Wyrzucona z klubu fitness za krytykę aborcji

Opublikowano: 02.12.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1102

Prześladowania za prawicowe poglądy nie są już jedynie domeną szeroko pojętego Zachodu. Uczęszczająca do klubu fitness w Swarzędzu kobieta została z niego wyrzucona, bo w mediach społecznościowych poparła wyrok Trybunału Konstytucyjnego i skrytykowała aborcję. Siłownia otrzymała już przedprocesowe pismo, a jej właścicielem ma być znany muzyk.

Wspomniana klientka siłowni zamieściła w mediach społecznościowych wpis dotyczący ostatniej debaty na temat aborcji. Jednoznacznie poparła w nim wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował przesłanki do aborcji eugenicznej. Jej zdaniem przerywanie ciąży można porównać do morderstwa, natomiast wydarzenia towarzyszące „Strajkowi Kobiet” były wandalizmem.

Kilka dni po zamieszczeniu wpisu kobieta zorientowała się, że nie jest już członkiem klubu fitness ze Swarzędza w województwie wielkopolskim. Dodatkowo została wyrzucona z wewnętrznej grupy siłowni. Radio Poznań twierdzi, że właścicielem placówki ma być jeden ze znanych muzyków. Dodatkowo informację o usunięciu kobiety na wspomnianym forum zamieściła jedna z trenerek.

Sprawą zajęli się już prawnicy reprezentujący Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. Wysłali zresztą pismo przedprocesowe do klubu. Twierdzą w nim, że co prawda w Polsce obowiązuje wolność gospodarcza, ale w tym zakresie doszło do naruszenia prawa. Odmowa świadczenia usług była bowiem spowodowana poglądami politycznymi wspomnianej kobiety. Z tego powodu prawnicy domagają się przede wszystkim przeprosin dla swojej klientki.

Na podstawie: RadioPoznan.fm
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o