Wykluczona po zakwestionowaniu polityki zmiany płci uczniów

Opublikowano: 16.02.2023 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1723

Linda Stone została skrytykowana przez Radę Szkolną Okręgu Durham za kwestionowanie ich polityki koordynowania zmiany płci uczniów bez zgody rodziców.

Powiernik szkoły w Ontario została częściowo pozbawiona możliwości uczestniczenia w zebraniach rady kuratorium, ponieważ publicznie zakwestionowała deklarowaną przez dystrykt politykę kierowania się decyzją ucznia o zmianie płci i utrzymywaniem jej w tajemnicy przed rodzicami.

Na spotkaniu 7 lutego Rada Szkolna Okręgu Durham przegłosowała potępienie kuratorki Lindy Stone i wykluczenie jej ze wszystkich zebrań rady i przesłuchań komisji do końca roku. W towarzyszącym oświadczeniu zarząd potępił „szkodliwy wpływ” komentarzy Stone’a. Kuratorzy do rad szkolnych Ontario są wybierani w głosowaniu przez obywateli.

„ W naszych szkołach ani w kuratoriach nie ma miejsca na transfobię” – napisała inna kurator Niki Lundquist w tweecie chwalącym zastosowaną cenzurę.

Zarząd oparł swoją decyzję na 55-stronicowym raporcie zleconym przez zewnętrznego eksperta, w którym twierdził on, że Stone, który wygrała reelekcję w październiku, była winna opowiadania się za „rasistowskim” i „transfobicznym” punktem widzenia, co wyrządziło „obiektywną krzywdę” społeczności trans.

Wśród nich był fakt, że Stone zakwestionowała politykę dystryktu polegającą na ukrywaniu zmiany płci dziecka przed rodzicami, jeśli dziecko o to poprosi. Zgodnie z oficjalnymi wytycznymi rady szkoły dotyczącymi przeciwdziałania dyskryminacji, uczeń może zmienić płeć po prostu deklarując to personelowi szkoły. Wyraźnie zabrania się personelowi kwestionowania nowej tożsamości lub niedostarczania odpowiednich „potwierdzeń”, w tym stosowania preferowanych przez ucznia zaimków.

„Byłam trochę zaniepokojona, widząc, że nie informuje się rodziców” – powiedziała Stone na spotkaniu w listopadzie 2021 r. Zasugerowała również, by uczniom proszącym o zmianę zasugerować zwrócenie się o poradę, aby dowiedzieć się, przez co faktycznie przechodzi dziecko.

Te komentarze wywołały wiele skarg do zarządu, że Stone narusza „inicjatywy równości i różnorodności” obowiązujące w radzie. Te skargi doprowadziły ostatecznie do tego, że zarząd zadecydował o przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie Stone.

Raport śledczego skupił się również na przesłaniu przez Stone tweetu matki, w którym twierdziła, że ​​drużyna rugby jej córki do lat 13 grała przeciwko przeciwnikowi, w którym było „dwóch dużych chłopców” – oczywiste odniesienie do transpłciowych dziewcząt. W innym zamieściła link do zeznań Chloe Cole, kalifornijskiej nastolatki, która stała się działaczką przeciwko transoperacjom nieletnich po tym, jak przeszła podwójną mastektomię jeszcze w szkole średniej.

To tweet Cole’a spowodował, że w raporcie napisano, iż Stone rozpowszechnia „język antytrans” i utrwala „szkodliwe narracje wokół osób transpłciowych”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „National Post”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 16.02.2023 20:09

    Jak widać zboki już niepodzielnie tam rządzą. Ciekawe kiedy normalni ludzie nie wytrzymają dłużej tego?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.