Wysoka szkodliwość sieci 5G i Wi-Fi

Opublikowano: 31.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1289

Telefony komórkowe to nie tylko promieniowanie, ale mnóstwo emisji elektromagnetycznej, która jest także produkowana przez wieże komórkowe, komputery, routery bezprzewodowe i temu podobne urządzenia. Naukowcy coraz częściej wspominają, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczny poziom ekspozycji elektromagnetycznej w przyrodzie. Obecnie pojawia się wiele badań na ten właśnie temat, co de facto budzi nowe powody do obaw.

Już od wielu lat istnieją problemy ze szkodliwością wynalezionych technologii, ale w tej chwili bezprzewodowy 5G stwarza duże zamieszanie na całym globie. Badania wykazały, że te same częstotliwości wykorzystywane przez Departament Obrony USA w broni służącej do kontrolowania tłumu, stanowią podstawę sieci 5G. Dr Sharon Goldberg, lekarz medycyny wewnętrznej i profesor, niedawno złożyła zeznanie na przesłuchaniu w Michigan na temat zagrożeń związanych z promieniowaniem elektromagnetycznym. To bardzo mocne świadectwo.

“Promieniowanie bezprzewodowe ma działanie biologiczne. Kropka. Nie jest to już temat do dyskusji, gdy spojrzysz na PubMed i literaturę recenzującą. Te efekty są widoczne we wszystkich formach życia; rośliny, zwierzęta, owady, mikroby. U ludzi mamy teraz wyraźne dowody na raka: nie ma wątpliwości mamy dowody na uszkodzenie DNA, kardiomiopatię, która jest prekursorem zastoinowej niewydolności serca oraz efekty neuropsychiatryczne. 5G to niesprawdzone zastosowanie technologii, która jest szkodliwa; znamy to z nauki. W środowisku akademickim nazywa się to badaniami na ludziach” – dr Sharon Goldberg.

Obecnie setki naukowców z całego świata, zwracają się do Organizacji Narodów Zjednoczonych z prośbą o głębsze przyjrzenie się temu tematowi. Drogi Czytelniku, Zadaj sobie teraz pytanie, dlaczego istnieje ponad dwa tysiące recenzowanych badań, które pokazują, że to, co robi się współcześnie z ekspozycją na EMF, nie jest bezpieczne a mimo to panuje zmowa milczenia?

Zgodnie z apelem wystosowanym do sekretarza generalnego ONZ w sprawie EMF czytamy: “Liczne publikacje naukowe wykazały, że EMF wpływa na organizmy żywe na poziomach znacznie powyżej międzynarodowych wytycznych dotyczących ekspozycji przyjętych przez większość krajów uprzemysłowionych. Istnieje jednak rozbieżność w kwestii tego, jak ta sprawa jest rozpatrywana przez WHO. Podczas gdy WHO przyjęła zalecenie Międzynarodowej Agencji ds. Badań nad Rakiem (IARC), które klasyfikuje zarówno ELF/EMF, jak i RF/EMF jako “potencjalne czynniki rakotwórcze grupy 2B”, zaleca się, w przeciwieństwie do tych ostrzeżeń, przyjęcie Międzynarodowych Wytycznych Komisji w sprawie standardów ochrony przed promieniowaniem niejonizującym (ICNIRP). Wytyczne te, opracowane przez niezależne grupy branżowe, od dawna wykazują krytyczne nastawienie względem emisji elektromagnetycznej, biorąc pod uwagę poziom współczesnej nauki. To sprawia, że sieci 5G oraz szeroko pojęta technologia komórkowa powinny zostać przeanalizowane na nowo” – fragment apelu wystosowanego przez naukowców do Sekretarza Generalnego ONZ.

Wydaje się, że świadomość w Europie postępuje szybciej niż w Ameryce Północnej. Weźmy na przykład Francję, która uchwaliła w 2015 roku ustawę zakazującą używania Wi-Fi we wszystkich przedszkolach. Ponadto prawo stanowi, że Wi-Fi musi być wyłączone we wszystkich szkołach podstawowych, gdy nie jest używane. Preferowane jest połączenie przewodowe, jeśli to możliwe, ponadto zakazane są reklamy kierujące korzystanie z telefonu komórkowego przez małe dzieci.

Więc co możesz z tym zrobić, aby skutecznej chronić swoje zdrowie? Cóż, możesz wyłączyć swój telefon komórkowy, gdy będziesz miał szansę. Możesz mieć przewodowe połączenie internetowe, które jest również szybsze niż bezprzewodowe. Niektóre urządzenia można odłączyć przed pójściem spać, można także kupić materiały ekranujące elektromagnetycznie, takie jak zadaszenia łóżek, prześcieradła czy wreszcie ubrania.

Zdjęcie: Michael Gaida (CC0)
Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dawid 23.05.2019 13:15

  Ciekawy artykuł. Dopiero teraz dowiedziałem się o “materiały ekranujące elektromagnetycznie”.

 2. pikpok 23.05.2019 15:46
 3. kuralol 23.05.2019 16:08

  Słyszeliście o starych niemieckich wiatrakach, tych które klekoczą, a instalowanych jako nowe w Polsce? Słyszeliście o starych niemieckich zardzewiałych czołgach Leopard? Wyobraźcie sobie, że dokładnie to samo robią GSM-owcy ze starymi nadajnikami GSM demontowanymi w niemczech i lawinowo od kilku lat instalowanymi u nas. (Zaczęło się to w dniu w którym weszła do nas pewna kolejna już sieć GSM?) Np cała małopolska ma przekroczone wielokrotnie wszelkie normy smogu elektromagnetycznego za sprawą właśnie tych przestarzałych ”klekoczących” anten GSM. Były badania, były artykuły w prasie papierowej o tym procedeże. Szkoda że internet milczy jak zaklęty o tych praktykach biznesowych. Patrząc na to zagadnienie z boku to wygląda na to, że nasze żydy są tak chytre, że zainstalują nam jakieś stare przecenione 5G z odzysku wywalone gdzieś z bantustanu.

  Obecnie 5G jest testowane w Łodzi w okolicy pewnej szkoły podstawowej ustawili dwa nadajniki z tym ustrojstwem i nadają… dzieciom, tylko że nikt nie ma jeszcze telefonów co by z tym 5G współpracowały, ale nadają. Biedni Łodzianie, nie protestują. Wybaczcie czarnowidztwo, ale rokowania dla całej Polski są zatem straszne.

  PS
  Ciekawy artykuł.

 4. mariusz 23.05.2019 18:30

  Czy słyszycie cały czas szum w uszach? Zróbcie taką próbę. Weźcie duży kawałek folii aluminiowej jaką można dostać do pieczenia ciasta. Owińcie sobie dokładnie cała głowę folią. Po kilku sekundach szum znika. Doświadczenie to robiłem wielokrotnie. Szum jest patologiczną reakcją na smog elektromagnetyczny. Dodatkowo zachodzą inne rzeczy jak pogorszenie nastroju, skupienia uwagi, zmęczenie, bezsenność.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.