Wrocław rusza z proimigracyjną propagandą

Opublikowano: 21.03.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1910

Wrocław jest jednym z miast najchętniej przyjmujących imigrantów z Ukrainy. Tamtejsze miejskie władze rozpoczynają z tego powodu zmasowaną kampanię, mającą przybliżać naszego wschodniego sąsiada. Ponadto ma powstać Koalicja Organizacji Mniejszości Imigrantów wspierająca proimigracyjnych aktywistów.

Jak podaje Radio Wrocław, w stolicy Dolnego Śląska mieszka obecnie od 60 tysięcy aż do 100 tysięcy ukraińskich imigrantów. W związku z tym w poniedziałek w pojazdach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji wystartuje specjalna kampania, o czym poinformowała zresztą Olga Chrebor, pochodząca z Ukrainy pełnomocnik prezydenta ds. przybyszy z Ukrainy.

Wrocławska komunikacja zaprezentuje więc klipy poświęcone właśnie samej Ukrainie. „Mam nadzieję, że będzie to bardzo miły gest dla osób z Ukrainy, które tęsknią za swoim krajem właśnie teraz, kiedy przez pandemię i zamknięcie granic są we Wrocławiu „zatrzymane” i nie mogą odwiedzać swoich rodzin ani rodzinnych stron” – twierdzi Chrebor.

To nie jedyne działania propagandowe władz miasta. Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, wystosował dodatkowo specjalny apel do mediów. Pouczył je więc, aby nie prezentowały na przykład informacji o licznych przypadkach pijanych Ukraińców powodujących wypadki drogowe. W przypadku Polaków nikt bowiem nie podkreśla narodowości sprawców.

Kolejnym elementem zmasowanej kampanii liberalnych władz Wrocławia będzie stworzenie Koalicji Organizacji Mniejszości Imigrantów. Od kwietnia bieżącego roku ma ona wspierać aktywistów „działających na rzecz społeczności i dialogu”.

Na podstawie: RadioWroclaw.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 22.03.2021 10:57

    No ej jak nie mozesz/nie chesz placic uczciwej pensji to zamknij ten pseudo biznes ktory prowadzisz na kredytach i wyzysku innych, albo otworz sobie go na Ukrainie 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.