Wybory nie odbyły się z powodu „braku kandydatów”?!

Opublikowano: 01.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 738

W „Dzienniku Ustaw” opublikowano dziś uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej z 10 maja 2020 r. ws. stwierdzenia braku możliwości głosowania na kandydatów w wyborach prezydenckich. Oznacza to, że Marszałek Sejmu ma teraz dwa tygodnie na wyznaczenie nowego terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

W uchwale z 10 maja PKW stwierdziła, że 10 maja nie było „możliwości głosowania na kandydatów” i jest to równoważne w skutkach z przewidzianym w art. 293 „Kodeksu wyborczego” brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów.

12 maja Sejm przyjął projekt ustawy o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w formie mieszanej. To wyborca zdecyduje, czy tradycyjnie pójdzie do urny czy zagłosuje korespondencyjnie. Projekt aktualnie znajduje się w Senacie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Wczoraj posłowie KO informowali, że z powodu blokowania przez 21 dni przez premiera Mateusza Morawieckiego publikacji uchwały PKW złożą dzisiaj zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nawet jeśli zostanie uznana za bezzasadną, bo dziś ją opublikowano, należy zadać pytanie – dlaczego premier Polski zwlekał z publikacją do ostatniej chwili?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,25 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Pewnie po to, aby Trzaskowskiemu czasu na zebranie podpisów nie wystarczyło.