Wyklętyzm – nowa religia?

Opublikowano: 10.03.2018 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1111

Nie podoba nam się kiedy Ukraina odbudowuje swoją tożsamość na kulcie morderców UPA, OUN, budując pomniki Banderze i Szuchewyczowi – ideologom i organizatorom okrutnej rzezi bezbronnej polskiej ludności Kresów.

I słusznie, że nam się nie podoba.

Mordercy bezbronnej ludności cywilnej nigdzie nie powinni stać na cokołach. Nigdzie nie powinni być pokazywani jako wzór do naśladowania. Nie ma bowiem, w żadnym kodeksie etycznym zgody na mordowanie bezbronnych ludzi tylko dlatego, że są innej narodowości, mówią innym językiem czy wyznają inną religię.

Bandyci z UPA łamali te zasady – mordowali bezbronnych wieśniaków Wołynia, Galicji Wschodniej tylko dlatego, że uznali Lacha za wroga. Dlatego bandyci z UPA to nie żadni bohaterowie i nie zasługują na pokazywanie jako wzór. I nic do tego nie ma, że walczyli z komunistami. Jeśli byśmy przyjęli że walka z komunistami upoważnia do popełniania zbrodni to za bohaterów powinniśmy uznać Waffen SS – ta formacja najdłużej i najofiarniej walczyła bowiem z komunistami. Nie zgadzamy się na wybielanie UPA, ale co z naszymi „bohaterami”?

Oto przetoczyła się przez nasz nieszczęśliwy kraj kolejna rocznica „Żołnierzy Wyklętych” – czyli partyzantów walczących z władzą komunistyczną w Polsce po 1944 roku. Czy ten nowy kult – zaakceptowany i wspierany przez państwowe władze najwyższego szczebla przypadkiem nie ma w sobie tych samych wad jakie wytykamy Ukraińcom czczącym UPA? Muszę poprzedzić zasadniczą część mojego rozważania osobistą refleksją.

Otóż zostałem wychowany w domu patriotycznym, antykomunistycznym gdzie bohaterów walczących z „komuną” otaczało się sympatią i szacunkiem. Ot tak z intuicji i na przekór komunie. Zanim jeszcze o „Wyklętych” zaczęło być głośno, dziesięć lat temu zorganizowałem w moim rodzinnym mieście wystawę poświęconą partyzantom antykomunistycznego podziemia. Poprzedziła ją recytacja pięknego wiersza „Wilki”.

Przychodzą mi na myśl ten wiersz bo Herbert składając swego rodzaju hołd tym co „żyli prawem wilka” nie dokonywał ich apoteozy. Litował się nad losem tych, których „dopadła w serce mściwa rozpacz” ale nie stawiał ich na piedestale i nie kazał uważać za świętych, za nieskalanych męczenników narodowej sprawy.

Tymczasem rząd PiS właśnie takiego zabiegu dokonuje.

Stawia na cokoły „wyklętych” jako całość, jako grupę i każe im oddawać hołd.

A z takim „przegięciem” nikt kto szanuje Prawdę i kto rozumie, że jak potępiamy morderców Polaków z Wołynia, to nie możemy pochwalać morderców bezbronnych dwustu Ukraińców ze wsi Wierzchowiny pomordowanych przez oddział NSZ, tylko dlatego że byli Ukraińcami.

Nie możemy stawiać na cokół narodowego bohatera majora Łupaszki, którego żołnierze z zimną krwią mordowali starców, kobiety i dzieci w Dubinkach czy Olkunach – tylko dlatego, że byli to Litwini.

Nie możemy jako bohatera pokazywać młodzieży kpt. Rajmunda Rajsa „Burego” tylko dlatego, że toczył on walkę z komuną, bo ten żołnierz łamiąc wszystkie zasady i konwencje mordował osobiście i kazał mordować cywilów – dzieci, kobiety, starców z białoruskich wsi (patrz: Zaleszany) tylko dlatego, że byli Białorusinami i wyznawali prawosławie. Porażające świadectwa zbrodni dokonywanych przez naszych partyzantów przytaczają historycy, którzy nie oddali się jeszcze na służbę nowej ideologii.

Ukazała się właśnie książka Piotra Zychowicza „Skazy na pancerzach”, która wbrew nowej religii „Wyklętyzmu” pokazuje udowodnione ponad wszelką wątpliwość fakty.

