Wśród terrorystów z Państwa Islamskiego są Polacy

Opublikowano: 26.11.2015 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 567

O incydencie w syryjskim niebie, międzynarodowym terroryzmie, wielkiej szachownicy geopolitycznych interesów i nowym miejscu Polski na arenie międzynarodowej wypowiadał się w wywiadzie z Leonidem Siganem były poseł na Sejm Mariusz Olszewski.

— Zdarzyło się. Rosyjski bombowiec Su-24 został zestrzelony przez turecki samolot myśliwski na terytorium Syrii. Naruszono tym samym przyjęte nawet przez NATO zasady, że zestrzelenie samolotu to absolutna ostateczność. Proszę Pana o komentarz do tego wydarzenia, które prezydent Putin określił jako cios zadany Rosji w plecy przez popleczników terroryzmu.

— Sytuacja w Syrii jest na tyle skomplikowana, że wszystkie opisy polityczne dotyczące tego, że istnieje jedno monolityczne Państwo Islamskie i z drugiej strony koalicja antyterrorystyczna, są nieadekwatne do rzeczywistości. To, z czym mieliśmy do czynienia wczoraj, odzwierciedla różnorodność interesów, która występuje na tamtym obszarze. Zestrzelenie rosyjskiego samolotu jest tylko i wyłącznie krwawym obrazem tego, co dzieje się na stole negocjacyjnym wielkich mocarstw, które w Syrii mają swoje interesy.

Ten incydent, tak naprawdę, był bardzo ostrą odpowiedzią Turcji na, z jej perspektywy, mieszanie się Rosji do interesów, które Ankara posiada na tamtym obszarze. W związku z tym sytuacja generalnie na całym świecie idzie w bardzo złym kierunku, a zestrzelenie rosyjskiego samolotu stawia nas na zupełnie nowym obszarze oddziaływania politycznego. Jest to licytacja, która zmierza w złą stronę, bo jeżeli ktoś trzeźwo i konkretnie nie przedstawi rozwiązań politycznych, to może dojść do eskalacji militarnej, a to jest najgorszy scenariusz dla całego świata.

— O tym się nie mówi głośno, ale faktem już jest, że wśród terrorystów z Państwa Islamskiego są Polacy. Podobno jest ich około dwudziestu. Tak przynajmniej twierdzi TVN 24. I terroryści ci, to nie tylko żołnierze PI, ale też ci, którzy tworzą struktury, zbierają pieniądze. Oni mogą wrócić do Polski. Czy Polska jest przygotowana do walki z terroryzmem?

— To bardzo trudne pytanie, bo widzimy jak mocarstwa światowe — Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, Rosja — radzą sobie z odpowiedziami na ataki terrorystyczne. Jest to przeciwnik ukryty, działający niekonwencjonalnymi metodami, nieliczący się z ofiarami i wybierający cele nie militarne, lecz cywilne.

Odpowiadając na to pytanie, należy stwierdzić, że w tej chwili nie ma chyba na świecie kraju, który mógłby powiedzieć, że jest przygotowany na ataki terrorystyczne tego typu. Jeśli zaś chodzi o tych rzekomych dwudziestu Polaków, myślę, że Polska w tej chwili jest w takiej wewnętrznej sytuacji politycznej, w jakiej nie znajdowała się od ostatnich dwustu lat. To znaczy, Polska jest jednolita, jeśli chodzi o strukturę narodową. Psychicznie nowe pokolenie, które rośnie jest, powiedziałbym, organem bardzo jednolitym i to bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Nie sądzę, aby w Polsce mogły się pojawić grupy terrorystyczne takie, jak na przykład we Francji czy w Belgii. Tutaj po prostu nie ma takiego klimatu. Nie mamy takich mniejszości i religijnie jesteśmy również monolitem. Jesteśmy przypisani do jednej kultury. Mamy zupełnie inne problemy. To, co się teraz dzieje na Zachodzie, nas nie dotyczy. Jeżeli zapytamy się przeciętnego Polaka na ulicy, co sądzi o muzułmanach, to będzie mówił nie z autopsji, lecz będzie wypowiadał oceny, które zaczerpnął z telewizji. W Polsce po prostu nie ma problemu islamu, ale również trzeba tu podkreślić, że Polska nie chce mieć problemu islamu.

W tej chwili ta eskalacja zbrojna mająca miejsce, dla Polski na szczęście bardzo daleka od jej granic, jest tylko kolejną czerwoną lampką, która zapala się na arenie międzynarodowej. Lampką, która mówi: siądźmy do stołu i rozwiążmy to metodami pokojowymi. Zestrzelenie rosyjskiego samolotu jest podwyższeniem poprzeczki, która za chwilę może przerodzić się w bardzo niebezpieczny scenariusz także dla Europy. Syria nie jest wcale daleko od Berlina, Warszawy, Paryża czy Moskwy. Syria to jest, tak naprawdę, emanacja różnego rodzaju interesów politycznych, także stolic europejskich.

