Wszczęto sprawę karną przeciwko Cichanouskiej

Opublikowano: 22.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 771

Prokuratura Generalna Białorusi wszczęła sprawy karne przeciwko członkom Rady Koordynacyjnej opozycji, poinformowała służba prasowa ministerstwa na kanale „Telegramu”.

Swiatłana Cichanouska, Maria Kolesnikowa, Maksim Znak, Paweł Latuszko, Olga Kowalkowa, Sergej Dylewski i „inne osoby” są podejrzani o „tworzenie i kierowanie grupą ekstremistyczną, finansowanie jej działalności w celu przejęcia władzy państwowej w sposób niekonstytucyjny”. „Mówimy o popełnianiu przestępstw przewidzianych w pierwszej części art. 361-1 „Tworzenie formacji ekstremistycznej” oraz w pierwszej części 357 „Spisek w celu przejęcia władzy państwowej w sposób niekonstytucyjny”” – głosi komunikat.

Z inicjatywy Cichanouskiej, którą opozycja uważa za wybraną liderkę, w kraju powołano Radę Koordynacyjną ds. przekazania władzy. Jej przedstawiciele żądają wyznaczenia nowych wyborów i negocjacji.

Prokuratura Generalna Białorusi wszczęła postępowanie w sprawie wezwań do przejęcia władzy. Większość członków prezydium Sądu Konstytucyjnego jest aresztowana lub przebywa za granicą, w tym sama Cichanouska (wyjechała na Litwę zaraz po wyborach).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o