Wrocławskie szkoły zatrudniają nauczycieli z Ukrainy

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1323

We Wrocławiu ma obecnie brakować około tysiąca nauczycieli. Tamtejsze placówki zdecydowały się z tego powodu na łatanie dziur kadrowych poprzez zatrudnianie obywateli Ukrainy. Według portalu TuWroclaw.com angaż otrzymują nawet Ukraińcy znający tylko podstawy języka polskiego.

Wraz z początkiem roku szkolnego jak bumerang powróciła sprawa problemów kadrowych w polskim systemie edukacji. Nauczyciele mają odchodzić z zawodu głównie z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego, a przede wszystkim przez zbyt niskie zarobki.

1 września w placówkach oświatowych w stolicy Dolnego Śląska brakowało więc około tysiąca nauczycieli. TuWroclaw..com informuje, że w związku z tym problemem miasto zaczęło rekrutację wśród przebywających w naszym kraju ukraińskich obywateli.

Mogą oni zgłaszać się do pracy za pośrednictwem specjalnie stworzonej w tym celu bazy. Chętnych ma być na razie 1,2 tys., a Wrocław wymaga od nich jedynie podstawowej znajomości języka polskiego oraz posiadania przygotowania pedagogicznego. Portal twierdzi, że pracę w jednej ze szkół zaczęła już Ukrainka ucząca języka angielskiego.

Na podstawie: TuWroclaw.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 11.09.2022 15:00

    ,,Wynaradawianie,, Polaków trwa w najleprze..

  2. bboyprezes 12.09.2022 07:44

    To dopiero teraz się dowiedzieli o brakach kadrowych? To było widać już wcześniej, 5-10 lat temu. Wtedy nikt nie narzekał i nie starał się zająć tym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.