepisz).

 6. realista 20.10.2020 13:13

  w tym problem, że ten “kapłan” niby nie miał prawa, a policja została wezwana przez właściciela obiektu, w którym ten nielegalny proceder miał miejsce. ;]
  pomijam dyskusyjne słowa o tym, że “Każdy ma prawo odprawiać sobie jakieś tam rytuały”, bo tak nie jest, ale rozumiem, że chodzi ci o “soft wersję”.
  tu nie chodziło o odprawianie rytuałów, tylko o nieokazanie dowodów i stawianie oporu.
  widać, że zostało to sprowokowane, i prawdopodobnie uczestnicy wiedzieli, że jeśli odbędzie się msza, to zostanie wezwana policja, stąd rejestrowanie zdarzenia.
  prowokacja i wykorzystanie religii w celu dalszego dzielenia ludzi.
  a ludzie dają się robić na takie ckliwe kawałki… słabe.

  bijąc się nikt nic tutaj nie zmieni. tylko naciski prawne i demokratyczne są w stanie coś zmienić, ale nie ma komu. okupanta wybrali sobie sami Polacy przez swoją bierność, populistyczne wybory i brak perspektywicznego myślenia.
  przykro mi, ale ta drużyna nie potrafi grać… .. .

 7. adambiernacki 20.10.2020 15:21

  Hehe realista zawsze wierny i czujny a gdzie napisałem, że chcę co?

 8. realista 20.10.2020 15:35

  a gdzie ja napisałem, że chcesz, co?… .. .

 9. drakonos 20.10.2020 16:20

  realista
  Nieważne kto zgłosił. Policja mogła przyjść pouczyć. Każdy może stworzyć religie 🙂 Chyba nawet ostatnio jedna powstała. Coś tam z makaronem w nazwie.

  Uczestnicy wiedzieli bo nie była to pierwsza taka kontrola 🙂

  Bijąc się jest szansa na stworzenie jakieś autonomii. Demokracją nic nie osiągniesz bo wolności słowa w Polsce nie było. Tvn, typ, polsat i cała reszta pokroju FB, YT wiadomo kogo jest.

  Mamy demokracje od ponad 20 lat i jest coraz gorzej. Stworzyli sobie specjalnie kilka partii pokroju Pis, PO, PSL, nowoczesna, kukiz itd. żeby ludzie uwierzyli, że mają jakiś wybór. Dla zwiększenia efektu kłócą się publicznie dla zachowania pozoru.

 10. Cami 20.10.2020 17:21

  Ja tu widze dwa obrazy, ktory prawdziwy? hmmm (ponizsze nie ma w zamiarze obrazac niczyich uczuc i przekonan)
  Jeden: fanatykow religijnych, stawiajacych ja ponad prawo (msza ktora ma chronic przed wylegitymowaniem sie?) – podczas gdy dzis coraz wiecej informacji zewszad (kler=pedofilia), a religia to wymysl w celu manipulcji i podporzadkownia sie ciemnego ludu, m.in przez oplywajacy w bogactwa kler, ktory mowi nam zeby zyc skromnie i odbywac pokute tu, bo raj czeka na nas tam, ale kiedy? gdzie? po smierci – dobre sobie co nie? podczas gdy prawdziwy raj jest tu teraz i nazywa sie zycie. Coraz wieksze mam przekonanie ze caly ten Kosciol wymyslila grupka nierobow chcaca zyc i bogacic sie na garbach iinnych wciskajac im kit o jakims raju po smierci jak beda grzeczni i posluszni – my tego nie nie mozemy zweryfikowac a oni naszym kosztem maja raj na ziemi 🙂 lepiej sie tego nie dalo wymyslec!
  Drugi: (chyba mozna bylo przeprowadzic ta interwencje po mszy, chyba tam nie bylo bezposredniego zagrozenia zycia), obraz kojarzacy sie z filmami z czasow sredniowiecza o przesladowaniu chrzescijan i podobnej bezbronnosci religijnych fanatykow wobec wladzy (tylko czasy i mundury inne), interweniujacy? pokolenie bezdzietnych swingersow z tinderow, zbiornikow itp., bez empatii, bez kregoslupa moralnego, zasad zyciowych, honoru – takie ka po wykonujace bezmyslnie polecenia bo glowny cel zyciowy to kredyty do splacania na kolejne zaciagane dobra, jedyna ich motywacja to za wszelka cene utrzymanie tej roboty nawet kosztem robienia z geby du py, byleby tylko miec za co splcac zobowiazania do banku.
  Refleksja: kler=sluzba, na jednych robia inni i na drugich wlasciwie tez (glowny ich cel to emerytura w kwiecie wieku), jedni wstepuja do Kosciola bo sie do niczego innego nie nadaja i drudzy najczesciej tez.
  Az cisnie sie na usta takie powiedzonko z czasow dzieciecych jak ktos komus sie psocil:
  – Nie rób !
  – Nierób to ksiadz i milicjant !
  Czasy sie zmienily ale powiedzenia wydawaloby sie caly czas aktualne.

