Wypłata zaliczki pożyczki dla Polski odroczona?

Opublikowano: 29.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1236

Władze Polski żądają opóźnienia w ocenianiu Krajowego Planu Odbudowy, co z kolei może odsunąć wypłatę kilku miliardów euro do jesieni. Tę informację przekazała w piątek 28 maja rzeczniczka Komisji Europejskiej, Marta Wieczorek. Prośba ta została rozpatrzona pozytywnie.

Biorąc pod uwagę, że został on złożony 3 maja, to KE swoją ocenę zakończy dopiero na początku sierpnia.

Według rozmówcy stacji, ten krok może wskazywać, że Krajowy Plan Odbudowy Polski nie był dobrze przygotowany, w przeciwnym razie Warszawie zależałoby na jego jak najszybszym rozpatrzeniu przez KE.

Zgodnie z procedurami Komisja Europejska ma bowiem dwa miesiące na ocenę każdego planu, potem kolejny miesiąc na to ma Rada UE. Później dochodzi do wypłaty zaliczki w wysokości 13 proc. całej sumy, o którą wnioskowało państwo. W ten sposób kraje, które zakończyły niezbędne formalności z końcem kwietnia, mogą liczyć na pierwsze przelewy już w lipcu.

Przypomnijmy, że w czwartek Senat bez poprawek przegłosował ustawę ratyfikacyjną, dotyczącą wdrożenia Funduszu Odbudowy UE. W piątek podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Ustawa doczekała się już publikacji w „Dzienniku Ustaw”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o