W tej chwili nawet dobrze się stało, że mamy zmianę władzy w Polsce. Ja postrzegałem dotychczasowy układ sił rządzących Polską jako taki „ciepły układ misiów pluszowych”, które nie są w stanie nie tylko zdiagnozować problemów, które stoją przed Polską, ale także nie potrafią przedstawić recepty na problemy, z którymi za chwilę Polska będzie miała do czynienia. A te wszystkie problemy są powiązane i sytuują Polskę w zupełnie nowej konstrukcji politycznej na arenie międzynarodowej. I to chodzi o NATO i o Unię Europejską. Pamiętajmy, że to kraj członkowski NATO zestrzelił samolot rosyjski. Polska jest członkiem NATO. Nie chcę projektować dalej, jakie konsekwencje tego mogą być, jeżeli Rosja na przykład odpowie militarnie na takie fakty. Uważam, że póki co, w Rosji rządzą ludzie, którzy mają predyspozycje do tego, żeby siąść przy stole negocjacyjnym i rozmawiać o rozwiązaniu problemów światowych z przywódcami innych państw europejskich, z Ameryką, czy też z Chinami, które w tej chwili są gdzieś poza, ale one też są ważną układanką w tej grze, która odbywa się w Syrii.

Z Mariuszem Olszewskim rozmawiał Leonid Sigan
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kozik 26.11.2015 13:36

  “Nie sądzę, aby w Polsce mogły się pojawić grupy terrorystyczne takie, jak na przykład we Francji czy w Belgii. Tutaj po prostu nie ma takiego klimatu”

  Wystarczy szczerze porozmawiać z muzułmanami z podkarpackiego, których dzieci studiują w krajach muzułmańskich – oni już takiej pewności nie mają.

  W interesie NWO jest “mieszanie” kultur (które zmieszać się nie dadzą), późniejsze wzmocnienie ekstremistów po obu stronach i depopulacja.

 2. agama 26.11.2015 16:10

  wszędzie już są terroryści, więc wszędzie będzie trza wprowadzić stan wyjątkowy i antyobywatelski zamordyzm

 3. mackadmin 26.11.2015 20:13

  Przeciez wiemy, kto bawi sie w terorystow – jak pojawi sie zlecenie, pojawia sie i ataki,.. a z tym monolitem bym nie przesadzal – nasze kobiety w GB ‘lubia’ kolorowo i na wesolo – wiec tylko czekac na owoce.

 4. piqlis 27.11.2015 08:46

  Osobiście w dużej części podzielam pogląd autora artykułu, jesteśmy zaściankiem Europy i takim pozostaniemy, nasz hermetyzm (jednokulturowość) również stanowi ogromną przeszkodę w takich atakach, terroryści (a raczej ich sponsorzy) mają ważniejsze cele (na przykład ustawić do pionu grające na kilku gospodarczych frontach Niemcy, czy też niepokorną Hiszpanie) więc myślę że ich tok rozumowania jest następujący: ( “ci Polacy sami się dostosują, a jak nie to potem się zastanowimy, póki co lepiej ich nie drażnić bo h.. wie co im do głowy strzeli” ). Pamiętajcie że monolit kulturowy i religijny jest bardzo niebezpieczny ponieważ w sytuacji zagrożenia może się przerodzić w “Jednomyślność Narodową” (zdarzało się to u nas w przeszłości wielokrotnie) co przy ponad 30 mln Polaków w kraju i prawie drugie tyle na obczyźnie może być dla światowego establishmentu bardzo niebezpieczne.

  Przykład ? ACTA, kilkadziesiąt godzin ponad 2mln protestów, jeśli by tego nie zatrzymali za tydzień lub dwa mogłoby zaprotestować 20mln, obecnie to można nas co najwyżej oszukać wprowadzając podobną ustawę od tyłu i do tego jeszcze po cichu. Póki co zanim się dostatecznie kulturowo nie wymięszamy (z pseudo uchodźcami) nie należy demonizować.

  Bóg do Aniołów:

  Co tam słychać w USA? – “Boją się i zbroją”, a co w Rosji?
  – “Boją się i zbroją”, a w Polsce? – “ani się nie boją ani się nie zbroją” Bóg na to odpowiada “a to lenie znów muszę odwalać za nich robotę” 😀

  Pozdro 🙂

 5. mgmg 27.11.2015 13:51

  Jak się chce psa uderzyć to się kij zawsze znajdzie. Jak będzie “zlecenie na nas” to jak nie muzułmanie to ukraińcy albo inni cykliści to zrobią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.