 11. realista 20.10.2020 17:23

  cyt.:”Nieważne kto zgłosił. Policja mogła przyjść pouczyć.”

  bardzo ważne! zasadniczo ważne! to tak, jakbyś ty zgłosił na policję byłego lokatora, który urządza sobie imprezki w twoim mieszkaniu, i to spraszając innych i bez zachowania tych tam śmiesznych dystansów i maseczek.
  a policja może i przyszła pouczyć, ale gość zamiast się wylegitymować zaczął pajacować, więc zabrali go na komisariat i tyle.
  wielkie halo, bo jakiegoś klechę wytargali jak normalnego człowieka. już przestańcie, to nie święta krowa, i nie Popiełuszko, tylko jakiś zbuntowany ojczulek co sobie jakąś sektę zaczął formować…

  “Bijąc się jest szansa na stworzenie”… absolutnie niczego.

  cyt.:”Mamy demokracje od ponad 20 lat i jest coraz gorzej.”

  dokładnie o tym piszę. jest coraz gorzej więc z kim ty chcesz się bić, o co, i z czyim poparciem?
  Polacy WYBIERAJĄ sobie sami okupanta, tak jak pisałem. nie chcą trudu wolności i obciążenia odpowiedzialnością. a to się po prostu źle kończy…

 12. rici 20.10.2020 17:26

  Cami twoj nick cos mi przypomina. Z poczatkiem lat 70-tych mialem kabaret pod taka nazwa, -na czesc francuskiego satyryka. Mielismy II miejsce na festiwalu w Zakopanem.

 13. agama 20.10.2020 17:28

  żeby tak w meczetach potrafili albo wobec polityków złodziei

 14. Cami 20.10.2020 17:38

  @rici
  Albert Camus?
  czy
  Camorra?

 15. realista 20.10.2020 17:40

  cyt.:”Kosciol wymyslila grupka nierobow chcaca zyc i bogacic sie na garbach iinnych wciskajac im kit o jakims raju po smierci jak beda grzeczni i posluszni – my tego nie nie mozemy zweryfikowac a oni naszym kosztem maja raj na ziemi 🙂 lepiej sie tego nie dalo wymyslec!”

  całkowicie się z tobą zgadzam. poczytaj sobie w biblii jak to kapłani zostali powołani z synów jakiegoś tam gościa, i co im przynosić, najlepsze żarełko i szaty i najczystszą oliwę i ojej co tam jeszcze. bezczelność aż…
  zaraz poszukam konkretnie i wstawię linka.
  (edit:) Księga Kapłańska chyba, jak to nie o tym to dajta cynka, poszukam lepiej ;]
  gościa polecam posłuchać, fajnie gada https://www.youtube.com/watch?v=z3e_5eH4Xng

  a dalej bynajmniej święty Paweł wykombinował sobie, że zrobi z jakiegoś głosiciela bajkową postać boskiego superbohatera i spreparował taką historyjkę, że jak na moje – wstyd, uwłaczającą inteligencji współczesnego człowieka.

  no ale każdy wierzy sobie w to, w co pozwala mu jego oprzyrządowanie, więc w sumie luz… .. .

 16. Foxi 20.10.2020 18:34

  Niestety @realista ma racje. To jest masońska akcja na pokaz. Ksiądz jest suspendowany od 1918 a wkroczyli dopiero w dzień rocznicy śmierci ks Popiełuszki? To jakaś szatańska wyższa
  forma nacisku i zastraszania. Zwykła przyzwoitość nakazuje poczekać aż ksiądz skończy swe modły i go łapsnąć w drzwiach – ale wtedy by nie było medialnego zamieszania.