Refleksja jaka przychodzi po zderzeniu historycznej prawdy o „wyklętych” z nową ideologią rozpowszechnianą przez obecne władze jest taka, że mamy oto po raz kolejny przykład rozgrywania historii do bieżących politycznych walk. Co fatalnie wpływa na naukę historii jako takiej i na politykę naszego państwa.

Ani bowiem „wyklęci” nie byli święci, ani komuna (zwłaszcza po roku 1956) nie była okupacją, a już na pewno niepodległość Polski nie zaczyna się od zwycięstwa PiS-u w wyborach 2015 roku.

Autorstwo: Janusz Sanocki (poseł)
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

36 komentarzy

 1. ludziedobrejroboty.pl 10.03.2018 18:37

  “Ukazała się właśnie książka Piotra Zychowicza…” no dobrze już, dobrze… szukajmy prawdy… ale może nie z “wykładowcami” histo(e)rii dla newsweeka i fokus (pokus) czegośtam…

 2. Szwęda 10.03.2018 19:03

  Niepodległość Rzeczpospolitej jeszcze się nie rozpoczęła na nowo…

 3. Perun 11.03.2018 12:13

  Poczytałem sobie trochę na temat pana posła Janusza Sanockiego…..dużo można pisać,ale każdy sam sobie może wygooglować. Jednym słowem:” ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra”.

 4. rumcajs 11.03.2018 13:24

  Autor nie napisał, że byli tylko bandytami, ale ma watpliwości, czy w tym pedzie szukania “niezłomnych”, takim mianem nie oznaczono ludzi co maja krew na rekach, nie tylko mkw-dzistów, czy niemców, ale także cywili, dzieci kobiet, nauczycieli, urzedników itd…
  Zwraca uwage, że jesli od ukraińców wymagamy rozliczenia sie z przeszłoscia, to nie możemy rozliczac się ze swoja gloryfikując czasem baaardzo watpliwych bohaterów, lub odbierając stopnie generalskie kosmonautom, albo emerytury, ludzi zweryfikowanych i pracujacych po “obaleniu komuny”.. albo nazw ulic ..
  To co robisz to klasyka podwa żenia wiarygodności pana posła, w jakim celu!!??
  Czyzbys chciał napisac prawdę” ,najprawdziwsza” bo pisana przez nowych mesjaszy?? A nie prawdy prawdziwej??

 5. Perun 11.03.2018 13:59

  bumcajs 11.03.2018 13:24

  Ma wątpliwości, bo ma tak jak ty wstręt do szukania źródeł, porównywania dokumentów i szukania w różnych publikacjach, jednym słowem – nieuctwo i ignoranctwo.

  Do Admina

  Czy mógłbyś sprawdzić dwa – trzy ostatnie wpisy usera rumcajs?
  Na podstawie składni, ortografi i gramatyki, mam coraz większe podejrzenia,że to BOT.

 6. rumcajs 11.03.2018 18:03

  Panie “pierun”… Byłem na tym forum, zanim ty tu zawitaełs…Jako dyslektyk, pisałem tak samo jak pisze, od samego poczatku, z błędami ortograficznymi za “pan brat”… Zatem nie rozśmieszaj mnie tymi poleceniami dla admina… Zauwazyłem że masz manie wielkości, nieomylności, i swojej wszechwiedzy, silnie zabarwiona “jednokanałowego” myslenia, typu “rydzykowego”…Dla białorusinów z Hajnówki, których dzieci zyja, okrzykniety przez takich jak ty, zołnierzem””niezłomnym””, jest zwykłym bandytą. Czemu panie Atos, nie szukacie zródłowych informacji chocby dla tego człowieka. Jakie moga byc lepsze informacje “źródłowe”, jak nie świadectwa ludzi zyjacych. W internecie jest tyle smieci, że trudno opierac sie na jakichkolwiek, jesli juz to na pracach neutralnych historyków…””Neutralnych”, bo takowych trudno w pisowskiej TV, czy jakiekolwiek innej, bo kazdy zaprzasza “swoją” historie…
  Trudno panu, panie “pioruN, pogodzic sie z tym, że inni maja swoja wizje, ocene zdarzeń, czy ludzi, cóz pański problem, ale nie spodziewaj sie pan tutaj moderacji, jaka zapewne pan “ustawiał” na byc może innych forach…Musi sie pan pogodzic, że będa wpisy pana krytykujace, i nie po pańskiej “mysli”…
  I jeszcze jedno, autor podpisuje sie pod swoim tekstem, pan zas SCHOWAŁ sie za nickiem, i atakujesz kazdego, kto ma “śmiałość” myslec inaczej. Odsłaniasz pan silnie skrywaną przyware..: bycia mentalnie KOMUNISTĄ, bo to była ich domena…ZAMORDYZM..
  Zastanawiam sie, gdyby pan podpisał sie z imienia i nazwiska, ile mozna by sie dowiedziec w “necie” i czy pan nie jestes tak samo…””ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra””..
  Wszyscy maja myslec tak samo. “innowiercy” maja milczec, a jak nie milcza, to trzeba znaleźć “haki” aby ich wyeliminowac…

