Wybrano reprezentanta Polski na Eurowizję 2020

Opublikowano: 24.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2368

Po podsumowaniu głosów jurorów oraz widzów okazało się, że Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie będzie reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką „Empires”.

https://www.youtube.com/watch?v=I-oerspDngw

Tegoroczne krajowe preselekcje do konkursu Eurowizji miały inną formę niż do tej pory. Zwycięzca został wyłoniony w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”.

Uczestnicy walczyli o miejsce w finale pod okiem jury w składzie: Michał Szpak, Cleo i Gromee, czyli muzyków, którzy sami brali udział w poprzednich edycjach konkursu Eurowizji z mniejszym lub większym sukcesem.

Wraz z Alicją Szemplińską o reprezentowanie Polski walczyli Kasia Dereń oraz Albert Černý z zespołu Lake Malawi. O zwycięstwie Szemplińskiej zadecydowały głosy jurorów i widzów. Dereń uplasowała się na trzecim miejscu, a Černý na drugim.

Warto dodać, że Alicja Szemplińska jest także zwyciężczynią ostatniej edycji programu „The Voice of Poland”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 24.02.2020 11:03

    Śpiewać potrafi, ale ma słabą piosenkę na poziomie przeciętnej nijakości Eurowizji. Jednym uchem wleciała, drugim wyleciała i po wyłączeniu playera nie potrafię tego „szlagieru” zanucić. Z taką piosenką wokalistka mogłaby wygrać tylko wtedy, gdyby była transseksualną lesbijką na wózku inwalidzkim chorującą na progerię i śpiewającą głosem Stephena Hawkinga.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.