 17. Crash 20.10.2020 20:03

  O masakro. Polacy to są dziwni. Raz szczują na kościół że msze są odprawiane w czasie covidu, wielka krytyka że pozwala się na zbieranie się ludzi z grupy ryzyka na modły. A kiedy policja chce wylegitymować uczestników to nagle wielki hejt na policję że bezczeszczą itp… MASAKRA.

  Porównanie że za 2 wojny światowej nie było tak źle to już gruba przesada, chyba nie trzeba odświeżać pamięci ile księży i innych duchownych straciło życie z rąk niemców?

  Spojler alert. Jeśli Kaczyński umrze na covid – nagle się okaże że był bohaterem narodowym i super prawym politykiem. Oraz że wszyscy Polacy go kochali.

 18. rici 20.10.2020 21:02

  Camus

 19. Cami 20.10.2020 21:08

  pudlo 🙂

 20. Cami 20.10.2020 21:27

  A w Opolu wywlekli typa co im niby pokazal jezyk, czy tam maseczki nie mial i cwaniakowal przed wylegitymowaniem sie – co nagrali gliniarze i gdyby nie to nagranie to nagranie zonki ukazuje calkiem inny obraz interwencji, nagle chory na serce, nagle dziecko w samochodzie (9 latek to nie az takie dziecko w sumie), gosciu po 2 piffkach bo go odbierala spod baru – wiec niesmiertelnosc juz zalaczona.
  Zalosne w tym wszystkim ze 2 “przeszkolonych” gliniarzy nie radzi sb z typem szarpia sie jak typy pod budka z piffem, wzywanych jest 5 radiowozow +straz miejska , w sumie 16 osob, na zwyklego szaraka – i my na takich emerytury potem bulimy?
  Jak to by byl typ z klamka spod ciemnej gwiazdy juz by nie zyli, czy 48 osob by sciagneli?
  Razi brak poszanowania munduru, czy osoby w mundurze, ale chyba sami na to zapracowali? a moze brak prawa gdzie Giertychopodobne cfaniaki i tak wybronia jak lape na psa podniose czy cokolwiek innego ukradne komus w tym pseudo kraju zlodzieji 🙁

 21. paullenburg 20.10.2020 21:36

  Najgorsze,ze Polacy tak rzadko potrafia sie ze soba dogadac co widac na zalaczonym obrazku…
  Ksiadz cwaniakuje i mysli,ze jego prawo (chocby i beznadziejnie glupie) najwyrazniej nie dotyczy.
  Policja polskim zwyczajem jest rownie cwaniakowata i jak zawsze ,,elektryczna” ze tak powiem. Pomimo,ze wykonuje swoja prace i egzekwuje prawo to niepotrzebnie wyciaga tego ksiezula ,starszego badz co badz czlowieka w kilku chlopa jak jakiegos terroryste i wlecze go jak za przeproszeniem jakas szmate.
  Rece opadaja….

 22. Cami 20.10.2020 21:46

  mam wrazenie ze tak samo w usa wyciagaja czarnych, ktorzy sie stawiaja bo przeciez “rasizm”, a ze silniejszy i lepiej zbudowany od ksiezulka i potencjalnie z klamka za paskiem to sily bezposredniej trzeba uzyc wiecej co daje wieksze ryzyko z jej przegieciem, a potem lament rownych jemu, czyli patologi, a ze drugami handlowal to nic bo przeciez z czegos zyc musial skoro iq nie pozwolilo skonczyc podstawowki zazwyczaj, ze babe bil , ale to nic bo glupia byla jakas, no w sumie jaka madra by z takim siedziala itp. itd

 23. realista 20.10.2020 23:33

  no ale mieli do rana z nim siedzieć? myślę, że zna modlitw na kilka ładnych godzin, a jak braknie, to po łacinie to można powtarzać w kółko. 😉
  nie, ale serio, nie ważne czyja racja, ważne, że zasada jest taka, że policjant ma uprawnienia wydawania poleceń i tyle. jakby mieli się zacząć zastanawiać co też wypada, a że ten starszy, a to kobieta, a ksiądz, to by nie mogli wykonywać swoich obowiązków. po to zostali tam wysłani. przecież nie wymyślili sobie, że pojadą teraz sobie wlec księżula po podłodze dla fanu.

  ja pierniczę, świat się kończy… ja usprawiedliwiam psy…
  sorry, ale dla mnie zachowanie tego klechy było głupsze niż psów. a najgorsza ta baba z kamerą, to w ogóle jakaś masakra. histeryczka… “maltretujecie nas”… mi tu ręce opadają… ciekawe co by powiedziała jakby za komuny dostała od zomowca w gębę…

  KLECHY NIE SĄ PONAD PRAWEM, A RELIGIA NIE DAJE PARASOLA OCHRONNEGO.
  szkoda tylko, że tylko w tym przypadku. chętnie widziałbym normalne traktowanie klechów na co dzień, a nie jak te święte krowy, całowanko w pierścień i w dupcię może jeszcze… .. .

