Wybuch w zakładzie radiologicznym w Rosji

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 195

W Obnińsku, w obwodzie kałuskim w Rosji, doszło do wybuchu w jednym z laboratoriów zakładu radiologicznego. Incydent nie stwarza zagrożenia radiacyjnego i chemicznego – komentuje rzecznik prasowy administracji Obnińska Andriej Ilnicki.

„Do wybuchu doszło w pomieszczeniu wynajmowanym przez Obniński Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny, zajmujący się produkcją lekarstw. Nie ma zagrożenia chemicznego i radiacyjnego” – powiedział rozmówca agencji.

Wybuch niegroźnego gazu miał miejsce we wtorek na piątym piętrze budynku. Według wstępnych danych spowodowało go pęknięcie rury. W wyniku incydentu jedna osoba doznała rozległych poparzeń ciała. „Stan pacjenta, który ucierpiał przy wybuchu gazu, oceniany jest jako krytyczny” – podają władze Obnińska.

Zakład Radiologii im. Cyba powstał w 1962 roku, jest wiodącym w Rosji ośrodkiem prowadzącym badania nad wysoko technologicznymi radiologicznymi metodami diagnostyki, terapii radionukleinowej, komórkowej i molekularnej radiobiologii w leczeniu chorób nowotworowych, medycyny paliatywnej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.