Wróćmy do węgla, bo inaczej grożą nam masowe zamieszki

Opublikowano: 10.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1367

Jeśli Unia Europejska nie wróci do wykorzystania paliw kopalnych, grożą jej tej zimy masowe zamieszki i protesty obywateli w obliczu kryzysu energetycznego na dużą skalę – ostrzegł w wywiadzie dla brytyjskiego portalu „The Guardian” wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

„Jeśli nasze społeczeństwo pogrąży się w bardzo, bardzo intensywnych konfliktach i sporach z powodu braku energii, to z pewnością nie osiągniemy naszych [klimatycznych] celów. (…) Musimy mieć pewność, że ludzie nie będą marznąć podczas nadchodzącej zimy” — powiedział Timmermans.

Zdaniem wiceszefa Komisji Europejskiej, ludzie, których tej zimy nie będzie stać na ogrzewanie, „będą katastrofą na drodze do rozwiązania kwestii klimatycznych”. Ludzie „myślą raczej o bieżących problemach niż o długoterminowych celach” — narzeka wiceprzewodniczący KE.

Zdaniem Timmermansa kraje europejskie będą musieli wrócić do wykorzystywania węgla, by nie prowokować wzrostu napięć w społeczeństwie i zagwarantować ludziom, że do 1 czerwca nie spotkają się z kryzysem grzewczym. „Jeśli nie będziemy mogli dać tej gwarancji, to społeczeństwo znajdzie się na krawędzi, tak jak wszędzie z powodu wysokich cen energii, inflacji, szybko rosnących cen żywności” — dodał.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: pl.News-Front.info

16

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. nazizm to ideologia lewicowa 10.07.2022 16:43

    Juz nawet ten nawiedzony timmermans zostal ustawiony na wlasciwy tor przez swoich wlascicieli i zaczal wydawac dzwieki podobne do ludzkich.
    Tymczasem nasz ewangelista mateusz wykosil gornictwo niemalze do golej ziemi. Na deser utopil poltorej duzej banki w skasowanej budowie elektrowni w Ostrolece.
    Ciekawy jestem jak dlugo bedzie mozna czarowac Polakow, ze zimne kaloryfery to wina wszechmocnego putina.

  2. agama 10.07.2022 17:48

    może ich Sri Lanka trochę uświadomiła

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.