 24. woma123 21.10.2020 00:31

  HI

  Ja ich wszystkich (tych czarnych) dobrze pamiętam. Z 1981 ich pamiętam. Mundury inne, ludzie inni, ale metody te same!

  Nie chcę na to patrzeć. Nie chcę!

  DuDuS

 25. drakonos 21.10.2020 01:42

  realista
  To policja pajacowała bo ich obowiązkiem jest podać na żądanie dane osobowe czego nie zrobili. Dodatkowo weszli do prywatnego pomieszczenia jakby byli u siebie. Rozporządzenie jest nielegalne więc nie ma żadnego łamania prawa.

  Nie zdziw się jak to ty w przyszłości będziesz ścigany przez policję za odmienne zdanie. Dzisiaj kler, a jutro ty.

  Po to się bić, żeby sobie stworzyć własne malutkie państwo, a nie uczestniczyć w tym oszołomstwie. Jeżeli ktoś chce być orany przez władzę to nie ma problemu, ale niby dlaczego w wyniku tych oszołomów inni mają robić za niewolnika? Bo niby demokracja tak zdecydowałą? Dokonać podziału państwa na zwolenników wirusa i na przeciwników i każdy będzie zadowolony. To by była prawdziwa demokracja.

 26. janpol 21.10.2020 01:48

  Tu chyba osią konfliktu jest, kto i dlaczego wezwał policję do domu zakonnego. Ten ktoś musiał się liczyć z tym, że z dużym prawdopodobieństwem, zostanie zakłócona Msza Święta (nabożeństwo?). Też ważne jest czy i wg jakiego prawa ksiądz (nadal jak rozumiem, czyli ma kanoniczny obowiązek sprawowania Eucharystii) ale wydalony z zakonu, przebywał w domu zakonnym i czy jest to sprawa dla władzy cywilnej. Ma moją cichą sympatię bo jest przeciwnikiem “bzdurprawa” i “bzdurpandemii”. Ciekawe…

 27. realista 21.10.2020 02:20

  cyt.:”To policja pajacowała bo ich obowiązkiem jest podać na żądanie dane osobowe czego nie zrobili.”

  zgadzam się, że prawdopodobnie nie dopełnili obowiązków, ale pajacował klecha odmawiając modlitwy zamiast zwyczajnie okazać dowód. poza tym albo przeoczyłem żądanie, albo nikt o nazwisko nie pytał.

  cyt.:”Dodatkowo weszli do prywatnego pomieszczenia jakby byli u siebie.”

  jak to policja. z tego co wyczytałem jest chryja z eksmisją klechy od chyba pół roku, bo ten został z zakonu wykluczony czy coś takiego, a obiekt nie jest jego, tylko zakonu. patrz wyżej – sytuacja z ex-lokatorem. postaraj się.

  cyt.:”Rozporządzenie jest nielegalne więc nie ma żadnego łamania prawa.”

  zgadzam się, i mam nadzieję, że góra za to beknie. ci z dołu wykonują tylko to, co im każą. czy co? czy masz inne zdanie? myślisz, że studiują prawne niuanse rozkazów? 😀

  cyt.:”Nie zdziw się jak to ty w przyszłości będziesz ścigany przez policję za odmienne zdanie.”

  skąd wiesz, że już nie jestem? mam odmienne zdanie na przynajmniej kilka tematów. 😀
  na razie mi się udaje. nawet ich prowokuję czasem. ale sza!

  cyt.:”Dzisiaj kler, a jutro ty.”

  dzisiaj mordercy, jutro ty.
  dzisiaj pedofile, jutro ty.
  dzisiaj kler, jutro ty.
  tak można zawsze. tylko co z tego?

  cyt.:”Po to się bić, żeby sobie stworzyć własne malutkie państwo, a nie uczestniczyć w tym oszołomstwie.”

