Wyrastanie zębów w 9 tygodni

Opublikowano: 09.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3445

Niesamowite odkrycie profesora stomatologii z Columbia University w USA poruszyło świat nauki! Okazuje się, że zęby mogą wyrastać w każdym wieku. Pozwolić to może na pozbycie się implantów i niewygodnych protez.

Problem polega na tym, że instalacja implantów wymaga wielokrotnych wizyt u lekarza, często towarzyszy temu ból, dyskomfort i stany zapalne.

Profesor Mao poszedł inną drogą!

Teraz możemy sami wyhodować zęby. Przez wiele lat w mediach okresowo pojawiały się informacje, że stało się możliwe wyrastanie zębów w miejscu utraconych lub uszkodzonych.

To, naturalnie nie może pozostawać obojętne dla ludzi, dla których nieobecność zębów stała się problemem. Co tak naprawdę dzieje się w tym obszarze? Jak wyhodować zęby?

Lekarz opracował technologię wyrastania zębów bezpośrednio w pustych dziąsłach, metoda zrewolucjonizuje świat stomatologii.

Jeremy Mao z naturalnych materiałów wykonał szkielet, który wyglądał jak prawdziwy ząb i umieścił w nim stymulator wzrostu.

Eksperymentalnemu zwierzęciu, wprowadził zarodek takiego zęba do pustego dziąsła. Struktura porów szkieletu pozwalała komórkom macierzystym zwierzęcia migrować do tej struktury.

Średnio, po 9 tygodniach wyrastały zęby, które idealnie zapuściły korzenie po przywróceniu więzadeł przyzębia.

Zgodnie ze sposobem Mao w szkielet kaprolaktonu i hydroksyapatytu, które są biokompatybilnymi polimerami, zostają wszczepione w szczękę pacjenta.

Taki szkielet uzyskuje się za pomocą metody drukowania trójwymiarowego, jego konstrukcja zapewnia obfitość kanalików o średnicy 200 μm, wypełnionych specyficznymi substancjami, które stymulują wzrost komórek (czynnik zrębu-1, SDF1) i morfogeniczne białko kości (białko morfogenetyczne kości-7, BMP7).

Czynniki te powodują, że własne komórki macierzyste pacjenta wytwarzają tkankę zęba w ściśle określonym kierunku, tworząc pełnowartościowy ząb o odpowiedniej formie. Rezultatem jest prawie naturalnie wyhodowany ząb.

Rezultat odkrycia profesora Mao: odtąd stało się możliwe wyrastanie zęba w jamie ustnej pacjenta w zaledwie 9 tygodni.

Tłumaczenie: Treborok
Źródło oryginalne: Kramola.info
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. maciek 10.12.2018 01:34

  Nie przeżyję kolejnego wyrośnięcia zęba. Wolę implanta.

 2. maciek 10.12.2018 11:54

  Smarujesz przyspieszaczem starzenia i sam wypada do porannej kanapki.

 3. KrisK 10.12.2018 19:09

  Fajnie… Moje wnuki będą pewnie miały fajniej niż ja jak stracę za kilkadziesiąt lat zęby :D:D:D Bo jakoś wątpię żeby to wcześniej niż za 100 lat było dostępne dla maluczkich.
  Oczywiście to 100 lat to o ile profesor nie wpadnie niebawem pod samochód przemysłu stomatologicznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.