Wszyscy pracujący będą domyślnie zapisani do PPK

Opublikowano: 20.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2496

Podpisem prezydenta Andrzeja Dudy, który został wczoraj złożony pod odpowiednią ustawą, władza wprowadza nową formę odkładania na emeryturę. Nazywa się to Pracowniczy Plan Kapitałowy – PPK – i co ciekawe nie trzeba się do niego w ogóle zapisywać, bo jest to domyślne. Pozostaje pytanie, czy to rozsądne aby się z tego wypisać póki jeszcze można?

Jak wiadomo Otwarte Fundusze Emerytalne mimo, że jeszcze formalnie istnieją, okazały się totalnym niewypałem. WIększość zysków zjadły horrendalne prowizje funduszy, resztę przegrały na giełdzie, a resztę zawłaszczył rząd. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Polacy, niczym niewolnicy, zostali zobowiązani do oddawania części swojego wynagrodzenia prywatnym firmom. Tłumaczono wtedy, że demografia wskazuje, że nie można liczyć na ZUS i potrzebna jest kapitałowa część emerytury, która miała być przez nie finansowana.

Oto jeden ze spotów, który reklamował OFE.

Wielu Polaków uwierzyło będąc mamionymi obietnicami dziedziczenia środków zgromadzonych w OFE. Co się okazało? Władza zblatowana z systemem sądownictwa, w tym wypadku Trybunałem Konstytucyjnym pana Rzeplińskiego, zdecydowała, że pieniądze w OFE nie należą do Polaków po czym dużą ich część, 153 mld złotych, po prostu zawłaszczono. OFE zostało swoją karykaturą i trwa w taki sposób do dzisiaj.

Jednak skoro mamy premiera bankiera, szybko okazało się, że skoro jest interes do zrobienia to trzeba go zrobić, czy to przymusem szczepień czy przymusem ubezpieczeń. Rządzący wprowadzający Pracownicze Programy Kapitałowe uznają zatem, że Polacy są zbyt głupi, aby docenić jaką wspaniałość dla nich robi władza i mogą nie chcieć się zapisywać do nowego OFE pamiętając co się stało ze starym.

Na szczęście można się jeszcze wypisać z PPK, ale właśnie to wymaga formy pisemnej tak jak w normalnym kraju wymagałoby przystąpienie do takiego dziwnego szemranego funduszu emerytalnego, do którego władza zapisuje obligatoryjnie wszystkich pracujących. Oczywiście pracowników mami się bonusami od rządu, który przecież dysponuje cudzymi pieniędzmi, oraz przede wszystkim przekonuje się ludzi, że PPK są dobre bo to źli prywaciarze zapłacą pod przymusem więcej na emerytury swoich pracowników. To oczywisty absurd i jest to po prostu dodatkowe podniesienie kosztów pracy w Polsce.

Już wkrótce może się okazać, że krytyka Pracowniczych Programów Kapitałowych będzie niedozwolona na mocy ustawy, bo i takie pomysły przyszły do głowy rządzącym. I wtedy na przykład ostrzeganie ludzi, że władza chce mieć rezerwuar cudzych pieniędzy taki jak miała w OFE, aby w razie czego je znacjonalizować gdy ich im brakuje, może być to zagrożone sankcją karną. Lepiej, żeby ludzie nie wiedzieli co się z nimi dzieje.

To właśnie dlatego po podpisanej wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych, nastąpi z czasem przymusowe zapisanie do PPK wszystkich, kogo się tylko da. Znowu będziemy udawać, że są to nasze pieniądze, do czasu gdy dowiemy się, że jednak nie. Po przygodach z OFE Polacy już chyba dobrze wiedzą, że to po prostu kolejny sposób pasożytowania na nich.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.