  tak? serio?
  sam chciałem stworzyć jako dziecko malutkie państewko. nawet mapy miałem, modele, wyznaczone role i obowiązkowo szczęśliwych i wolnych obywateli. a potem dorosłem i przestałem być taki naiwny…

  cyt.:”zwolenników wirusa i na przeciwników”

  a ja nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem wirusa. jestem potencjalnym nosicielem co najwyżej. i ani mnie to ziębi, ani parzy. gorzej z panem woźnym, bo podobno w bardzo złym stanie. ten ma pewnie inne zdanie. ciekawe czy jest zwolennikiem czy przeciwnikiem. wirusa. 😀

  cyt.:”To by była prawdziwa demokracja.”

  to by było coś nowego, bo prawdziwej demokracji świat jeszcze nie widział…
  dlaczego nie anarchii? dlaczego wszyscy mają na nią wylane? wy niegodziwcy ;)… .. .

 28. realista 21.10.2020 02:29

  cyt.:”i przestań snuć te mokre sny o demokracji i rzekomych wyborach.”

  że co? umiesz coś więcej niż te nieśmieszne one-linery?

  cyt.:”Niestety @realista ma racje. To jest masońska akcja na pokaz.”

  niestety nie.
  podejrzewam, że uczestnicy byli ostrzegani, że będzie wezwana policja jeśli będzie msza, i dlatego pani nagrywała już drzwi przed wejściem psów. oczywiście specjalnie byli bez śmiesznych masek, a ksiądz się stawiał, żeby była afera.
  psy raczej nie wiedziały co się święci :DDD, ale mogli to przewidzieć. znaczy któryś tam wyżej chyba ma mózg, nie?
  pytanie stare jak świat “cui bono?”…
  myślę, że owieczkom wydaje się, że one… .. .

 29. drakonos 21.10.2020 03:11

  realista
  Dlaczego klecha ma okazać dokument w sytuacji, gdy zajście nie ma podstawy prawnej z rozporządzenia?

  Co z tego, że klecha został wykluczony z zakonu? Nie ma prawomocnego wyroku sądu o eksmisje więc jest tam legalnie.

  To lepiej zdecyduj się po której stronie jesteś bo jak przyjdzie do szczepień i całej reszty to dostanie się i tobie. Pan woźny musi się liczyć z tym, że żyjemy w świecie wirusów i bakterii. Niemniej mimo strachu głoszonego w mediach 99% osób nie chodziło w maskach, gdy nie było nakazu. Więc ten 1% to można olać.

  Zawsze są szanse na stworzenie autonomii. Gdyby zorganizować kampanie informacyjną to kto wie. Utworzenie w Polsce KABUTO cieszyło się w mediach sporym zainteresowaniem. To co dopiero, gdyby ktoś dążył do tego realnie w sposób pokojowy.

 30. robi1906 21.10.2020 07:34

  Ja żyda za boga nie uważam, ale jest tu sprawa podstawowa której (raczej nikt nie poruszył), ten ksiądz powiedział prawdę i za to został ukarany.

  Nie tak się walczy, jak nam wmawia System, z chorobą.
  Tak się walczy z ludźmi i to na tym filmiku widać.

 31. realista 21.10.2020 10:13

  cyt.:”Dlaczego klecha ma okazać dokument w sytuacji, gdy zajście nie ma podstawy prawnej z rozporządzenia?”

  ponieważ podczas wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych i administracyjno-porządkowych policjanci mają prawo do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości (Ustawa o Policji art. 15 ust. 1 pkt 1).

  cyt.:”Co z tego, że klecha został wykluczony z zakonu? Nie ma prawomocnego wyroku sądu o eksmisje więc jest tam legalnie.”

  no już nie wymyślaj sobie. poczytamy oświadczenia kilku stron, to się przekonamy. z tego co wyczytałem… czy ja się muszę powtarzać?

  cyt.:”To lepiej zdecyduj się po której stronie jesteś bo jak przyjdzie do szczepień i całej reszty to dostanie się i tobie.”

  to jest bez znaczenia. będę tak długo to przeciągał jak się da. a jak się już nie da, to przecież nie będę się bił z policją i uciekał do lasu. nie uważam, żeby szczepionki były wiesz… mordercze i z czipami. :DDD

  cyt.:”To co dopiero, gdyby ktoś dążył do tego realnie w sposób pokojowy.”

  no to nie wiem, próbuj. powodzenia… .. .

