Wspólna drużyna sportowa obu Korei

Opublikowano: 20.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 310

Relacje między Koreami cały czas poprawiają się. Przełom nastąpił na początku bieżącego roku w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Wygląda na to, że sport będzie tym czynnikiem, który pojedna dwa skłócone narody.

Jak donoszą media, po spotkaniu, które odbyło się w miejscowości Panmundżom na silnie ufortyfikowanej granicy, obie strony ogłosiły zorganizowanie meczów koszykówki. Odbędą się one w dniach 3-6 lipca w Pjongjangu. W ten sposób kraje chcą uczcić rocznicę komunikatu o zjednoczeniu obu Korei, który wystosowano po raz pierwszy 4 lipca 1972 roku. To jednak nic w porównaniu do zapowiedzi utworzenia wspólnych drużyn koreańskich, które będą uczestniczyć na przyszłych międzynarodowych wydarzeniach sportowych.

Dowiadujemy się, że już w trakcie Igrzysk Azjatyckich, które będą miały miejsce w Indonezji między 18 sierpnia a 2 września, obie Koree wystawią wspólne drużyny. Sportowcy ponownie wystąpią pod jedną flagą. Podobna sytuacja miała miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.

Obie Koree dążą do pojednania i formalnego zakończenia wojny, która toczyła się w latach 1950-1953. Korea Północna chce podpisać nawet traktat pokojowy ze Stanami Zjednoczonymi. Przynajmniej na dzień dzisiejszy, wszystko przebiega zgodnie z planem. Korea Północna nie będzie już straszyć atomem i odda swój arsenał nuklearny, zaś Korea Południowa i USA oficjalnie zgodziły się zawiesić sierpniowe i każde kolejne wspólne manewry wojskowe.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o