 7. MasaKalambura 11.03.2018 18:24

  Wiecie co już raz Republikę Chrześcijan Słowiańskich załatwiło na wiek caratu? Wojna Polski z Litwą.

  Druga Republika utrzymała się 20 lat. Litwa to wtedy pas republik ludowych od morza Czarnego aż do Bałtyku i rodzący się pomysł na dziś. Wojna Polski z Litwą Ukrainy, Litwy, Estoni i innych państw Litwy ( o Białorusi nie doszły mnie słuchy) witających nazioli to również historyczny fakt.

  Trzecia Republiko Chrześcijan Słowiańskich, boli, nieboli, lepsza historia prawdziwa niż wyprana z wniosków.
  Czczenie zbytnie pamięci o ludziach to lekka wersja bałwochwalstwa. Niezwykle ciężkiego grzechu. Karą dla popełniających go jest zbyt łatwe popadanie w oślepiający gniew.

 8. MasaKalambura 11.03.2018 18:43

  Jest jeszcze syndrom bohatera w rodzinie z problemem alkoholowym uzależnionych wtórnie.
  Jako wyznawcy spożywania trunków zawierających spiryt (duch będący zbiorowiskiem pijanych ego, który posiadł demoniczą samoświadomość ) i rozpuszczających mózg, ten aspekt pochodzenia typu osobowości warto byście również odhaczyli w analizie.

  Nie ulega przecież wątpliwości. Alkohol oślepia.

  Bohaterstwo to forma zaślepienia wbrew rzeczywistosci. Postępowania słusznie nawet ze stratą dla siebie samego.
  Tylko w Imię Wyższej Jaźni Miłosierdzia i Litości jest to zdrowe.
  Jaźni dzielonej jak telepatia Roju Pszczół czy Mrowiska w służbie Sile Życia i Jego Dawcy.
  Zdrowe, bo służba ma świetliste zasady. I skarb za nią zbiera się opierając na nich, w przesłanych na falach przeżywanego czynem miłosierdzia telepatycznie do życia ostatecznego. Tam złoto rajskie pomaga Ci.

 9. Perun 11.03.2018 19:04

  Panie cypisek! Na dzień dobry, pragnę pana poinformować,że takie schorzenia jak:dyslekcja,dysortografia,dyskaltulja, ADHD itp. to twory sztuczne, wytworzone przez, lub w połączemiu z Frankfurcką Szkołą Badań Społecznych i nie mające nic wspólnego z medycyną. Jesteś Pan zwykłym analfabetą i nawet 8-klasowa szkoła podstawowa,jeżeli Pan ją w ogóle skończył, z takimi brakami, nic Panu nie dała. Czy Pan,Panie rumcajs, bumcajs czy cypisek podpisujesz się własnym imieniem??? to dlaczego żądasz tego ode mnie???

  “Czemu panie Atos, nie szukacie zródłowych informacji chocby dla tego człowieka.”

  Poszukaliśmy komuchu i stąd takie a nie inne komentarze na temat żołnierzy niezłomnych.

 10. Perun 11.03.2018 19:35

  MasaKalambura 11.03.2018 18:43

  No k …a ż esz m.. Jeszcze raz:
  https://www.youtube.com/watch?v=UdVr2cRyI4c

  Co to jest: “Republika Chrześcijan Słowiańskich”???? nigdy o czymś takim nie słyszałem.

 11. MasaKalambura 11.03.2018 19:39

  W krzyzakach masz taką scenę jak Danusia pyta: “dobry człowieku mówisz po chrześcijańsku?” No wiec po latach ich potomkowie stworzyli Republikę Szlachetnych Ludzi. I stracili Królestwo. Oraz republikę.

