Liczba wyświetleń: 2898
Coraz trudniej powiedzieć, co rzekomych wolnościowców w Konfederacji odróżnia od ich kolegów z Ruchu Narodowego. Po wizycie Sławomira Mentzena na kanale „Didaskalia” można mieć wrażenie, że te różnice zacierają się coraz bardziej.
Szef Nowej Nadziei i współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen był gościem na kanale „Ddaskalia” Patrycjusza Wyżgi. Dziennikarz pytał go m.in. o powrót do przymusowego poboru.
„Pobór się bardzo źle kojarzy. Wolę używać słowa „powszechne szkolenia”. […] musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Gdyby Ukraińcy nie mieli przymusowego wzięcia ludzi do wojska, to już by w tym momencie nie było Ukrainy” – powiedział polityk.
„W XVII wieku Polacy nie chcieli finansować armii polskiej, ani służyć w armii polskiej, więc w XIX wieku płaciliśmy na armię rosyjską, armię pruską, armię austriacką i nasi przodkowie służyli w tych armiach” – twierdzi Mentzen.
Przypomnijmy, że przymusowy pobór jest, z punktu widzenia idei wolnościowych, nowoczesną formą niewolnictwa. „Czym jest wojna, jeśli nie masowym mordem w skali niemożliwej do osiągnięcia przez prywatną policję? Czym jest pobór, jeśli nie masowym niewolnictwem? Czy można sobie wyobrazić prywatną formację policyjną, której uszłoby na sucho popełnienie choćby maleńkiej części tego, co państwa robią bezkarnie, rutynowo, rok po roku i stulecie po stuleciu?” – pisał wolnościowy klasyk Murray Rothbard.
Być może „wolnościowiec” Sławomir Mentzen klasyków nie czytuje lub woli klasyków narodowców, skoro jego Nowa Nadzieja staje się coraz bardziej nie do odróżnienia od Ruchu Narodowego.
To jednak niejedyne zaskakujące słowa, które padły w tym programie. „Mamy sytuację sprzed już 4 lat. W momencie, w którym pojawił się COVID-19, państwo zaczęło działać błyskawicznie. Doszło do zmiany przepisów momentalnie. Była ta specustawa. Uchylono działanie mnóstwa przepisów po to, żeby można było działać szybciej. Całe państwo się zmobilizowało momentalnie, a my tu od ponad dwóch lat wiemy, że możemy być na wojnie i wszędzie jest plaża” – twierdzi Mentzen.
Te zachwyty lidera skrzydła rzekomo wolnościowego w Konfederacji nad działaniem państwa w czasie pandemii covidowej, a przypomnijmy, że były to w dużej mierze działania rażąco antywolnościowe, mogą szokować. To wszystko nie przeszkadza jednak Mentzenowi, by w tym samym wywiadzie stwierdzić, że jest on wolnościowcem. Trudno jednak powiedzieć, na jakiej podstawie ten polityk tak siebie określa.
„Mentzen na kanale »Didaskalia« najpierw opowiedział się za poborem, tylko pod inną nazwą i zachwycał się, jak państwo zaczęło działać błyskawicznie, gdy pojawił się COVID-19. Potem stwierdził, że jest wolnościowcem. I to wszystko zupełnie na poważnie w jednej rozmowie” – skomentował w swoich mediach społecznościowych wydawca portalu NCzas.info Radosław Piwowarczyk.
Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info
Trzeba sobie raz na zawsze wbić do głowy -NIKT nie zostaje politykiem z przypadku, albo dlatego że chce zrobić „dobrze”, WSZYSCY oni, nawet władze miast, są tam ulokowani przez siły wyższe i wszyscy są sterowani dbając o nie wasze interesy. I nikt z zewnątrz nic z tym nie zrobi, dopóki oni nie zdecydują, żeby przestać. Pohukiwanie pod artykułami na tej stronie „przed trybunał stanu” czy „pozamykać” to zwyczajne żałosne piski zapijaczonych niewolników.
