Wybrakowana sperma powodem pozwu 7 rodzin

Opublikowano: 29.09.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 777

Siedem kanadyjskich rodzin pozwało bank spermy w Ontario, twierdząc, że zostały wprowadzone w błąd co do pochodzenia dawcy, w tym nosiciela potencjalnie wyniszczającej choroby genetycznej.

Rodziny – które wytoczyły odrębne procesy – twierdzą, że rzekomy brak przejrzystości i zaniedbania ze strony Outreach Health Services doprowadziły do ich ​​cierpienia – bólu fizycznego i emocjonalnego – czytamy w pozwie wniesionej m.in. przez Louise Frame i Kristy Kokoski..

Outreach Health Services, która to firma importuje i dystrybuuje nasienie dawców, nie odpowiedziała na prośby o komentarz, żaden z zarzutów nie został udowodniony w sądzie.

Rodziny twierdzą, że Outreach z siedzibą w Newmarket w Ontario przedstawił osobę znaną jako Donor 3116 jako cytogenetyka z zaawansowanym wykształceniem, „imponującą historią zdrowia” i bez nieprawidłowości genetycznych.

W rzeczywistości, jak twierdzą, Donor 3116 pracował jako technik laboratoryjny, nie miał żadnych zaawansowanych stopni naukowych i ma nieprawidłowości genetyczne, w tym chorobę Charcota-Marie-Tootha, znaną również jako CMT1, zaburzenie genetyczne wpływające na funkcjonowanie mięśni i kończyn poprzez uszkodzenie nerwów.

Powodzi zarzucają między innymi, że Outreach nie zweryfikował profilu dawcy ani nie zbadał go pod kątem uwarunkowań genetycznych. Zarzucają również, że Outreach nadal promował nasienie dawcy, nawet po tym, jak dowiedział się o jego prawdziwym profilu.

Co najmniej siedmioro dzieci urodziło się ze spermy dawcy sprzedaną przez Outreach.

Prawnik James Fireman, który reprezentuje rodziny, powiedział, że jednym z celów pozwów jest zapewnienie bezpiecznego łańcucha dostaw dla kanadyjskich rodzin korzystających z banków nasienia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o