Wrocław wprowadzi odpłatność za część lekcji?

Opublikowano: 19.10.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1434

Dyrektor departamentu edukacji Wrocławia, Jarosław Delewski, nie wykluczył możliwości wprowadzenia odpłatności za część zajęć lekcyjnych dla tamtejszej młodzieży. Wypowiedź przytoczona przez „Portal Samorządowy” wzbudziła spore kontrowersje, dlatego wrocławski Urząd Miejski zaczął zaprzeczać informacji podanej przez witrynę.

W ubiegłym tygodniu w Katowicach odbyło się Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Jednym z jego prelegentów był właśnie dyrektor departamentu edukacji Wrocławia. W swoim wystąpieniu przyznał, że jego miasto może zdecydować się na wprowadzenie odpłatności za część lekcji.

Według Delewskiego subwencja z budżetu państwa nie pozwala na sfinansowanie wszystkich zajęć w szkołach. Rodzice posyłający swoje dzieci do placówek oświatowych w stolicy Dolnego Śląska mieliby więc dopłacać 200-300 złotych rocznie, aby „nie musieli odbierać dzieci ze szkoły o 13:00”.

Wypowiedź przytoczona przez „Portal Samorządowy” została skrytykowana przez kuratorium oświaty, bo wprowadzenie opłat w publicznych szkołach byłoby niezgodne z prawem. Podobnie twierdzi obecnie Urząd Miasta Wrocławia, zarzucający mediom zmanipulowanie wypowiedzi szefa swojego departamentu.

Zdjęcie: steveriot1 (CC0)
Na podstawie: PortalSamorzadowy.pl, TuWroclaw.com, Wroclaw.se.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.