Wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej

Opublikowano: 29.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 966

Stało się! Miasto, o którym może mało kto słyszał rozpoczęło rewolucję. Żory wprowadzają darmową komunikację miejską. Będzie to pierwsze miasto w Polsce posiadające taki darmowy transport.

Z analiz żorskiego magistratu wynika, że liczba pasażerów miejskich autobusów w ostatnich latach spada – jak wszędzie zresztą. To z kolei podnosi ceny biletów. Rośnie też dopłata z budżetu gminy do komunikacji. Obecnie stanowi ona 72 proc. kosztów przewoźnika. Wzrost cen biletów jeszcze bardziej zniechęca ludzi do podróżowania autobusami i błędne koło się zamyka.

Żory postanowiły je przerwać. Darmowa komunikacja zacznie działać 1 stycznia 2014 r lub – jeżeli się uda – jeszcze w połowie tego roku.

Trzymajmy więc kciuki za inne miasta, aby brały przykład z Żor i tak jak one, wprowadziły u siebie darmową komunikację miejską

Autor: MarcheVa
Źródło: CIA


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. mail925 29.03.2013 18:26

  Miał to na sztandarach komunizm, a jest szansa dopiero dzisiaj. Myślę, że to rewelacyjny powód by wysiąść z samochodów.

 2. Sebek 29.03.2013 18:34

  Wszystko pięknie, tylko czemu nazywacie darmowym coś za co wszyscy płacą w podatkach?

 3. joker0skater 29.03.2013 18:41

  i teraz ten co jeździ samochodem będzie płacił za swoją benzynę i samochód oraz za transport komunikacją miejską sąsiada. Skoro mało chętnych jest na jazdę autobusem to zlikwidować w pi*du! Jak każda działalność jeśli kończy się popyt powinna się skończyć podaż, a nie dopłacanie teraz do usługi, za którą nikt nie chce płacić.

 4. buzdygan 29.03.2013 19:54

  A teraz nie płacisz kilka razy za to samo? W cenie paliwa jest podatek drogowy, który ma służyć naprawianiu/budowaniu dróg, jednak żeby przejechać autostradę zbudowaną za nasze pieniądze musimy dodatkowo DUŻO! płacić.

  Spójrz na komunikację miejską w Żorach z drugiej strony. Skoro jest “za darmo” (tj. z podatków), to wykorzystaj ją. Nie będziesz musiał płacić za benzynę i za parking. Jeśli większość skorzysta z tej opcji, będzie mniej hałasu na ulicach, mniej spalin, będzie się lepiej oddychało. Będzie mniej wypadków.

  Miasto nie będzie musiało wydawać tak często pieniędzy na łatanie dziur na drogach. Nie będzie musiało drukować biletów i płacić kontrolerom (którzy mogą zostać zatrudnieni jako kierowcy autobusów na nowych liniach).

 5. RobertM4 30.03.2013 00:27

  A podatki i tak płacimy i płacić będziemy. Z resztą płacimy podatki od podatku (1 litr benzyny przykładowo kosztuje w rafinerii 2.80 zł, do tego dochodzi akcyza, podatek drogowy etc., i po dodaniu, uzyskujemy 4,80. Od tego płacimy 23% vat-u). Czyż nie płacimy od 2 zł podatek od podatku ? W pełni popieram.

 6. danush 30.03.2013 02:18

  buzdygan -nie można tego ująć lepiej !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.