  Na ten ruch przestrzeń odpowiedziała stworzeniem 100 lat później republik ludowych. Broń Boże Szlacheckich. I bez Boga.

  Szlachetność jednak powstała znowu. Na krótko.

  I teraz jest, lub chce być trzecie podejście. Jest to zatem wezwanie do szlachectwa. Bohaterstwa ludzi miłosiernych litosciwych i sprawiedliwych pośród oceanu bezprawia i zepsucia.

 12. Perun 11.03.2018 19:52

  MasaKalambura 11.03.2018 19:39
  Jest na tym forum wielu oszołomów, jesteś jednym z nich. Nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale jesteś jedynym którego darzę sympatią, sam siebię pytam: dlaczego???? może dlatego,że kojarzę cię z polskimi Tatarami, chociaż nie masz z nimi nic wspólnego.
  Nie ważne, pier??dolisz koleś takie bzdety, że płakać się chce….

 13. MasaKalambura 11.03.2018 19:56

  To płacz. Mnie się chce płakać nad poziomem bohaterstwa z dziś, które nie ma mocy umysłowo i na własną rękę zbudować swoją własną Rzeczypospolitą. I musi posługiwać się nazewnictwem swych klonów.

  Jeśli o religijność chodzi, zryty jestem do cna. Ale czy to źle, czas pokaże.

 14. Perun 11.03.2018 19:57

  Robert1 11.03.2018 19:53

  Poczekamy czy i co odpowie?:-)

 15. Perun 11.03.2018 20:00

  MasaKalambura 11.03.2018 19:56
  To płacz. Mnie się chce płakać nad poziomem bohaterstwa z dziś, które nie ma mocy umysłowo i na własną rękę zbudować swoją własną Rzeczypospolitą. I musi posługiwać się nazewnictwem swych klonów.

  A po polsku??

 16. MasaKalambura 11.03.2018 20:05

  Językiem poety odpowiem ci czlowieku,
  Drażni mnie ta płytkość wewnętrznej historyji,
  Nieznajomość przyczyn tragedii co od wieków,
  Dotyka tu ludność, Boga brak się przyczynił.

 17. MasaKalambura 11.03.2018 20:37

  Prawdziwy Bóg, Jedyny, wszystkich, nie nasz czy wasz
  On daje Jego dobro, a zło od nas idzie
  To, czy jesteś miłujący mówi czy Go masz.
  Jeśliś sprawiedliwy człeku chrzczony lub Żydzie.

  Jeśli traciliśmy wolność, z własnej to winy,
  Przyszła do nas nasza własna I sprawiedliwa.
  Teraz, by mieć ratunek do Niego modlimy
  Tak jak każdy wierzy, co gdy wiary tu nie ma?

  Nie było Rzeczpospolitej, błagali z płaczem
  stęsknieni serca swe wyrywali wierszami,
  Teraz macie, co chcieliście. Jakim ty bratem?
  To liczy się. Gdys jest zły, znowuśmy przegrali.

 18. Perun 11.03.2018 20:55

  MasaKalambura 11.03.2018 20:05

  Pieśń ma była już w grobie, już chlodna;
  Krew poczuła: z pod ziemi wygląda
  I jak upior powstaje krwi głodna
  I krwi żąda, krwi żąda, krwi żąda.
  Tak! zemsta, zemsta na wroga,
  Z Bogiem — i choćby mimo Boga!

  I pieśń mówi: ja pójde wieczorem,
  Naprzód braci rodaków gryźć muszę;
  Komu tylko zapuszczę kły w duszę,
  Ten jak ja musi zostać upiorem.
  Tak! zemsta i t. d.

  Potem pójdziem, krew wroga wypijem!
  Ciało jego rozrąbiem toporem,
  Ręсе, nogi gwoździami przybijem,
  Ву nie powstał i nie był upiorem.
  Tak! zemsta i t. d.

  Z duszą jego do piekła iść musim,
  Wszyscy razem na duszy usiędziem,
  Póki z njej nieśmiertelność wydusim,
  Póki ona czuć będzie, gryźć będziem.
  Tak! zemsta! i t. d.

  To są słowa poety a nie grafomana. Ogarnij się.

 19. MasaKalambura 11.03.2018 21:03

  A w tobie ile takiej polskości? Ile poety?
  Kogoś mi znów cytujesz. Ciebie brak niestety.
  Tacyscie wszyscy cudzemi słowy nowe bohatery
  Krew swego brata człowieka ssać chcą himery.

