„Wyborcza” z zachodnimi grantami na procesy z rządem

Opublikowano: 10.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 826

Wydawca „Gazety Wyborczej” otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy euro, aby w ten sposób mieć fundusze na pozwy składane wobec polskiego państwa. Pieniądze przekazało Europejskie Centrum Wolności Prasy i Mediów finansowane ze środków Komisji Europejskiej, niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy fundacji należącej do George’a Sorosa.

W kwietniu bieżącego roku uruchomiony został mechanizm nazwany „Media Freedom Rapid Response” i to właśnie w jego ramach Agora S.A. otrzymała grant w wysokości 15 tys. euro. Wspomniana organizacja twierdzi, że w ten sposób chroni media przez ich niszczeniem ze strony polityków oraz wielkich korporacji, chcących zamknąć usta rzekomo niezależnym dziennikarzom.

Przykładem podejmowania takich działań ma być właśnie szereg pozwów skierowanych przeciwko „Gazecie Wyborczej”. Są one składane najczęściej przez Prawo i Sprawiedliwość, polityków tej partii, spółki skarbu państwa czy ministerstwa. Zdaniem Europejskiego Centrum Wolności Prasy i Mediów w ten sposób rządzący naszym krajem odchodzą od zasad liberalnej demokracji, co ma być zagrożeniem dla tzw. społeczeństwa obywatelskiego.

Grant pozyskany przez lewicowo-liberalnego szmatławca pochodzą z zagranicy. Niezwykle ciekawi są zresztą fundatorzy Centrum. Otóż pozyskuje ono pieniądze między innymi od Komisji Europejskiej, niemieckiego resortu spraw zagranicznych, niemieckiego miasta Lipsk, a także fundacja Open Society założona przez amerykańsko-żydowskiego finansistę George’a Sorosa.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,43 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o