Wyborcy wygwizdali i pogonili Poroszenkę

Opublikowano: 12.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Za 9 dni na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne. Im bliżej do wydarzenia, tym widoczniej emocje najważniejszych kandydatów i elektoratu rosną.

https://www.youtube.com/watch?v=UUvPQ4X0Td8

W mieście Swaljawa w okręgu zakarpackim w ramach kampanii wyborczej miał spotkanie z mieszkańcami były prezydent Piotr Poroszenko, lider partii Europejska Solidarność. Został on bezlitośnie wygwizdany, a kiedy to nie pomogło, tłum ruszył w kierunku kandydata, szarpał go i popychał i tylko interwencja ochrony zapobiegła poważniejszym obrażeniom i eskalacji przemocy ze strony rozgniewanych ludzi.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której znalazł się Piotr Poroszenko. Społeczeństwo odbiera go jako symbol degradacji gospodarki i tkanki społecznej w ciągu ostatnich pięciu lat, zatem reaguje dość emocjonalnie. Ludzie w Swaljawie krzyczeli pod adresem byłego prezydenta „Złodziej!” i „Hańba!”. 8 lipca w mieście Chmielnicki reakcja społeczeństwa był bardzo podobna, lecz w tym wypadku Poroszenko nie zapanował nad nerwami i obiecał wykrzykującym: „dostaniecie po mordzie”.

Podobnie zachowania miały miejsce w Charkowie w lutym 2019 roku gdzie Poroszenko został wygwizdany i werbalnie obrażany jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej.

Zdenerwowanie Poroszenki można zrozumieć, ponieważ nie są to jego jedyne kłopoty. W różnych prokuraturach toczą się śledztwa w sprawach zarówno gospodarczych, jak i politycznych. Obserwatorzy są przekonani, że sąd nad byłym prezydentem to tylko kwestia czasu.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