Wozili pod torfem białoruskie papierosy

Opublikowano: 19.04.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1098

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy. Do sprawy zatrzymano 8 osób. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze oraz pojazdy ciężarowe wraz z naczepami, gdzie ujawniono prawie 1 250 000 sztuk białoruskich papierosów.

6 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej w powiecie ostródzkim zatrzymali 2 kobiety oraz 4 mężczyzn, zajmujących się przemytem białoruskich papierosów. Przeszukano mieszkania i pomieszczenia gospodarcze zatrzymanych oraz samochód ciężarowy z naczepą. Okazało się, że w pojeździe znajduje się nie tylko torf, ale również ponad 300 tys. sztuk białoruskich papierosów. W trakcie realizacji czynności u mieszkańców powiatu ostródzkiego łącznie ujawniono blisko 430 tys. sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych. Szacunkowa wartość to prawie 320 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 20 tys. zł w gotówce.

Natomiast 8 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy sprowadzili na wspólnotowy obszar celny papierosy z białoruską akcyzą. Mieszkańcy powiatu ostródzkiego również w autach pod torfem przewozili nielegalny towar. W dwóch ciężarówkach ujawniono 820 tys. sztuk. białoruskich wyrobów tytoniowych, wartych ponad 600 tys. zł.

Podejrzani w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszeli zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Gdyby papierosy trafiły na polski rynek Skarb Państwa straciłby 1,5 mln zł.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, grozi im kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło: StrazGraniczna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.