Wybuch superwulkanu będzie 2000 razy silniejszy!

Opublikowano: 01.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 38

Naukowcy są coraz bardziej zainteresowani superwulkanem Yellowstone z powodu odnotowywanej wokół niego aktywności sejsmicznej. Sytuacja w Parku Narodowym Yellowstone już od dawna nie jest stabilna. Przyczyną ciągłe drgania ziemi i nagrzewania się powierzchni wokół ogromnego superwulkanu.

Jednak wszystkie te zjawiska zbladły w obliczu nowego odkrycia naukowców. Okazało się, że komora magmy pod wulkanem jest dwa i pół razy większa niż wcześniej sądzono. Oznacza to tylko jedno: możliwa erupcja wulkanu będzie 2000 razy silniejsza niż wynika ze wcześniejszych obliczeń.

Naukowcy doszli do takich wniosków na podstawie dokładnego przeanalizowania fal sejsmicznych powstałych w wyniku trzęsień ziemi, do których dochodzi w rejonie Yellowstone. Z obliczeń wynika, że komora magmy ma 88 km długości i 28 km szerokości. Jej głębokość szacowana jest na 5-14 km. Jeśli tak faktycznie jest, to pod superwulkanem znajdują się takie ilości gorącej magmy, których wystarczy, aby całkowicie zmienić oblicze naszej planety w wyniku jego erupcji. Nie ma nadziei na to, że na Ziemi zachowa się życie w powszechnym tego słowa znaczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Jak nie Żydzi to wulkan. Zresztą im zagraża również, więc to najbardziej antysemicki z wulkanów. Powinni oszacować zgubne skutki dla swojego narodu i starać się o reperacje bo po wybuchu może już nie być komu liczyć pieniędzy.

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Naukowcy zawsze się mylili i zawsze mówią, że coś odkryli. Otwórzcie oczy, to banda nieudaczników.

realista
Użytkownik

dobra, będziemy słuchać ciebie. słuchamy więc… .. .