„Wolnościowiec” Mentzen popiera wojskowe niewolnictwo

Opublikowano: 29.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2731

Coraz trudniej powiedzieć, co rzekomych wolnościowców w Konfederacji odróżnia od ich kolegów z Ruchu Narodowego. Po wizycie Sławomira Mentzena na kanale „Didaskalia” można mieć wrażenie, że te różnice zacierają się coraz bardziej.

Szef Nowej Nadziei i współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen był gościem na kanale „Ddaskalia” Patrycjusza Wyżgi. Dziennikarz pytał go m.in. o powrót do przymusowego poboru.

„Pobór się bardzo źle kojarzy. Wolę używać słowa „powszechne szkolenia”. […] musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Gdyby Ukraińcy nie mieli przymusowego wzięcia ludzi do wojska, to już by w tym momencie nie było Ukrainy” – powiedział polityk.

„W XVII wieku Polacy nie chcieli finansować armii polskiej, ani służyć w armii polskiej, więc w XIX wieku płaciliśmy na armię rosyjską, armię pruską, armię austriacką i nasi przodkowie służyli w tych armiach” – twierdzi Mentzen.

Przypomnijmy, że przymusowy pobór jest, z punktu widzenia idei wolnościowych, nowoczesną formą niewolnictwa. „Czym jest wojna, jeśli nie masowym mordem w skali niemożliwej do osiągnięcia przez prywatną policję? Czym jest pobór, jeśli nie masowym niewolnictwem? Czy można sobie wyobrazić prywatną formację policyjną, której uszłoby na sucho popełnienie choćby maleńkiej części tego, co państwa robią bezkarnie, rutynowo, rok po roku i stulecie po stuleciu?” – pisał wolnościowy klasyk Murray Rothbard.

Być może „wolnościowiec” Sławomir Mentzen klasyków nie czytuje lub woli klasyków narodowców, skoro jego Nowa Nadzieja staje się coraz bardziej nie do odróżnienia od Ruchu Narodowego.

To jednak niejedyne zaskakujące słowa, które padły w tym programie. „Mamy sytuację sprzed już 4 lat. W momencie, w którym pojawił się COVID-19, państwo zaczęło działać błyskawicznie. Doszło do zmiany przepisów momentalnie. Była ta specustawa. Uchylono działanie mnóstwa przepisów po to, żeby można było działać szybciej. Całe państwo się zmobilizowało momentalnie, a my tu od ponad dwóch lat wiemy, że możemy być na wojnie i wszędzie jest plaża” – twierdzi Mentzen.

Te zachwyty lidera skrzydła rzekomo wolnościowego w Konfederacji nad działaniem państwa w czasie pandemii covidowej, a przypomnijmy, że były to w dużej mierze działania rażąco antywolnościowe, mogą szokować. To wszystko nie przeszkadza jednak Mentzenowi, by w tym samym wywiadzie stwierdzić, że jest on wolnościowcem. Trudno jednak powiedzieć, na jakiej podstawie ten polityk tak siebie określa.

„Mentzen na kanale »Didaskalia« najpierw opowiedział się za poborem, tylko pod inną nazwą i zachwycał się, jak państwo zaczęło działać błyskawicznie, gdy pojawił się COVID-19. Potem stwierdził, że jest wolnościowcem. I to wszystko zupełnie na poważnie w jednej rozmowie” – skomentował w swoich mediach społecznościowych wydawca portalu NCzas.info Radosław Piwowarczyk.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15 komentarzy

 1. kufel10 29.05.2024 13:08

  Trzeba sobie raz na zawsze wbić do głowy -NIKT nie zostaje politykiem z przypadku, albo dlatego że chce zrobić “dobrze”, WSZYSCY oni, nawet władze miast, są tam ulokowani przez siły wyższe i wszyscy są sterowani dbając o nie wasze interesy. I nikt z zewnątrz nic z tym nie zrobi, dopóki oni nie zdecydują, żeby przestać. Pohukiwanie pod artykułami na tej stronie “przed trybunał stanu” czy “pozamykać” to zwyczajne żałosne piski zapijaczonych niewolników.

