Wycofane ze sprzedaży mięso wraca do sklepów

Opublikowano: 02.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Ciąg dalszy głośnej w Wielkiej Brytanii sprawy 2 Sisters Food Group (2SFG). Po wykryciu licznych nieprawidłowości i naruszeń BHP jeden z największych dostawców drobiu w Wielkiej Brytanii przestał dostarczać swoje produkty do największych brytyjskich sklepów, ale teraz jego wyroby znowu mają trafić na półki Lidla, Aldi i Tesco.

Sprawa wyszła na jaw po reporterskich dochodzeniach zorganizowanych przez “The Guardian” i telewizję ITV. Wykryto między innymi, że pracownicy 2SFG fałszowali daty przydatności danego produktu do spożycia i mieszali starsze mięso ze świeżym. Dochodziło również do przypadków, gdy przeterminowane mięso zwrócone przez dany sklep po prostu przepakowywano i sprzedawano znowu zapewniają, że jest całkowicie świeże.

Co więcej – pracownicy zajmujący się w firmie kwestiami higieny w rozmowie żurnalistami zapewniali, że byli zastraszani przez swoich menadżerów i przełożonych. Miano im grozić zwolnieniami, jeśli trzymaliby się obowiązujących przepisów i zasad postępowania z żywnością. Tuż po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno w mediach największe sieci w Wielkiej Brytanii – Aldi, Lidl i Tesco – ogłosiły, że na półkach ich sklepów produkty 2SFG się nie pojawią.

Niebawem ruszyły również kontrole instytucji rządowych. Jednak inspekcja przeprowadzona przez Agencja ds. Standardów Żywności (Food Standards Agency) nie wykazała żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu zakładu. Okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku!

Kiedy wyniki państwowej kontroli zostały podane do publicznej wiadomości 2 Sisters Food Group zapowiedziało, że zamierza wznowić dostawy swoich produktów do brytyjskich sklepów. W specjalnym oświadczeniu firma informuje o wszczęciu wewnętrznego śledztwa oraz ścisłej współpracy z FSA zapewniając przy tym, że dołożone zostaną wszelkie starania, aby mięso dostarczane do sklepów był jak najlepszej jakości.

Wszystko wskazuje na to, że w Lidlu, Aldi i Tesco już wkrótce będzie można znowu kupić produkty z logo 2SFG na opakowaniu.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o