Wydłużą urlop?

Opublikowano: 19.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1522

Związki zawodowe apelują o wydłużenie urlopu do 35 dni. Polacy to jeden z najbardziej zapracowanych narodów na świecie.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje, żeby zrównać wszystkim urlopy wypoczynkowe oraz je wydłużyć. Zgodnie z założeniami urlop wypoczynkowy miałby trwać nawet półtora miesiąca.

Obecnie Polacy mają po 20 lub 26 dni urlopu, w zależności od stażu pracy. OPZZ uważa, że bez względu na staż pracy wszyscy powinni mieć więcej urlopu. 26 dni to stanowczo za mało. Jak donosi Fakt Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce przeforsować 35 dni urlopu wypoczynkowego dla wszystkich. To rewolucyjne postanowienie, które znacznie wyprzedza plany rządu. Na razie władza chce po prostu zrównać wszystkim urlopy – każdy, bez względu na staż pracy, ma otrzymywać prawo do 26 dni urlopu wypoczynkowego. O wydłużeniu tego okresu na razie nie ma mowy.

35-dniowy urlop wypoczynkowy byłby najdłuższym w całej Europie.

OPZZ nie chce rewolucjonizować wyłącznie urlopów. Polska centrala związkowa chce m.in. żeby:

– pracownicy pracujący dłużej niż 8 godzin dziennie mieli dodatkową 15-minutową przerwę;

– pracownicy po 50 r.ż. zyskaliby dodatkowe prawo. Dopiero po ich wyraźnej zgodzie pracodawca mógłby zlecić pracę w nadgodzinach lub godzinach nocnych;

– pracownicy po 50 r.ż. otrzymywali dodatkowe wynagrodzenie w ramach tzw. umowy mentorskiej.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kufel10
Użytkownik
kufel10

Kiedy czytam takie informacje, przeczuwam jakieś wybory na horyzoncie. A gawiedź to łyka, jak mrzonki o dobrobycie, wieku emerytalnym, dopłatach do kredytów i świętym mikołaju ! ;)