 20. Fenix 12.03.2018 07:40

  Dziadowie i ojcowie przepraszają przyszłe pokolenie swych synów, córki i wnuki.
  Mordowanie siebie nawzajem jest niegodne człowieka. Wybaczamy im ,by nam przebaczyli.
  Ewolucja, człowiek wyznacza nowy kierunek rozwoju.
  Ja ,duchem w człowieku!

 21. rumcajs 12.03.2018 11:16

  No i objawił nam sie na forum, mesjasz, zastepca zeusa, niejaki “piorun”…Jeno zamiast piorunami, obrzuca innych na forum, gówmen… Mnie jednak nie jestes w stanie obrazic, ot zwyczajnie fekalia sa fekaliami, w kazdej postaci… i ja to wiem…
  Bohter to człowiek, nie niezłomny, czy “wyklety”, a PRAWY, co nie morduje niewinnych, dzieci kobiet, nie okrada, nazywając to “aprowizacja” itd. Autor tego tekstu, przynajmniej ja go tak rozumie, mówi o tym, że nazucamy ukraińcom swoja wizje bohaterstwa, dla bandery i ukraibnskich nacjonalistów, a sami robimy, dokładnie to samo, gloryfikując “na peczki” zarówno tych co na to zasługuja, jak i tych co sa zwykłymi bandytami.
  Pamietać nalezy stare polskie przsłowie, że łyzka dziekciu, popsuje beczke miodu.
  Wywyższanie wszyskich, bez chwili zastanowienia, to własnie “wzbogacanie” tej “beczki” prawdziwych patriotów, bandytami, którzy poza ngrobkiem na nic innego nie zasługuja, nawet pamięc o nich trzeba zatrzec, bo nie są chluba dla polaków, i polskości.
  Ponadto, takie podejscie do naszej historii daje argumenty dla nacjonalistów, obecnych na ukrainie, i argumenty, do wybielania oprawców naszych rodaków. W swojej “prostocie” myslenia, nie zauwazasz tego, stajesz sie w swoim zacietrzewieniu, porzytecznym i…tą…
  Cóz i tacy sa w sród nas….

 22. Maximov 12.03.2018 13:40

  Tyle lat i nadal dajecie się dzielić z coraz to błahszych powodów.
  O co w ogóle cię kłócicie?
  Kto jest bardziej polski?
  Czyj jest Bóg?
  Zgadzam się z @rumcajsem w tej kwestii, Bury był bohaterem, dopóki nie rozkazał mordować niewinnych.
  Po tym został zbrodniarzem.
  Swoją drogą widząc waszą “polskość”, która zmienia się po prostu w zwykły nacjonalizm czuję niesmak i smutek.
  Historia się powtórzy… 🙁

 23. Perun 12.03.2018 14:47

  rumcajs 12.03.2018 11:16

  “…obrzuca innych na forum, gówmen…”

  Nie innych tyko konkretnie ciebie – rumcajsa.

  “Ponadto, takie podejscie do naszej historii daje argumenty dla nacjonalistów, obecnych na ukrainie, i argumenty, do wybielania oprawców naszych rodaków.”

  Takie myślenie i praktykowana prawie trzydzieści lat przez niby nasze władze, postawa klęczna w stosunkach z wrogimi nam państwami, doprowadziła do tolerowania banderowców i przepraszania żydokomunistycznych oprawców za marzec 68. Jesteś typowym przykładem, jak polityka wstydu aplikowana narodowi od lat przez neokomunistyczne ośrodki – przynosi pożądane przez nich skutki.

  Maximov 12.03.2018 13:40

  Problem polega na tym,że ci których nazywasz “niewinnymi” ja, nazywam konfidentami i agentami bolszewickiej jaczejki, nazywam ich tak bo wiem,że tak było. Pisałem o tym kilka razy na tym forum, z podaniem żródeł. Poszukaj.
  Możesz mi powiedzieć co złego widzisz w nacjonaliźmie?

 24. Perun 12.03.2018 15:19

  Nacjonalizm to pojęcie z zakresu polityki i oznacza (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. To definicja z Wiki ale zgadzam się z nią. Nie wolno tylko mylić nacjonalizmu z szowinizmem który jest złem. Monoteizm to pojęcie z zakresu religioznawstwa, więc nie widzę związku?
  Można być polskim nacjonalistą nie będąc katolikiem a nawet chrześcijaninem, jestem tego przykładem – jeżeli o to ci chodziło?