 32. drakonos 21.10.2020 17:21

  realista
  Tutaj nie było mowy o wykonywaniu powyższych czynności przez policjantów. Zarówno rozporządzenie ( na które się powoływali) jak i sposób najazdu policjatów ( brak okazania legitymacji) naruszył przepisy prawa. Żeby policja mogła legitymować TO MUSI na prośbę okazać dokument bez tego nie masz prawa podać swoich danych. Teoretycznie mógłby ich nawet zabić uznając za napastników, rabusiów.

  Ty nie masz czego czytać bo w mediach napisali wyraźnie, że w sprawie jego eksmisji nie zapadł prawomocny wyrok. Szybkie wyszukiwanie w google. Co ciebie to interesuje kim jest zatrzymana osoba? TEmat jest o wywlekaniu ludzi z mieszkań, łamaniu przez policję prawa, a nie wyszukiwaniu syfów na ofiarę.

  No raczej szczepionki być zabójcze nie będą. Co najwyżej skrócą życie, obniżą jak w afryce ilość plemników, zrobią bezpłodnym.

 33. adambiernacki 21.10.2020 18:57

  drakonos – zabiją, zabiją zapewniam.

 34. realista 21.10.2020 21:57

  Salezjanie twierdzą, że przebywa tam bezprawnie, mimo wydalenia go z zakonu, i wezwali policję, bo odprawiał msze w swojej celi, mimo nałożenia na niego zakazu sprawowania mszy, oraz łamiąc przy tym zasady antykowidowe, co – jak mówią sami salezjanie – zagrażało im.
  to nie była eksmisja, tylko zatrzymanie do wyjaśnienia, bo się księżulo nie chciał wylegitymować i nie współpracował z policją, tylko robił szopkę z modleniem się. żaden wyrok o eksmisję nie ma tu nic do rzeczy. wlekli go, bo jak sam powiedział – nie przebierał nogami. a potem jeszcze śpiewał, gdy założyli mu maseczkę…
  ja tam nie wiem, ale wg mnie tak się zachowują osoby zaburzone, albo próbujące prowokować. no ale wielkie halo, szambo wybiło, olaboga… .. .

 35. realista 21.10.2020 23:40

  a co ty masz do zapewniania, biernacki? skąd ty możesz mieć taką pewność, żeby w tym temacie zapewniać? :DDD… .. .

 36. drakonos 22.10.2020 00:34

  realista
  Co mnie to interesuje co twierdzą SALEZJANIE? Czy salezjanie to sąd? Będzie prawomocny wyrok sądu to wtedy pogadamy.

  Ten ksiądz jest wolnym człowiekiem. Jego prawa ziemskie pedofilskiego kościoła nie obowiązują. Czy jezus prosił księdza, papierza, o zgodę na odprawienie mszy? No raczej nie. Później dopiero powstała sekta struktur, któremu się ten ksiądz sprzeciwia.

  Policjant mógł okazać legitymacje ( byłby temat zamknięty), a nie stawiać się. Po to jest prawo by je przestrzegać, a policjant je złamał. Więc zastanów się kto tu jest psychicznie chory.

  Jaki przepis prawa zabrania modlenia się i śpiewania w maseczce? Ksiądz ma u mnie szacunek. Jako jedyny z całej sekty watykańskiej zaprzecza epidemii. Miał odwagę postawić się systemowi i całej władzy.

  Ty nie śmiałeś się postawić władzy, a obrażać bohatera, który teraz będzie miał przerąbane? LOL.

 37. realista 22.10.2020 01:02

  cyt.:”Co mnie to interesuje co twierdzą SALEZJANIE? Czy salezjanie to sąd? Będzie prawomocny wyrok sądu to wtedy pogadamy.”

  a nie wiem w sumie co mnie interesuje co ciebie interesuje, ale kulturalnie ci tłumaczę, że to nie była eksmisja i sąd nie ma tu nic do rzeczy, bo policję wezwał WŁAŚCICIEL obiektu, czyli SALEZJANIE, a księżulo został zatrzymany w celu ustalenia tożsamości, gdyż odmówił wylegitymowania się, a nie wypełniał antykowidowych zasad.
  czy to do ciebie nie dociera?… 🙁

  cyt.:”Policjant mógł okazać legitymacje, a nie stawiać się.”

  gdzie jakiś “stawiający się” policjant? a skąd wiesz, że nie okazał przy wejściu na obiekt?

  cyt.:”Jaki przepis prawa zabrania modlenia się i śpiewania w maseczce?”

