Wyślij swoje imię na planetoidę

Opublikowano: 14.04.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Japońska agencja kosmiczna JAXA planuje w 2014 roku wysłać sondę Hayabusa 2, która ma zbadać planetoidę i powrócić na Ziemię. Sonda zabierze ze sobą listę imion i komunikatów przysłanych przez internautów.

Sonda Hayabusa 2 to następczyni wcześniejszej misji Hayabusa (start w 2003 roku), w ramach której japońska sonda kosmiczna pobrała próbki z planetoidy (25143) Itokawa i dostarczyła je na Ziemię. Hayabusa 2 ma zbadać planetoidę 1999 JU3, a start misji zaplanowano na 2014 rok. Do obiektu docelowego sonda ma dotrzeć w 2018 roku i w 2020 roku powrócić na Ziemię.

JAXA zamierza zebrać do internautów imiona, wiadomości i ilustracje, a następnie umieścić je w pamięci dwóch urządzeń na pokładzie sondy. Jedno z nich pozostanie na planetoidzie po wylądowaniu, a drugim będzie kapsuła, która powróci na Ziemię.

Propozycje będą zbierane przez japońską agencję od 10 kwietnia do 16 lipca b.r. Jedno imię może mieć maksymalnie 20 znaków (lub 10 znaków japońskich). W jednym podaniu można zaproponować maksymalnie pięć imion. Propozycje od osób indywidualnych zbierane będą przez stronę internetową, która zostanie uruchomiona 10 kwietnia. Z kolei organizacje, takie jak szkoły) mogą przygotować większe listy zbiorcze i wysłać je za pomocą tradycyjnej poczty.

Limit długości dla wiadomości innych niż imiona to 60 znaków (lub 30 znaków japońskich), natomiast ilustracje powinny mieścić się na kartkach formatu A4 lub A6.

Witrynę internetową JAXA znajdziecie TUTAJ.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o