 25. Perun 12.03.2018 15:29

  Atos 12.03.2018 15:12

  Nie po drodze mi z nimi, jeżeli ktoś nie dostrzega destrukcyjnego wpływu katolicyzmu i chrześcijaństwa na dzieje Polski to coś jest z nim i jego nacjonalizmem nie tak, Bliżej mi do Niklota i ruchu Zadrużnego – chociaż Zadruga ma wiele wsólnego z narodowym socjalizmem.

 26. Perun 12.03.2018 15:39

  @Atos

  Bardzo by się przydało! tak jak w ogóle szeroka akcja uświadamiająca obecną sytuację.

  KK zawsze był,jest i pozostanie agenturą obcego państwa (Watykan) na na naszym terytorium. I Rzeczpospolita zaczęła się chylić ku upadkowi od czasów kontrreformacji, to wtedy właśnie nasiliła się walka z wszechobecną jeszcze wiarą i zasadami pogańskimi i staliśmy się krajem katolickim co doprowadziło nas do upadku.

 27. Maximov 12.03.2018 15:43

  @Perun
  Dzieci konfidentami i agentami bolszewickiej jaczejki?
  Rozum Ci odjęło?
  “…nazywam ich tak bo wiem,że tak było.”
  Podaj jeszcze raz te źródła, jeśli możesz.
  Zapoznam się.
  Może to ze mną coś jest nie tak?

 28. Perun 12.03.2018 15:44

  Atos 12.03.2018 15:40

  “Nacjonalista to ten, który innych kultur narodowych nie podziwia, ale ich nienawidzi. Najczęściej też nacjonalista innych kultur po prostu nie zna. ”

  Pomyliłes nacjonalizm z szowinizmem!

 29. Perun 12.03.2018 15:50

  Maximov 12.03.2018 15:43

  Poszukaj na tym forum sprzed kilku tygodni. Jest tam też o zabitych dzieciach i jak zginęły. Skoro chcesz szukać to, wszystko z tobą ok.

 30. Perun 12.03.2018 15:59
 31. lboo 12.03.2018 16:23

  Polakom nie są potrzebni zewnętrzni wrogowie skoro tak skutecznie potrafią się opluwać nienawidzić i walczyć ze sobą w imię patriotyzmu.
  Tak było kiedyś tak jest i teraz.
  Wystarczy kilka przeciwstawnych idei, kilku przeciwstawnych fałszywych bohaterów i miłujący sprawiedliwość zawsze uczciwi i praworządni, nigdy nie skalani podłością obywatele skaczą sobie do gardeł gotowi walczyć ze sobą, bo sąsiad ma inną wizję świata.
  Nie trzeba źródeł historycznych żeby wyobrazić sobie jak wyglądały wzajemne stosunki Polaków w czasach wojny, głodu i bezprawia. Jeśli teraz w czasach pokoju i dobrobytu jest jak widać.
  Nie dorośliśmy jeszcze do suwerenności…

 32. Perun 12.03.2018 17:01

  O to właśnie chodzi Atos! nie osądzać jeżeli samemu tego się nie przeżyło. Jeżeli chcemy być jak najbliżej prawdy to szukajmy w różnych źródłach a już na pewno nie krzyczmy: bandyci! bo tak napisali w czerwonych mediach.

 33. Maximov 12.03.2018 21:54

  @Perun
  Dzięki za linki.
  Zgadzam się, że sytuacja nie była jednoznaczna i Bury mógł mieć rację.
  To, że pacyfikował wioski budzi mój, niejako automatyczny, sprzeciw, ale wtedy czasy były inne a życie ludzkie tanie.
  Ot, kwestia perspektywy po ponad 70 latach od tych tragicznych zdarzeń.

 34. robi1906 13.03.2018 17:32

  Zabijanie ludzi,

  zabijanie ludzi, ubierasz w takie formułki, żeby łatwiej było nam to łyknąć?.

  To, Perun chcesz mi wpierdzielić, że mordowanie ludzi ma sens?,
  że to jest cel sam w sobie?.

  Czym ty się różnisz od banderowca albo innego stalinowca,
  niczym.
  Masz tak samo mózg zjechany jak tamte parchy.

  Pamiętam, kilka miesięcy temu ktoś ze mną, zjechał cię za używanie,
  nicku słowiańskiego boga,
  obroniłeś się tym, że będziesz mówił głosem zamordowanych Słowian.

