Wybuch w zakładzie radiologicznym w Rosji

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 899

W Obnińsku, w obwodzie kałuskim w Rosji, doszło do wybuchu w jednym z laboratoriów zakładu radiologicznego. Incydent nie stwarza zagrożenia radiacyjnego i chemicznego – komentuje rzecznik prasowy administracji Obnińska Andriej Ilnicki.

„Do wybuchu doszło w pomieszczeniu wynajmowanym przez Obniński Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny, zajmujący się produkcją lekarstw. Nie ma zagrożenia chemicznego i radiacyjnego” – powiedział rozmówca agencji.

Wybuch niegroźnego gazu miał miejsce we wtorek na piątym piętrze budynku. Według wstępnych danych spowodowało go pęknięcie rury. W wyniku incydentu jedna osoba doznała rozległych poparzeń ciała. „Stan pacjenta, który ucierpiał przy wybuchu gazu, oceniany jest jako krytyczny” – podają władze Obnińska.

Zakład Radiologii im. Cyba powstał w 1962 roku, jest wiodącym w Rosji ośrodkiem prowadzącym badania nad wysoko technologicznymi radiologicznymi metodami diagnostyki, terapii radionukleinowej, komórkowej i molekularnej radiobiologii w leczeniu chorób nowotworowych, medycyny paliatywnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o