Wybuch superwulkanu będzie 2000 razy silniejszy!

Opublikowano: 01.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 238

Naukowcy są coraz bardziej zainteresowani superwulkanem Yellowstone z powodu odnotowywanej wokół niego aktywności sejsmicznej. Sytuacja w Parku Narodowym Yellowstone już od dawna nie jest stabilna. Przyczyną ciągłe drgania ziemi i nagrzewania się powierzchni wokół ogromnego superwulkanu.

Jednak wszystkie te zjawiska zbladły w obliczu nowego odkrycia naukowców. Okazało się, że komora magmy pod wulkanem jest dwa i pół razy większa niż wcześniej sądzono. Oznacza to tylko jedno: możliwa erupcja wulkanu będzie 2000 razy silniejsza niż wynika ze wcześniejszych obliczeń.

Naukowcy doszli do takich wniosków na podstawie dokładnego przeanalizowania fal sejsmicznych powstałych w wyniku trzęsień ziemi, do których dochodzi w rejonie Yellowstone. Z obliczeń wynika, że komora magmy ma 88 km długości i 28 km szerokości. Jej głębokość szacowana jest na 5-14 km. Jeśli tak faktycznie jest, to pod superwulkanem znajdują się takie ilości gorącej magmy, których wystarczy, aby całkowicie zmienić oblicze naszej planety w wyniku jego erupcji. Nie ma nadziei na to, że na Ziemi zachowa się życie w powszechnym tego słowa znaczeniu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Jak nie Żydzi to wulkan. Zresztą im zagraża również, więc to najbardziej antysemicki z wulkanów. Powinni oszacować zgubne skutki dla swojego narodu i starać się o reperacje bo po wybuchu może już nie być komu liczyć pieniędzy.

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Naukowcy zawsze się mylili i zawsze mówią, że coś odkryli. Otwórzcie oczy, to banda nieudaczników.

realista
Użytkownik

dobra, będziemy słuchać ciebie. słuchamy więc… .. .