Tylko ludzie są w stanie wymienić w obecnym systemie tych wybrańców. Wystarczy wybierać dobrze – to co się wkłada do głowy, a nie bajać o mitycznych ludzkich siłach wyższych. Jakby było inaczej niż napisałem to by nie produkowali tyłu banerów i wydawali miliardów na kampanie wyborcze
Komentarz do artykułu: dlaczego Braun go nie wyrzuci (mentzena) albo sam nie opuści tego tworu?
Z tego co robią – a nie mówią – wychodzi, że mają wspólny kierunek działania – marnowanie energii i życia ich zwiedzionych wyborców
Te Mentzen już od dawna próbuje zmienić tory Konfederacji. Tak działają agenci, tak Wałęsa zrobił Solidarnością.
ich druga nazwa to Partia Farbowanych Lisów
@rozrabiaka
dokładnie tak, nie robiąc nic jak kufel10, można od razu poprosić o eutanazje, bo nic sie nie zmieni a będzie tylko gorzej.
emigrant – jesteś zwykłym pożytecznym id10tą. Kogo wy chcecie wybierać, skoro do wyboru macie samych podstawionych farbowańców, gdzie po kilku minutach grzebania w życiorysie połowa ma korzenie znad jordanu? Znam osoby działające w polityce, możesz sobie tutaj popierdywać ale i tak całe życie będziesz zmiatał magazyny. Wy tylko krzyczycie, jak zapijaczona szlachta zaściankowa. Mnie jest wygodnie, niczego nie muszę zmieniać, zmieniłem już wszystko co chciałem, to wy chcecie wciąż „zmieniać” i się kończy tak jak zawsze – na piwku, czipsach i popierdywaniu przed telewizorem, zmieniacie tylko kanały.
Kufel po to masz książki z historii byś poczytał. Niedawno jeszcze byś zapierniczal na polu swego pana od rana do świtu przez 6 dni. Jeśli nie widzisz zmian jakie zaszły od ostatnich króli to nie wiem. Chcesz zmienić mentalność ludzi do wyzysku drugiego i ograbiania do zera. Ot tak, bo „stałeś się swiadomy”.nie ma szans , postęp mamy powolny , krótkie życie i krótką pamięć
W tej konfederacji to bym tylko zostawil Bosaka a reszte pogonil bo mu notowania psuja.
@kufel10 spokojnie, niedługo i ty będziesz przeglądał gazetki z biedronki. https://wolnemedia.net/czeka-nas-fala-zwolnien-w-polskiej-gospodarce/
To co pisze w ksiazkach do historii to tylko 10 max 20 % prawdy, reszta to manipulacja, i falsz.
A czy wiesz ze oficjalnie panszczyzne w Polsce zniesiono w latach 30 XX wieku
Rici ja piszę tylko o powolnym rozwoju. Nie o detalach historii. Jesteśmy jacy jesteśmy z masą wad, chęcią krzywdzenia się i okradania. Jak widzę oglupiale małpy w zoo, to widzę i ludzkość. Powtarzamy ciągle te same błędy, w kółko i w kółko…
@pikpok- ja przeglądam gazetki SPOŁEM, nie rozumiem jak Polak może wspierac wyprowadzanie kapitału za granicę, chyba że z was takie same farbowańce jak z bohatera niniejszego artykułu. Masz polski sklep za rogiem, to chodzisz ośle do obcokrajowca i jeszcze się z tym obnosisz?
@kufel10 osłem jak widać jesteś ty. Ja do biedronki nie muszę zaglądać, mam bardzo fajny mały sklepik z regionalnym towarem obok siebie, czasami zajrzę do większego Lewiatana i to wszystko. Ale doprowadzą do tego, że pozostaną tylko biedry itp. i ciebie baranie to nie ominie.
@ pikpok – tylko winny się tłumaczy i wyzwiskami nic nie wskórasz ani nie zmienisz tego, kim jesteś.