Apophis zniszczy współczesną cywilizację?

Opublikowano: 21.11.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 341

Specjaliści NASA prognozują kolejny koniec świata. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej USA przypuszcza, że współczesna cywilizacja zginie na skutek upadku asteroidy Apophis na planetę – informuje agencja informacyjna Nation News.

Zdaniem ekspertów Apophis dosięgnie Ziemi w 2029 lub 2036 roku. Asteroida ważąca około 18 milionów ton składa się ze lodu i pyłu.

Jeśli ciało niebieskie runie na powierzchnię planety, uderzenie będzie równe 880 megatonom w ekwiwalencie trotylu. Upadek asteroidy Apophis wywoła globalne tsunami i destrukcję na katastrofalną skalę.

Naukowcy analizują posiadane dane i badają obiekty, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszej planety.

Jak pisała Gazeta.ru o zagrożeniu ze strony asteroidy mówiono już wcześniej. Przed Apophisem przestrzegali w szczególności specjaliści Instytutu Naukowo-Badawczego „Nikołajewskie Obserwatorium Astronomiczne”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

“NASA prognozuje koniec świata” – po co pisać takie dyrdymały? Przecież to czysta żenada!!!

pigwus
Użytkownik
pigwus

Pewnie kończy im się kasa więc trzeba zadbać o dofinansowanie.

MichalR
Użytkownik
MichalR

Miałem nadzieję znaleźć informację o szacowanym prawdopodobieństwie