Wyjaśniono pojawienie się tajemniczego hałasu

Opublikowano: 31.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 359

Naukowcy odkryli jeden z największych podwodnych wulkanów, identyfikując źródło tajemniczej aktywności sejsmicznej, którą odnotowano w listopadzie 2018 roku między Madagaskarem a wschodnim wybrzeżem Afryki. Jego wysokość ponad poziomem dna wynosi 0,8 kilometra – informuje „Live Science”.

Szum, który brzmiał ze stałą ultra niską częstotliwością, został zarejestrowany przez sejsmografy na całym świecie. Zwykle fale sejsmiczne są rejestrowane na kilku częstotliwościach. Ponadto naukowcy nie znaleźli oznak aktywności, która jest charakterystyczna dla trzęsień ziemi. W tym samym czasie wyspa Majotta przesunęła się o kilka centymetrów na południowy wschód.

Naukowcy wyjaśnili fenomen narodzinami nowego podwodnego wulkanu, położonego 50 kilometrów od wschodniego wybrzeża wyspy. Tę wersję poparł także fakt, że od połowy ubiegłego roku mieszkańcy prawie codziennie doświadczali słabych wstrząsów, których liczba osiągnęła 1800. W maju 2018 roku doszło do wstrząsu ziemi o skali 5,8, który był jednym z najsilniejszych w regionie.

Geolodzy przeanalizowali dane sejsmiczne zlokalizowane na głębokości w pobliżu źródła aktywności sejsmicznej. Okazało się, że głęboko pod dnem znajduje się duża komora magmowa, która zawiera około pięciu kilometrów sześciennych magmy. Szum związany jest z uwalnianiem magmy z komory, co powoduje obniżenie skorupy ziemskiej. Wiadomo, że w ciągu ostatniego roku Majotta spadła o 13 centymetrów.

Źródło: pl.Sputniknews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. mariusz 27.05.2019 13:15

    Oczywiście że muszą podawać jakieś nieprawdziwe wyjaśnienie bo to jest bardzo skuteczne. Ludzie natychmiast przyjmują to wyjaśnienie rządu za prawdziwe i przestają się niepokoić.

  2. realista 27.05.2019 15:05

    skąd tu nagle rząd?… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.