Wycieki podziemnych zbiorników na odpady jądrowe w USA

Opublikowano: 02.05.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1068

Według komunikatu prasowego Departamentu Ekologii stanu Waszyngton z podziemnego zbiornika do przechowywania odpadów jądrowych w południowo-wschodnim stanie Waszyngton wyciekają odpady radioaktywne do ziemi.

Szacuje się, że 75-letni zbiornik o nazwie B-109 w Rezerwacie Jądrowym Hanford przecieka dziennie 3,5 galona, ​​czyli około 1300 galonów materiału radioaktywnego rocznie. Zbiornik zawiera około 123 000 galonów radioaktywnych odpadów z czasów, gdy w całym Projekcie Manhattan budowano bomby atomowe. „Rezerwat atomowy Hanford” to wycofany z eksploatacji obiekt do produkcji energii jądrowej zarządzany przez rząd federalny na rzece Columbia w hrabstwie Benton. Obiekt znajduje się około czterech godzin jazdy na wschód od Portland.

„Ten wyciek zwiększa szacunkowo milion galonów odpadów ze zbiorników znajdujących się już w glebie na terenie zakładu w Hanford” – powiedział Watson. „Podkreśla to krytyczną potrzebę zasobów, aby rozwiązać problem starzejących się zbiorników Hanford, które z czasem będą nadal ulegać awarii i przeciekać”. „Na podstawie informacji, które posiadamy w tej chwili, wyciek nie stwarza bezpośredniego zwiększonego ryzyka dla pracowników ani społeczeństwa, ale zwiększa ciągłe zagrożenie dla środowiska w Hanford” – dodał.

Ten nowy wyciek wywiera dodatkową presję na ustawodawców s Kapitolu, aby włączyli zwiększone fundusze na oczyszczanie jądrowe.

Od epoki atomowej w latach czterdziestych-sześćdziesiątych XX wieku odpady nuklearne, produkt uboczny broni atomowej lub więcej prądu, odpady jądrowe z reaktorów jądrowych, zakładów przetwórstwa paliw, szpitali i obiektów badawczych, muszą być składowane w podziemnych obiektach. Wydaje się, że powracający temat problemów związanych ze składowaniem rozwija się, ponieważ konstrukcje zbudowane dziesiątki lat temu w celu zatrzymania rozkładu odpadów w czasie, umożliwiając przesypywanie się odpadów do lokalnego ekosystemu. Era atomowa zniszczyła ekosystem mikroskopijnymi cząsteczkami materiału radioaktywnego wciąż wykrywanymi między innymi w miodzie.

Ponieważ miliarder Bill Gates próbuje przeforsować nową erę atomową jako źródło „zielonej energii” – jest prawdopodobne, że wzrost ilości odpadów będzie nadal grzebany w podziemnych zbiornikach, aby przyszłe pokolenia miały z nim problem…

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Ecology.wa.gov, ZeroHedge.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o