Wyrok za zdarcie koszul z szefów linii Air France

Opublikowano: 02.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Trzech pracowników linii Air France zostało uznanych za winnych „zorganizowanej przemocy” wobec szefów linii lotniczych Air France, dwóch innych skazano za współudział. Związkowcy usłyszeli wyroki w zawieszeniu, a ich szefowie – po upokarzającej ucieczce przed oburzonym tłumem – do tej pory nie próbowali realizować ułożonego przez siebie „planu oszczędnościowego”.

Nagrania, przedstawiające członków zarządu Air France, uciekających w popłochu przez płot przed własnymi pracownikami, którzy zdzierali z nich kosztowne garnitury i koszule, obiegło internet w zeszłym roku. Pierre Plissonnier i Xavier Broseta wyszli właśnie ze spotkania, na którym ustalili, że w ramach „ratowania” firmy należy zwolnić 2900 osób. Grupie około stu pracowników firmy udało się dostać pod siedzibę główną (dwóch z nich zostało ukaranych grzywną za zniszczenie bramy, czyli mienia firmy); po usłyszeniu, jakie są plany zarządu Air France wściekle zaatakowali oni tych członków zarządu, których udało im się dopaść.

Protesty okazały się skuteczne – zarząd wycofał się zarówno z tego planu, jak i z cięć proponowanych później, w lipcu br., kiedy pracownicy zdecydowali się na strajk. Od brutalnego protestu odcięła się wówczas centrala CGT, jednego z największych związków zawodowych we Francji. Swoje oburzenie zdarciem z szefów ubrań wyraził osobiście Manuel Valls, który nazwał wściekłych pracowników „bandytami”. Plissonnier stwierdził, że „czuł się upokorzony” utratą koszuli i ucieczką przez płot, podobnie zresztą jak Broseta.

Air France ma problemy finansowe ze względu na konkurencję ze strony tanich linii lotniczych, szefowie twierdzą też, że odczuli spadek popytu związany z falą terroryzmu w kraju. Jednak w ciągu ostatniego roku, mimo strajków i protestów, Air France po raz pierwszy od kilku lat odnotowała spore zyski.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o