Wulgarne hasło szyfrowało materiały o katastrofie smoleńskiej

Opublikowano: 05.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 702

Wiceprzewodniczący podkomisji smoleńskiej dr Kazimierz Nowaczyk poinformował, że złamał hasło do materiałów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (komisji Millera). Dodał, że nie było ono trudne do odgadnięcia i świadczy o braku szacunku dla ofiar tej tragedii – donosi TVP Info.

Zgromadzone w na miejscu katastrofy smoleńskiej dane, analizy i badania ciał ofiar były utajnione i zaszyfrowane na dysku. W odniesieniu do materiałów zgromadzonych i zabezpieczonych przez członków komisji jeszcze z czasów rządów PO-PSL, wiceprzewodniczący podkomisji smoleńskiej dr Kazimierz Nowaczyk powiedział w telewizji Republika, że haniebny stosunek członków tej komisji do 96 ofiar tragedii smoleńskiej dobitnie pokazuje hasło, jakim były zabezpieczone zgromadzone dane.

– Była rzecz, która mnie zaszokowała i o której muszę w końcu powiedzieć. Materiały te (komisji Millera – red.) były utajnione i dokumenty z analiz i badania ciał ofiar zostały zaszyfrowane na dysku. Złamałem to hasło. Nie było ono trudne do odgadnięcia. Hasłem tym jest „d*pa” – powiedział dr Nowaczyk.

Wiceprzewodniczący podkomisji smoleńskiej powiedział także, że komisja Millera nie analizowała wszystkich parametrów i „przeoczyła” dane, które świadczą o tym, że samolot utracił końcówkę skrzydła jeszcze przed brzozą.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 05.08.2020 11:01

  Skoro złamano hasło, to pojawia się pytanie – dlaczego komisja Millera odmówiła podania hasła do zaszyfrowanego dysku? Przecież to utrudnianie śledztwa nowej podkomisji!

 2. MasaKalambura 05.08.2020 11:07

  Przeoczyła? Coś takiego da się przeoczyć?

 3. Stanlley 05.08.2020 11:32

  Co za amatorzy…. wystarczyło by wynająć “izraelską” firmę – oni nawet super hiper iphony potrafią odczytywać ;p Świetne jest też to :
  “Wiceprzewodniczący podkomisji smoleńskiej dr Kazimierz Nowaczyk poinformował, że złamał hasło do materiałów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (komisji Millera). Dodał, że nie było ono trudne do odgadnięcia i świadczy o braku szacunku dla ofiar tej tragedii – donosi TVP Info.”

  oraz

  “Złamałem to hasło. Nie było ono trudne do odgadnięcia. Hasłem tym jest „d*pa” – powiedział dr Nowaczyk.”

  No proszę – ma identyczny stosunek do ofiar 🙂 W końcu nie było trudne!

 4. Urnelius 05.08.2020 16:31

  Jeżeli Komisja Macierewicza (były minister ataku) w rzeczywistości coś odkryje i będą w stanie to uzasadnić w sposób merytoryczny, będzie to oznaczało, iż Polska jest teren bardzo intensywnych walk o przynależność do strefy wpływu. Patrząc jednak na to, co działo się w Afryce i na Ukrainie i tak, jak się zdaje, (potencjalne) zestrzelenie samolotu wydaje się łagodną formą wprowadzania własnych rządów. Można się jednak w takim przypadku w najbliższym czasie spodziewać kolejnej “tragedii” po którejś ze stron w celu przejęcia władzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.