Wybrano reprezentanta Polski na Eurowizję 2020

Opublikowano: 24.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 783

Po podsumowaniu głosów jurorów oraz widzów okazało się, że Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie będzie reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką „Empires”.

Tegoroczne krajowe preselekcje do konkursu Eurowizji miały inną formę niż do tej pory. Zwycięzca został wyłoniony w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”.

Uczestnicy walczyli o miejsce w finale pod okiem jury w składzie: Michał Szpak, Cleo i Gromee, czyli muzyków, którzy sami brali udział w poprzednich edycjach konkursu Eurowizji z mniejszym lub większym sukcesem.

Wraz z Alicją Szemplińską o reprezentowanie Polski walczyli Kasia Dereń oraz Albert Černý z zespołu Lake Malawi. O zwycięstwie Szemplińskiej zadecydowały głosy jurorów i widzów. Dereń uplasowała się na trzecim miejscu, a Černý na drugim.

Warto dodać, że Alicja Szemplińska jest także zwyciężczynią ostatniej edycji programu „The Voice of Poland”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
walirlan
Użytkownik
walirlan

@Admin WM,

lepiej bym tego nie oddał. Dokładnie tak jest jak piszesz. Dlatego od ładnych paru lat nie oglądam tego gó… zwanego Eurowizją.
Po prostu to są kpiny z człowieczeństwa. O ile pamiętam przestałem to oglądać jak ten konkurs wygrali jacyś Finowie z ohydną muzyką heavy metalową. To był koniec tego konkursu dla mnie i tak zostało mi do dziś.

Barney
Użytkownik
Barney

a jaki będzie profit dla PL jeśli ona wygra?
czy może chodzi o “zmniejszanie odległości w europie dwóch prędkości”?

@admin: …z tej strony Cię nie znałem :D

dobra. przesłuchałem 40 sek. — nie wygra. Wali takim patosem, że chyba włączę dla odtrucia Grieg’a. Sztuczne.. panna wyraża głosem przeżycia ciężkie i dogłębne równoczesnie śledząc trzeźwym okiem kamerę. Boże, kto ich uczy zachowania na scenie? Checę poznać nazwisko :O
Zachód szuka czegoś lekkiego i do zabawy. Oni byli okupantami (są) my okupowanymi (j.w.), oni wolą o tym zapomnieć, my.. wiadomo jaka jest nuta oficjalna.

Fajnie się gadało.

Barney
Użytkownik
Barney

p.s. czwerwone tło, panna z otwartymi ustami, zbliża do nich coś trzymanego w ręku… męczy mnie już to… zagranie z podprogowym ocieraniem się o instynkty.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