Wypuszczają przestępców by było miejsce dla opozycji

Opublikowano: 20.08.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Turcja rozpoczęła wypuszczanie 38 tysięcy więźniów, po ogłoszeniu reformy karnej, która zrobi miejsce dla dziesiątek tysięcy podejrzanych schwytanych po nieudanym puczu w lipcu.

Rząd nie podał powodów reform, ale wiadomo, że więzienia pękają w szwach po masowych aresztowaniach, które nastąpiły po puczu. Po reformie skazani, którym zostało dwa lata do końca wyroku będą mogli zostać zwolnieni w zawieszeniu, wydłużając okres zawieszenia o rok. Nie będą mogli tego zrobić więźniowie skazani za morderstwa, terroryzm, przemoc i przestępstwa seksualne.

W pierwszym kroku zwolnionych zostanie 38 tysięcy osób, ale ustawa może objąć ostatecznie prawie 100 tysięcy skazanych, którzy odsiedzieli przynajmniej połowę wyroku.

W ramach działań po nieudanym zamachu stanu zatrzymano 40 tysięcy osób, a formalnie aresztowano 20 tysięcy, poinformował w środę premier Binali Yildirim. 80 tysięcy osób usunięto z pracy w administracji, wojsku, policji, edukacji i sądownictwie. Zamknięto ponad 4262 firmy i instytucje powiązane z Fethullahem Gulenem, kaznodzieją oskarżanym o przygotowanie spisku.

Według badań, przytaczanych przez tygodnik „The Economist”, aż 84% Turków wierzy, że zamachowcy, którzy 15 lipca próbowali przeprowadzić zamach stanu, otrzymało pomoc z zagranicy, a 70% – że zamach był inspirowany przez Amerykanów.

To przekonanie nie wzięło się z nieba. Prorządowe gazety tureckie twierdziły, że CIA kierowała zamachem z ośrodka na wyspie na Morzu Marmara (część Morza Śródziemnego między Turcją a Grecją), że emerytowany amerykański generał przekazał zamachowcom miliardy dolarów i że Amerykanie kazali zbuntowanym żołnierzom zabić prezydenta Erdogana.

Poparcie dla Erdogana wzrosło po zamachu z 47% do rekordowo wysokiego poziomu 68%.

Autorstwo: (j) i (g)
Na podstawie: Reuters.com, Economist.com
Źródło: Euroislam.pl
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hassasin 21.08.2016 08:21

    Żona Abdula miała ciche dni. Ani bee , ani mee 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.