Wykład w West Point dotyczący neurowojny

Opublikowano: 02.05.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 852

W 2018 roku w West Point dr James Giordano dał wykład zatytułowany „Neurobronie”. Zaznaczył w nim, iż rozwijane obecnie nauki neuroobrazowania mózgu i analizy danych z mózgów całych populacji pozwalają na daleko idącą kontrolę społeczną i otwierają całe populacje na neuroataki, i ostatecznie na neurowojny. Od 19 minuty filmu są przedstawiane metody sterowania mózgiem całych społeczności lub wybranych celów.

https://www.youtube.com/watch?v=kQZ7zp50gpM

W najbliższym czasie wojna informacyjna przeniesie się z mediów na kompletnie nowy, niezbadany obszar ludzkiej nieświadomości. Celem ataków stanie się sama psyche, która jak podkreślono w wojskowych opracowaniach „nie ma żadnej zapory” i będzie przejęta przez najlepiej przygotowanych do tej wojny.

„Nic nie było twoje, oprócz kilku centymetrów sześciennych w twojej czaszce” – napisał George Orwell w książce „Rok 1984″. Cytowane zdanie przekazuje ideę, że umysł jest swego rodzaju ostatnim schronieniem wolności osobistej i samostanowienia. Podczas gdy ciało może łatwo podlegać dominacji i kontroli ze strony innych, nasz umysł, wraz z naszymi myślami, przekonaniami i przekonaniami, w dużej mierze przekracza zewnętrzne ograniczenia.

Jednak dzięki postępom w inżynierii neuronowej, obrazowaniu mózgu i wszechobecnej neurotechnologii umysł może już nie być tak niedostępną fortecą. Obecnie wszechobecne zastosowania neurotechnologii obejmują interfejsy mózg-komputer (BCI) do kontroli urządzeń lub neuromonitoringu w czasie rzeczywistym, systemy operatora pojazdu oparte na neurosensorach, narzędzia do treningu, elektryczną i magnetyczną stymulację mózgu, urządzenia noszone dla dobrego samopoczucia psychicznego i systemy rzeczywistości wirtualnej.

Dekodery mentalne są w stanie dekodować stany mentalne i przekładać je na możliwe do zaobserwowania dane wyjściowe, takie jak tekst, sygnały werbalne lub obrazy graficzne. Na przykład Herff i Mirkovic niezależnie zademonstrowali skuteczność dekodera zdolnego do rekonstrukcji mowy z fal mózgowych.

Chociaż postępy te mogą być bardzo korzystne dla jednostek i społeczeństwa, mogą być również niewłaściwie wykorzystywane i stwarzać bezprecedensowe zagrożenia dla wolności umysłu i zdolności jednostek do swobodnego rządzenia ich zachowaniem. Szybkie postępy w dziedzinie ludzkiej neuronauki i neurotechnologii otwierają niespotykane dotąd możliwości dostępu, gromadzenia, udostępniania i manipulowania informacjami z ludzkiego mózgu.

Wszechobecna dystrybucja tańszych i łatwych w użyciu neuroaplikacji może potencjalnie otworzyć bezprecedensowe możliwości na poziomie interfejsu mózg-maszyna i sprawić, by neurotechnologia była ściśle osadzona w naszym codziennym życiu. Chociaż ten trend technologiczny może generować ogromną korzyść dla społeczeństwa na wiele sposobów, jego implikacje dla etyki i prawa pozostają w dużej mierze niezbadane.

Autorstwo: AdRo203
Źródło: Wolna-Polska.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 3,25 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.