Wybory parlamentarne. PiS nie będzie miał wakacji?

Opublikowano: 31.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 435

Po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego, rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa i już szykuje się do kolejnej walki politycznej.

Według dziennika „Fakt” data wyborów parlamentarnych została ustalona na 13 października. Rządząca partia chce, aby wybory parlamentarne obyły się jak najszybciej. W ten sposób PiS nie chce dać oddechu opozycji.

„Nie będzie wakacji dla nas. To już zapowiedziane. W sierpniu wystartuje kampania wyborcza” – powiedział w rozmowie z „Faktem” polityk PiS.

Według przepisów, wybory parlamentarne rozpisuje prezydent na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Pierwsze posiedzenie parlamentu tej kadencji odbyło się 12 listopada. Najwcześniejszy możliwy termin kolejnych wyborów wypada zatem 13 października.

Do terminu wyborów odniosła się także wicepremier Beata Szydło. „13 października to najwcześniejszy możliwy termin i jest prawdopodobne, że może być dniem wyborów. Datę wyborów ogłasza prezydent, więc decydująca będzie jego opinia w tej sprawie” – powiedziała w piątek na antenie radiowej Jedynki wicepremier.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, aby omówić rekonstrukcję rządu po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kilka dni temu Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział na antenie radiowej „Jedynki”, że w ciągu kilku najbliższych dni znane będą konkretne decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu.

Spośród obecnych ministrów mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także minister w KPRM Beata Kempa i rzecznik rządu Joanna Kopcińska oraz wiceministrowie Andżelika Możdżanowska, Patryk Jaki i Grzegorz Tobiszowski.

Kiedy poznamy nowych członków rządu? Michał Dworczyk oświadczył, że „ostatecznie to jest decyzja Prezesa Rady Ministrów, to on kształtuje swój rząd”.

Zgodnie z najnowszymi danymi Prawo i Sprawiedliwość w wyborach deputowanych do Europarlamentu, które odbyły się 26 maja, uzyskało 46,01% głosów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.