Wysokie bezrobocie wśród imigrantów ma być oznaką „rasizmu”

Opublikowano: 11.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1529

Szwedzki powiat Dalarna ma obecnie jeden z najwyższych w całym kraju wskaźników bezrobocia wśród imigrantów. Przedstawiciele lokalnego samorządu uważają, że jest to oznaka „strukturalnego rasizmu”, dlatego miejscowi urzędnicy powinni otrzymać większe wsparcie w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji osób pochodzących z zagranicy.

Temat wysokiego bezrobocia w powiecie znajdującym się w środkowej Szwecji poruszyło państwowe szwedzkie radio. Gościem rozgłośni był więc Patric Samuelsson, strateg odpowiadający za kwestie integracji i praw człowieka w radzie administracyjnej samorządu Dalarny.

W rozmowie ze stacją przedstawiciel zarządu powiatu stwierdził wprost, że wysokie bezrobocie wśród imigrantów jest przejawem „strukturalnego rasizmu” ze strony szwedzkiego społeczeństwa, które może być nawet nieświadome konsekwencji prezentowanych przez siebie postaw.

Rozmówca Sveriges Radio jest więc zwolennikiem udzielenia pomocy urzędnikom, aby w związku z szerzącym się „rasizmem” mogli oni przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na kolor skóry, pochodzenie etniczne i religię. W tym zakresie należy zaś działać w zgodzie z regulacjami przyjętymi przez wyższe szczeble samorządów.

Samuelsson wyraził nadzieję, że wówczas imigranci będą mogli korzystać z pełni swoich praw. Dotychczas obcokrajowcy musieli bowiem dostosowywać się do „norm większości” i wyznawanych przez nią wartości.

Na podstawie: Samnytt.se, Sverigesradio.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 11.02.2023 14:24

    Niech ich wyślą w ramach pomocy! do odbudowy Turcji, Syrii i Iraku, a nawet Libii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.