Wyciek gazu w zakładzie chemicznym w Indiach

Opublikowano: 07.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 349

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku wycieku gazu w zakładach chemicznych w Wiśakhapatnam w południowo-wschodnich Indiach – podała gazeta „Times of India”.

Z informacji gazety wynika, że wśród ofiar śmiertelnych jest ośmioletnia dziewczynka i dwóch mężczyzn w podeszłym wieku. Do szpitali trafiło około 5 tys. osób. Incydent wywołał panikę wśród lokalnych mieszkańców w promieniu 3 km od zakładu. Wiele ludzi mdlało na ulicy, inni mieli problemy z oddychaniem.

Władze wezwały miejscową ludność do opuszczenia domów i przemieszczenia się do bezpiecznych obszarów. Podczas wychodzenia zaleca się zakrycie ust i nosa zwilżonym w wodzie materiałem, który chroni przed toksycznymi oparami. W ewakuacji ludzi z terenów sąsiadujących z zakładem pomagają krajowe siły reagowania w przypadku katastrofy.

Na miejsce zdarzenia zamierza przyjechać premier stanu.

W czwartek rano lokalne władze poinformowały o wycieku styrenu w fabryce polimerów LG Polymers. Doszło do niego około godziny 2:30 czasu lokalnego. Styren jest bezbarwną, oleistą cieczą, stosowaną w produkcji polistyrenu. Jego opary powodują bóle głowy, a długotrwałe narażenie się na jego wpływ może prowadzić do chorób wątroby i układu nerwowego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Tak to jest jak zamknęli wszystkie firmy serwisujące urządzenia przemysłowe, wszystkie testy, a fabryki zostały zamknięte z godziny na godzinę.