 2. rozrabiaka 29.05.2024 13:21

  Tylko ludzie są w stanie wymienić w obecnym systemie tych wybrańców. Wystarczy wybierać dobrze – to co się wkłada do głowy, a nie bajać o mitycznych ludzkich siłach wyższych. Jakby było inaczej niż napisałem to by nie produkowali tyłu banerów i wydawali miliardów na kampanie wyborcze

 3. rozrabiaka 29.05.2024 13:24

  Komentarz do artykułu: dlaczego Braun go nie wyrzuci (mentzena) albo sam nie opuści tego tworu?
  Z tego co robią – a nie mówią – wychodzi, że mają wspólny kierunek działania – marnowanie energii i życia ich zwiedzionych wyborców

 4. Janusz 29.05.2024 18:25

  Te Mentzen już od dawna próbuje zmienić tory Konfederacji. Tak działają agenci, tak Wałęsa zrobił Solidarnością.

 5. agama 29.05.2024 19:44

  ich druga nazwa to Partia Farbowanych Lisów

 6. emigrant001 29.05.2024 20:40

  @rozrabiaka
  dokładnie tak, nie robiąc nic jak kufel10, można od razu poprosić o eutanazje, bo nic sie nie zmieni a będzie tylko gorzej.

 7. kufel10 30.05.2024 00:26

  emigrant – jesteś zwykłym pożytecznym id10tą. Kogo wy chcecie wybierać, skoro do wyboru macie samych podstawionych farbowańców, gdzie po kilku minutach grzebania w życiorysie połowa ma korzenie znad jordanu? Znam osoby działające w polityce, możesz sobie tutaj popierdywać ale i tak całe życie będziesz zmiatał magazyny. Wy tylko krzyczycie, jak zapijaczona szlachta zaściankowa. Mnie jest wygodnie, niczego nie muszę zmieniać, zmieniłem już wszystko co chciałem, to wy chcecie wciąż “zmieniać” i się kończy tak jak zawsze – na piwku, czipsach i popierdywaniu przed telewizorem, zmieniacie tylko kanały.

 8. Wolfman 30.05.2024 09:29

  Kufel po to masz książki z historii byś poczytał. Niedawno jeszcze byś zapierniczal na polu swego pana od rana do świtu przez 6 dni. Jeśli nie widzisz zmian jakie zaszły od ostatnich króli to nie wiem. Chcesz zmienić mentalność ludzi do wyzysku drugiego i ograbiania do zera. Ot tak, bo “stałeś się swiadomy”.nie ma szans , postęp mamy powolny , krótkie życie i krótką pamięć

 9. Dandi1981 30.05.2024 10:12

  W tej konfederacji to bym tylko zostawil Bosaka a reszte pogonil bo mu notowania psuja.

 10. pikpok 30.05.2024 10:40

  @kufel10 spokojnie, niedługo i ty będziesz przeglądał gazetki z biedronki. https://wolnemedia.net/czeka-nas-fala-zwolnien-w-polskiej-gospodarce/

 11. rici 30.05.2024 10:47

  To co pisze w ksiazkach do historii to tylko 10 max 20 % prawdy, reszta to manipulacja, i falsz.
  A czy wiesz ze oficjalnie panszczyzne w Polsce zniesiono w latach 30 XX wieku

 12. Wolfman 30.05.2024 10:55

  Rici ja piszę tylko o powolnym rozwoju. Nie o detalach historii. Jesteśmy jacy jesteśmy z masą wad, chęcią krzywdzenia się i okradania. Jak widzę oglupiale małpy w zoo, to widzę i ludzkość. Powtarzamy ciągle te same błędy, w kółko i w kółko…

 13. kufel10 30.05.2024 13:19

  @pikpok- ja przeglądam gazetki SPOŁEM, nie rozumiem jak Polak może wspierac wyprowadzanie kapitału za granicę, chyba że z was takie same farbowańce jak z bohatera niniejszego artykułu. Masz polski sklep za rogiem, to chodzisz ośle do obcokrajowca i jeszcze się z tym obnosisz?

 14. pikpok 30.05.2024 13:42

  @kufel10 osłem jak widać jesteś ty. Ja do biedronki nie muszę zaglądać, mam bardzo fajny mały sklepik z regionalnym towarem obok siebie, czasami zajrzę do większego Lewiatana i to wszystko. Ale doprowadzą do tego, że pozostaną tylko biedry itp. i ciebie baranie to nie ominie.

 15. kufel10 30.05.2024 16:14

  @ pikpok – tylko winny się tłumaczy i wyzwiskami nic nie wskórasz ani nie zmienisz tego, kim jesteś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.