  żaden. a co, ktoś postawił taki zarzut?
  bo ja napisałem tylko co mówił sam klecha.

  cyt.:”Ty nie śmiałeś się postawić władzy,”

  ale władzy czy psom? bo to nie jest to samo. czy myślisz, że jest? 😀
  i skąd ty możesz wiedzieć czy ja się władzy nie stawiam. :DDD
  wiesz, inteligentny człowiek nie gryzie się z psem jak chce się postawić jego właścicielowi…

  cyt.:”a śmiesz obrażać bohatera, który teraz będzie miał przerąbane?”

  bohatera?
  ga, ga. chwała bohaterom :DDD… .. .

 38. drakonos 22.10.2020 03:32

  Dwa pomieszczenia należą do tego księdza więc nie może sobie policja tak wchodzić. Salezjanie nie mają nic do tego.

  Policjant miał okazać legitymacje osobie, którą legitymował, a nie komuś tam. Tak mówi prawo.

  Napisałeś, że jest zaburzony księżulek bo się stawiał, modlił śpiewał.

  Policjant jest prawą ręką władzy tak jak urzędnik. Robią co mówi władza.

  Jakbyś się stawiał to byś nie pisał tego typu tekstów tylko chwalił księdza, a nie doszukiwał się głupot.

  Jest bohaterem bo się nie bał. Większość by siedziała cicho na widok psa. SZANUJMY INNYCH, CHWALMY ICH, ŻE COŚ ROBIĄ, A NIE OBRAŻAJMY.

 39. realista 22.10.2020 10:39

  Salezjanie są właścicielem obiektu, wezwali policję. jesteś pewien, że te pomieszczenia NALEŻĄ do tego klechy? czy zajmuje je po prostu mimo usunięcia z zakonu?

  umundurowany policjant nie musi okazać legitymacji przy legitymowaniu. podał nazwisko i stopień, np. 9:27. więc co, temat zamknięty?

  tak napisałem właśnie.

  nie solidaryzuję się z każdym, kto stawia się psom. ja stawiam się państwu, nie psom, jak już wyjaśniałem… psy głaszczę i daję im smakołyki. czasem nawet rzucę patyk.

  jest bohaterem dla ciebie, dla mnie to jest klecha – prowokator od dawna, który używa swojej religii jako narzędzia, bo myśli, że jest ona ponad prawem. a to jakoś szacunku u mnie nie wzbudza…
  ja będę chwalił, jeśli ktoś skutecznie podważy działania rządu poprzez prawne zablokowanie tego, co się dzieje obecnie. będę szanował tych, którzy zrobią badania, których nie da się podważyć i tych, którzy swoim autorytetem staną przeciw rządowi… .. .

 40. drakonos 22.10.2020 16:43

  realista
  Pomieszczenie według prawa zajmuje legalnie więc nic ci do tego.

  Jaki to przepis o policji nie wymaga od psów okazania legitymacji za prośbę zatrzymanego? Proszę go zacytować.

  W którym miejscu ten człowiek stoi ponad prawem? Przypominam, że rozporządzenie jest nielegalne co było wiele razy i na tym forum podkreślane. Więc nie można przestrzegać czegoś co jest niezgodne z prawem.

  Taa, a kto jest dla ciebie autorytetem? Kolejny celebryta, który chce zrobić popularność polityczność na niezadowoleniu społecznym. Kukiz też był tym rzekomo antysystemowcem ( była masa tutaj artykułów jaki ten człowiek jest wspaniały) bo walczy z systemem. I jak małe dzieci daliście się wydymać.

  Więc sorry, ale chyba za mało wiesz o świecie. Psy to zomo. Część tylko normalnych jest policjantów.

 41. realista 22.10.2020 17:27

  z tego co mi wiadomo powinien opuścić to pomieszczenie, ale nie chce tego zrobić, dlatego ma sprawę w sądzie. ale masz rację, mi nic do tego, i dlatego nic o tym nie piszę. piszę, że WŁAŚCICIELEM OBIEKTU SĄ SALEZJANIE. zacznij czytać co do ciebie piszę, bo to jest męczące.

  cyt.:”Jaki to przepis o policji nie wymaga od psów okazania legitymacji za prośbę zatrzymanego? Proszę go zacytować.”

