Wróżbita Google prawdę ci powie

Opublikowano: 20.06.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 419

Nowa sieć neuronowa stworzona przez korporację Google na podstawie algorytmów „deep learning” jest w stanie obliczyć orientacyjną datę śmierci, opierając się na wskaźnikach medycznych pacjenta – podaje Bloomberg.

Algorytm został przetestowany na kilkuset tysiącach chorych, włącznie z kobietą cierpiącą na raka gruczołu mlekowego w stadium terminalnym, której płuca zaczęły wypełniać się płynem. Komputery przeanalizowały dane prześwietlenia i wywnioskowały, że prawdopodobieństwo śmierci pacjentki podczas pobytu w szpitalu wynosi 9,3%. Jednak sieć neuronowa, która wzięła pod uwagę 175 639 parametrów, podwyższyła ten wskaźnik do 19,9%. Kobieta zmarła po 10 dniach.

Sieć neuronowa jest w stanie nie tylko przepowiadać śmierć, ale również inne konsekwencje chorób, a także długość pobytu w szpitalu i prawdopodobieństwo powtórnej hospitalizacji. Algorytm uwzględnia informacje z plików PDF i starych kart medycznych. Pozwala także medykom zaoszczędzić do 80% czasu, który zwykle był marnowany na rutynowe przygotowanie danych.

Według słów przedstawicieli firm kolejnym krokiem Google będzie wdrożenie w klinikach własnego systemu prognostycznego.

Zdjęcie: Pixabay (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o