Wraz z wzrostem imigracji rośnie analfabetyzm

Opublikowano: 02.11.2022 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1281

Niemieccy uczniowie w czwartej klasie coraz gorzej radzą sobie z matematyką i językiem niemieckim, a negatywna tendencja występuje w każdym niemieckim kraju związkowym – wynika z nowego badania opublikowanego przez rząd. Jednak ten spadek wyników, który osiągnął najgorszy poziom w historii, jest najbardziej widoczny wśród dzieci o pochodzeniu imigracyjnym.

Coraz więcej uczniów szkół podstawowych nie osiąga minimalnych standardów ustalonych przez „Konferencję Ministrów Kultury i Edukacji” z języka niemieckiego i matematyki, co może mieć poważne konsekwencje dla przyszłych perspektyw społecznych i gospodarczych kraju.

Chociaż badanie „Trendy edukacyjne IQB na rok 2021” nie przypisuje żadnej jednej przyczyny gwałtownemu spadkowi standardów, wskazuje na imigrację i politykę lockdownu. Przyznaje również, że najgorsze wyniki mają uczniowie o pochodzeniu imigranckim. 8 procent wszystkich dzieci w szkołach podstawowych w Niemczech ma pochodzenie imigranckie, co wskazuje na ogromną zmianę demograficzną, która już trwa w tym kraju. W miastach takich jak Hamburg większość uczniów ma pochodzenie migracyjne.

Zwolennicy masowej imigracji twierdzili kiedyś, że nowi przybysze będą przyszłymi „specjalistami”, takimi jak lekarze, prawnicy i inżynierowie. W rzeczywistości jednak wielu z nich przybyło do Niemiec niepiśmiennych nawet we własnym języku. Z kolei wielu z nich ma dzieci, które również nie potrafią czytać i pisać.

Dane z 2018 roku pokazały, że prawie połowa migrantów przystępujących do testów językowych na średniozaawansowaną biegłość zakończyła się niepowodzeniem, a liczba niepowodzeń w tym czasie rosła. Informacje niemieckiego rządu pokazują, że wielu migrantów, którzy przybyli w 2015 i 2016 roku, charakteryzowało się niskimi umiejętnościami, a większość z nich pozostaje długotrwale bezrobotna w 2022 roku. Wśród byłych migrantów, którzy są zatrudnieni i podlegają składkom na ubezpieczenie społeczne, 43,3 procent nie ukończyło szkoły średniej.

Odsetek zatrudnionych w zawodach wymagających niskich kwalifikacji jest odpowiednio wysoki: 50,1 procent. Udział ten wzrósł o 6,6 punktu procentowego od stycznia 2016 roku, podczas gdy udział wykwalifikowanych pracowników, specjalistów i ekspertów nadal spada.

„RMX News” podaje: „spadek umiejętności w Niemczech ogółem od 2016 roku odpowiada skróceniu czasu nauki o około jedną trzecią roku szkolnego w czytaniu, pół roku szkolnego w słuchaniu, jedną czwartą roku szkolnego w pisaniu i jedną czwartą roku szkolnego w matematyce”.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie 19 procent uczniów nie spełniło minimalnego standardu w czytaniu średnio w całych Niemczech, w tym 30 procent w pisowni. W matematyce 22 procent uczniów nie spełniło minimalnego standardu.

Najlepiej wypadł niemiecki kraj związkowy Saksonia, który ma jedne z najniższych liczb imigrantów w całych Niemczech. Na drugim miejscu uplasowała się Bawaria, która w przeszłości była jednym z najlepszych niemieckich krajów związkowych pod względem edukacji. Najgorsze wyniki osiągnęły Berlin, który charakteryzuje się największą liczbą imigrantów w Niemczech w przeliczeniu na procent mieszkańców, oraz Brema, która również charakteryzuje się dużą liczbą imigrantów.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii stwierdził, że jego landowi, w tym „systemowi szkolnictwa”, „grozi przeciążenie”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „RMX News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 02.11.2022 12:33

    Trzeba wziąć też pod uwagę poziom opanowania przez imigrantów języka niemieckiego.

  2. replikant3d 02.11.2022 16:56

    Miedzy innymi o to właśnie chodzi.Nie dość że depopulacja to jeszcze niszczenie oświaty by ,,robaczki,, były coraz głupsze…. potem już tylko ikonki na panelu maszyny w jakimś obozie pracy..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.