  OK:
  ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
  z dnia 4 lutego 2020 r.
  w sprawie postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów
  Na podstawie art. 15 ust. 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji
  Rozdział 1
  Przepisy ogólne
  § 1.
  Rozporządzenie określa sposób postępowania oraz wzory dokumentów stosowanych przy wykonywaniu przez policjantów następujących uprawnień:
  1) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;

  § 2.
  1. Policjant, który przystępuje do czynności służbowych związanych z wykonywaniem uprawnień określonych w § 1 pkt 1, 3, 6 i 7, podaje swój stopień, imię i nazwisko, w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, przyczynę podjęcia czynności służbowych, a na żądanie osoby, wobec której jest prowadzona czynność, podaje podstawę prawną podjęcia tej czynności.
  2. Policjant nieumundurowany przy wykonywaniu uprawnień, o których mowa w ust. 1, innych niż określone w art. 61 ustawy, okazuje legitymację służbową, a na żądanie osoby, wobec której podjęto wykonywanie tych uprawnień, okazuje ją w sposób umożliwiający odnotowanie danych w niej zawartych.

  teraz już wystarczy?

  cyt.:”W którym miejscu ten człowiek stoi ponad prawem?”

  naprawdę, zacznij czytać ze zrozumieniem, bo jesteś męczący…

  cyt.:”Przypominam, że rozporządzenie jest nielegalne”

  a ja przypominam, że tu chodzi o odmowę okazania dowodów przez klechę i ministranta, i bierny opór przy zabieraniu na komendę, a nie o żadne tam kowidy.

  cyt.:”Taa, a kto jest dla ciebie autorytetem? Kolejny celebryta,”

  wiesz… mam problem z autorytetami. nie wiem czy ktokolwiek. chyba nikomu nie ufam.
  raczej biorę rzeczy na logikę niż wierzę na słowo. i raczej nie postępuję tak, jak mi ktoś każe. czasem jedynie sprawiam pozory.

  cyt.:”Więc sorry, ale chyba za mało wiesz o świecie.”

  hmmm, szczerze mówiąc to myślę, że wiem więcej niż ty, tak patrząc jak przyswajasz treści, które do ciebie piszę… .. .

 42. drakonos 24.10.2020 08:35

  realista
  Normalnie ręce opadają. Zalecam zapoznać się z ustawą o policji. Jest tam jak byk napisane.

  Art. 61.
  1. W przypadkach przewidzianych w art. 60 ust. 2 policjant, wykonując czynności dochodzeniowo-śledcze, a także czynności określone w art. 14 ust. 2 i art. 15 ust. 1 pkt 2-4, obowiązany jest okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację, oraz nazwisko policjanta.

  Teraz idziemy do art. 15 i czytamy.
  1) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości.

  Policjant chciał ustalić tożsamość księdza. Resztę nie mam zamiaru komentować. Już ci trzy razy napisałem, że ksiądz tam przebywa legalnie, a o ew. jego nielegalności to jest sąd. A ty dalej swoje jak zacięta taśma piszesz to samo.

 43. realista 24.10.2020 10:22

  to już zaczyna być nie tyle męczące, co głupie. czytać się naucz i dupy nie zawracaj:

  1. W przypadkach przewidzianych w art. 60 obowiązek noszenia munduru przez Policjanta, ust. 2 policjant, wykonując czynności dochodzeniowo-śledcze, a także czynności określone w art. 14 czynności Policji, ust. 2 i art. 15 uprawnienia policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych, ust. 1 pkt 2-4, obowiązany jest okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację, oraz nazwisko policjanta.

  legitymowanie to punkt 1! sam go cytujesz!
  skończ już, bo się kompromitujesz tylko.

  i nie ważne czy ex-klecha zajmuje te pomieszczenia legalnie czy nie (mimo wyrzucenia z zakonu), bo policja przybyła po wezwaniu właściciela obiektu w sprawie nieprzestrzegania zasad antykowidowych, a ex-ksiądz został zabrany na komendę w celu ustalenia tożsamości, a nie eksmitowany.

  i sam się przestań powtarzać, to ja nie będę musiał cię wyprowadzać z błędu… .. .

 44. realista 24.10.2020 11:43

  wytłuszczę, żeby nie było wątpliwości:
  ust. 2 policjant, wykonując czynności dochodzeniowo-śledcze, a także czynności określone w art. 14 czynności Policji, ust. 2 i art. 15 uprawnienia policjantów w trakcie wykonywania czynności służbowych, ust. 1 pkt 2-4, obowiązany jest okazać legitymację służbową.

  dobrze widać?… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.