Wyciekły dane zaszczepionych

Opublikowano: 11.12.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4718

Na skutek włamania do portalu informatycznego w Kanadzie zawierającego dane o szczepieniach Ontaryjczyków przeciwko COVID-19, doszło do naruszenia prywatności 360 000 osób. Osoby poszkodowane w zeszły piątek zaczęły dostawać powiadomienia mailowe.

W 95 proc. przypadków doszło do wycieku nazwisk i numerów telefonów, podało ontaryjskie ministerstwo ds. usług publicznych i usług dla biznesu. Zapewniło, że system umawiania się na szczepienia przeciwko COVID-19 jest regularnie monitorowany i ministerstwo jest przekonane o jego bezpieczeństwie.

16 listopada 2021 roku OPP wszczęło śledztwo po tym, jak osoby, które zapisywały się na szczepienie przez internet lub pobierały certyfikat szczepienny, zaczęły dostawać niechciane sms-y. Tydzień później postawiono zarzuty dwóm osobom, z których jedna była pracownikiem rządowym. 21-letni Ayoub Sayid z Ottawy i 22-letni Rahim Abdu z Quebecu usłyszeli zarzuty nieautoryzowanego używania komputera.

Osoby, których dane osobowe wyciekły, będą dostawać e-maile z tematem Personal Health Information Notification, podpisane przez głównego urzędnika ds. informacji i zastępcę ministra odpowiedzialnego za prowincyjne centrum kontaktowe ds. COVID-19. Wiadomość zawiera zawiadomienie o tym, że doszło do naruszenia prywatności odbiorcy, w tym danych zamieszczonych w systemie używanym przez Provincial Vaccine Contact Centre i prowincyjne kliniki szczepień. Wyjaśnia, że OPP prowadziło śledztwo w tej sprawie i ustaliło listę poszkodowanych w oparciu o zabezpieczone dowody. Następnie informuje, że w pamięci laptopów oskarżonych przechowywane były takie dane jak nazwisko i numer telefonu zawiadamianej osoby. Na koniec zapewnia, że system przechowujący informacje o szczepieniach jest regularnie sprawdzany i jest bezpieczny.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.