Wymuszanie cnoty

Opublikowano: 27.02.2009 | Kategorie: Wierzenia

Liczba wyświetleń: 158

Słowo “wymuszanie” kojarzy się z formami bezpośredniego nacisku. Nic bardziej mylnego. Wymuszanie na człowieku określonych zachowań najskuteczniej realizuje się przy pomocy tak zwanego “prania mózgu”.

Praniem mózgów, w ogólnym tego słowa znaczeniu, zajmują się najskuteczniej organizacje i zgromadzenia o charakterze wyznaniowym; od czasu do czasu pojawiają się też partie polityczne, ale te mają żywot krótszy i znacznie mniejsze dochody i niezbyt trwałe sukcesy.

Wracając do prania mózgów: zaistniała już w naszym kraju instytucja zaprzysięgłych dziewic – młodych kobiet, które ani męża, ani kochanka, ani dzieci mieć nie będą. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że Kościół katolicki walcząc zaciekle ze zwycięstwem nauk medycznych nad bezpłodnością, sankcjonuje przy pomocy wody święconej i kropidła fakt, że młoda kobieta rodzić nie będzie, a jej potencjał rozrodczy zostanie zmarnowany. W przeciwieństwie do potencjału osobników płci męskiej, przyrzekających celibat, którzy swych zdolności prokreacyjnych nie marnują.

Sprzeciw wobec zdobyczy medycyny jest tym bardziej oburzający, że wszelkie inne metody “poprawiania pana Boga”, jak chociażby przeszczepy – są akceptowane. Chodzi chyba o to, że przedstawiciele Boga na ziemi mogą z nich korzystać. I korzystają jak najbardziej. Lepiej wszak oddalić przy pomocy zaawansowanej medycyny widmo przejścia do raju; ostatecznie nie wiadomo tak do końca, co się zyska, ale wiadomo co się traci.

Cała sprawa in vitro jest jaskrawym przykładem również na to, że tak zwane równouprawnienie kobiet jest w naszym kraju całkowitą fikcją: głosy skutkujące ustawami, mają w tym względzie mężczyźni. Głos kobiet pragnących dziecka jest wołaniem na puszczy, ponieważ – co widać gołym okiem – mężowie walczących o prawo posiadania dziecka, chorych na bezpłodność kobiet, głosu nie zabierają. Oni dzieci mieć mogą. Z każdą inną. Ostatecznie – celibat czy ślub – żadna różnica. Wystarczy chcieć, szczególnie jeśli się ma na alimenty.

A więc po sprawie.

Wzmianka o biologicznym absurdzie, czyli konsekrowanych dziewicach prowadzi wprost do kolejnego dowodu na przedmiotowe i poddańcze traktowanie kobiet w Kościele.

Otóż – będziemy mieli konsekrowane wdowy!

Nie wystarczy Kościołowi fakt, że kobieta jest w żałobie – musi to być żałoba wieczna: ta żałoba musi jej na zawsze zamknąć drogę do miłości, do ponownego zamęścia, do osobistego, zwykłego ludzkiego szczęścia. Ktoś powie, że nikt tych kobiet nie zmusza do przyrzekania czystości. Fakt. Ale od czegóż są kaznodzieje – specjaliści od prania mózgów? Od czego “praca duszpasterska”?

Obserwując rosnące wpływy Kościoła na życie w naszym kraju i kształtowanie średniowiecznych obyczajów, zastanawiam się, kiedy pierwsza, nieczysta wdowa zostanie ukamienowana. Vide – “Grek Zorba”. Wtedy zostanie do załatwienia ostatnia sprawa – odzyskanie przyklasztornych chłopów pańszczyźnianych.

Autor: Jadwiga Kowalczyk
Źródło: Wiadomości24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ruski szpieg
Gość
ruski szpieg

No i oczywiście palenie czarownic na wolnym ogniu. Chyba Ksiądz nie dał Pani rozgrzeszenia i chce się Pani odegrać.

maciek
Gość
maciek

……………………bełkot……………………..

Heniuś
Gość
Heniuś

Obserwując rosnące wpływy Kościoła na życie w naszym kraju i kształtowanie średniowiecznych obyczajów, zastanawiam się, kiedy pierwsza, nieczysta wdowa zostanie ukamienowana.

Eee, ja bym powiedział, że wpływy kościoła raczej spadają. Może politycy( ktorzy w zasadzie mają kościół gdzieś na godzien) chcą się podpiąć podeń , ale w społeczeństwie rola kościoła spada. Kościół w Polsce miał się najlepiej za komuny.

Sudoku
Gość
Sudoku

Bardzo, bardzo chaotyczne.

astromaria
Gość

Konsekrowane dziewice i konsekrowane wdowy? Mnie się podoba! Jeśli wierzyć Darwinowi jest to forma selekcji naturalnej. Geny głupców, którzy dali sobie wyprać mózgi nie trafią do ogólnej puli, a więc nie będą się powielać. Jestem za. Może dzięki temu będą się rodzić osobniki trochę mądrzejsze i mniej podatne na religijną indoktrynację.

Raptor
Gość

Hmm, problem w tym, że kontroli umysłu można skutecznie poddać też tych mądrzejszych. To uwarunkowanie psychologiczne, nie mające zbyt wiele wspólnego ze świadomym rozumowaniem. Chociaż niektóre osoby wykazują nieco większą naturalną odporność na implantacje wzorców.