Wybuch w pobliżu meczetu w Kabulu

Opublikowano: 04.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1497

W niedzielę doszło do wybuchu w pobliżu meczetu Eid Gah w stolicy Afganistanu. Zginęło co najmniej 12 osób, a 32 zostały ranne – poinformowało Sputnika źródło w Talibanie*.
Wcześniej informowano o 8 ofiarach śmiertelnych i 20 rannych.

Media podają, że do zamachu doszło w trakcie ceremonii żałobnej ku czci matki Zabihullaha Mudżahida, rzecznika talibów, który od 7 września 2021 roku jest także ministrem informacji i kultury Afganistanu.

Do tej pory żadna z organizacji zbrojnych, które działają w Afganistanie, nie przypisała się do przeprowadzenia tego zamachu.

Jak poinformował z kolei przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kari Said Khosty, w związku z incydentem zatrzymano 3 osoby.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.