Wyrzucili czterech dziennikarzy za antysemityzm

Opublikowano: 16.03.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1731

Kilku dziennikarzy z arabskojęzycznej redakcji publicznego nadawcy France 24 zostało oskarżonych o publikowanie antysemickich wiadomości w sieciach społecznościowych. Czterech z tych dziennikarzy zostało zawieszonych. Wszczęto też wewnętrzne dochodzenie.

Dziennikarze France 24 z redakcji arabskiej podpadli amerykańskiej organizacji pozarządowej CAMERA (Committee for Accuracy in Middle East Reporting in America). Organizacja oskarżyła ich o publikowanie antysemickich wiadomości w sieciach społecznościowych.

Po donosie ze strony CAMERA, kierownictwo France 24 poinformowała na swojej stronie, że „natychmiast wszczęło kontrolę” i przesłuchano dziennikarzy, którzy umieszczali swoje opinie na prywatnych stronach w sieciach społecznościowych.

Wśród tych dziennikarzy jest Joëlle Maroun, korespondentka France 24 z Bejrutu. Zarzuca się jej, że jest autorką wpisu o treści: „Zabicie Żyda należy do każdego Palestyńczyka, a sprawa jest zamknięta”, czy „Wstawaj, panie Hitler, wstawaj, są ludzie których trzeba spalić”.

Inne wiadomości znalezione przez CAMERA otwarcie przedstawiały antyizraelskie stanowisko w konflikcie między tym krajem a Palestyną. Laila Odeh, jerozolimska korespondentka kanału, została oskarżona przez CAMERA o to, że w jej relacjach przebijało „antyizraelskie zaangażowanie” i nie spełniała podstawowych dziennikarskich standardów obiektywizmu. Odeh rzekomo używała stronniczej „terminologii”, m.in. nazywając „terrorystów” – „męczennikami”.

W komunikacie prasowym stacja France 24 wskazała, że ​​ich „kodeks etyczny” mówi, że zatrudnieni dziennikarze publikujący blogi, działający na forach, w sieciach społecznościowych i w każdej przestrzeni przeznaczonej do publicznej wymiany informacji, muszą zapewnić przestrzeganie zasad zawodowych i etycznych i nie narażać „niezależności i bezstronności firmy”.

CAMERA, która wyraziła „poważne obawy co do rzetelności dziennikarzy, których pensje są opłacane przez francuskich podatników”, pogratulowała France 24 szybkiej reakcji. Gdyby jednak chodziło o inną grupę narodową, kierownictwo publicznej stacji zapewne tak wyrywne by nie było…

Autorstwo: BD
Na podstawie: Ouest France
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Irfy 16.03.2023 12:36

  Cóż, w takim wypadku pozostaje już jedynie zaopatrzyć się w popcorn i obserwować, jak “lewicowi postępowcy” sami zaganiają się w kozi róg. Bo owszem, można wojować z “islamofobią” i codziennie wpuszczać do Europy po kilka tysięcy dzikusów tego wyznania. Można też być bardzo postępowym, wielbić homoseksualizm, wszelkie inne zboczenia i w ogóle “nieoznaczoność płciową”. Można stawiać na piedestale cudaków, którzy dzisiaj twierdzą, że są chłopcami a jutro, że dziewczynkami. W zależności od tego, czy akurat na przykład nie chcą ich przymknąć do pierdla.

  Tylko że próbuje się połączyć żywioły, które nigdy współgrać ze sobą nie będą. Tak, misiaczki. Albo wasz ukochany islam, albo wasze ukochane “elgiebety”, inne “postępowe wartości” oraz Żydzi. Bo muzułmanie będą z założenia antysemiccy, a jeśli pozwolić im się rozhulać, to i waszych ukochanych homoseksualistów będą uczyli fruwać z wieżowców, i kobietom zapewnią takie prawa, jakie mają w Arabii Saudyjskiej albo wręcz w Afganistanie. Dlatego proponuję zacząć się przyzwyczajać. Bo z tego co widzę, to płot chroniący was przez waszymi milusińskimi buduje wredna, niepraworządna Polska, paskudna Serbia i co najmniej podejrzane Węgry. Podczas gdy włoscy, niemieccy i francuscy “aktywiści” codziennie dbają o to, żeby z Morza Śródziemnego wyławiano i dostarczano wam kolejnych islamskich fanatyków, rządnych waszego socjału.

 2. replikant3d 16.03.2023 18:16

  Irfy, Tyle że jak to się ,,rozleje,, na wszytkich to my też oberwiemy.. Będziesz z tym popcornem uciekał przed Ukrami ,albo ciapatymi by zachować życie….

 3. MasaKalambura 16.03.2023 23:57

  Komu jak komu, ale krytyczne opinie na temat spraw wewnątrz semickiej rodziny muszą być im dozwolone bez groźby więzienia. I to nie tylko na polu francuskim. W Palestynie, w Arabii, i na kontynentach pobliskich.

  To jakby ścigać Polaka za antysłowiańskość, bo zdecydował siępolemizować z Rosją, albo z Czechami. Prawniczy nonsens.

  Arabowie i Żydzi i te pobliskie tereny to Semici w wielkim procencie swej populacji.

 4. rici 17.03.2023 10:00

  Masa, zydzi aszkenazyjscy, a zydzi sefaradyjscy to wielka roznica. Zydzi sefaradyjscy sa Semitami, a zydzi aszkenazyjscy sa z pochodzenia ugro-finskiego, czyli takiego zpokrewnionego z Mongolami. Zydow sefaradyjskich jest okolo 5 %, a zydow aszkenazyjskich okolo 95 %. Zydzi safaradyjscy zamieszkuja glownie w Iranie, polnocnej Afryce w USA, Iraku i troche w Izraelu. Zreszta obydwa narod nienawidza sie serdecznie.
  Troche z historii, gdy z koncem IX wieku ne. Chazarowie przeszli na judaizm na swiecie bylo okolo 3 miliony zydow, po przejsciu Chazarow na judaizm liczba to wzrosla do 12 milionow. Lecz w tym czasie znaczna czesc zadow sefaradyjskich przeszla na islam a w Hiszpani czy w we Francji na katolicyzm. Zydzi sefaradyjscy wspolpracowali z Arabami w trakcie ich podbojow, pelniac funkcje najwyzszych doradcow kalifow.
  Czytalem ksiazke jednego aszkenazyjskiego zyda z USA ktory jako 18-to letni chlopak z poczatkiem lat 70 wyjechal do Izraela w celu jego budowy, po kilku latach pobytu poznal sefaradyjska zydowke, i sie z nia ozenil. Gdy tylko sie z nia ozenil, zostal natyhmiast obywatelem II kat. stracil prace , byl szykanowany, a nawet trafil do aresztu, pokilku latach pobytu w areszcie, bez sprawy sadowej pozwolono mu wrocic do USA, ale jego zony i dzieci nie wypuszczono.
  Antysemityzm i anty syjonizm, to rowniez dwie rozne rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.