  Teraz się niczym nie obronisz,
  każdy twój post który przeczytam, będzie świadczył przeciwko Tobie,
  a mi to wali, czy tobie liżą jaja tacy goście jak Maximow czy Atos.

 35. Perun 13.03.2018 18:25

  robi1906 13.03.2018 17:32

  “Pamiętam, kilka miesięcy temu ktoś ze mną, zjechał cię za używanie,
  nicku słowiańskiego boga,
  obroniłeś się tym, że będziesz mówił głosem zamordowanych Słowian.”

  Jechać to ty możesz po swoich towarzyszach z KPP, zastanów się czy tam nie będzie ci lepiej:

  http://forum.gazeta.pl/forum/0,0.html

 36. robi1906 14.03.2018 10:44

  Perun, mam czas więc napiszę coś więcej i prościej,
  tylko uważaj, żeby przy czytaniu od tej wiedzy, ci łeb nie eksplodował.

  Bury dokonał zbrodni,
  mordując “wozaków” białoruskich dokonał zbrodni wojennej lub kryminalnej
  (bowiem Polska z Białorusią nie toczyła żadnej wojny).

  Bowiem tak, w prawie jest powiedziane,
  kto morduje jeńców wojennych, jest zbrodniarzem.
  Kto morduje niewinnych cywili, jest zbrodniarzem.

  Teraz szwabsko-żydowskie mendy, twierdzą tak:
  “ale Bury mordował komunistów, oni witali bolszewików kwiatami”
  albo
  “białorusini, weszli do UB i mordowali Polaków”,

  czyli stosujemy odpowiedzialność zbiorową?,
  odpowiedzialność zbiorowa, to ulubiona metoda terroru stosowana za okupacji przez Szwabów,
  spytam się Perun, popierasz szwabskie metody?.

  A teraz powiem ci coś o chłopach, sam z nich pochodzę, więc znam ich mentalność.
  Kogo chłop będzie kochał?,
  tego, kto da mu ziemię.
  Kogo chłop będzie nienawidził?,
  tego, co mu tą ziemię zabierze.

  Zrozumiałeś Perun, czy mam prościej wytłumaczyć?.

  Białorusini witali kwiatami bolszewików, to jest fakt, ale dlaczego?,
  zastanowiłeś się nad tym?,

  czy dla ciebie to bez znaczenia, bo myślenie dla tępego młotka to za dużo,
  bo neuron może pierdyknąć,
  spytam się dlaczego, Białorusini, Rusini witali bolszewików kwiatami,
  odpowiem,
  bo spodziewali się lepszego losu.

  Początki wydawałyby się obiecujące, Polacy (jako obywatele niepewni politycznie, muszą być eksmitowani do 120 km od granicy),
  więc tu się Białorusini i Rusini, “nachapali”,
  przecież po naszych zostało wszystko: krowy, konie itd, to zostało,
  ale ich radość nie trwała długo, bolszewicy zaraz zaczęli kolektewizację.

  Żaden chłop, nigdy nie zostanie komunistą, ani białoruski, rusin czy polak,
  nigdy i żaden z nich,
  wbij to do tej pustej pały, która masz za głowę Perun,

  piszę to, dlatego że mam dla ciebie jeszcze margines wyrozomiałości, będziesz brną dalej, to zmienię zdanie.

  A dlaczego Białorusini czy Rusini spodziewali się lepszego losu?,
  bo,
  2 Rzeczpospolita, traktowała polskiego chłopa jak obywatela 5 kategorii, a białorusina czy rusina, traktowała jak obywatela 10 kategorii,
  dla mnie to nic dziwnego, że poprawę swojego losu upatrywali w innych państwach,
  ale się przejechali i to bardzo,
  więc uważam, że traktowanie w roku 1945 roku,
  wszystkich białoruskich chłopów jako komunistów, uważam za zarzut czysto dziecinny, który ma tylko uwiarygadniać dla “łysych przygłupów” mordowanie ich,
  jako szlachetny czyn bahatera.

  A ja, nie jestem łysym przygłupem i widzę to co widzę.

  A teraz do ciebie osobiście mister Perun, określasz się jako Słowianin,
  czy Białorusini, nie są Słowianinami?,
  dalej,
  odrzucasz żydowską religię,
  a nie widzisz w mordzie Białorusinów, wątku religijnego?.

  No, poczekam na odpowiedz, zobaczmy czy mózg ci wytrzyma.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.