Wolność od uprzedzeń w sieci w Kanadzie

Opublikowano: 17.11.2020 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1387

Rząd Trudeau jest gotowy do wprowadzenia przepisów mających na celu lepszą ochronę prywatności Kanadyjczyków w erze cyfrowej.

Projekt ustawy, który ma zostać przedstawiony już w tym tygodniu, byłby krokiem w kierunku realizacji zobowiązań określonych w liście ministra innowacji Navdeepa Bainsa.

Uściśliłoby również 10 zasad – od kontroli danych po znaczące kary za niewłaściwe wykorzystanie informacji – które składają się na federalną kartę cyfrową.

Plan przeglądu legislacyjnego jest wynikiem wielokrotnych wezwań federalnego komisarza ds. prywatności Daniela Therriena, aby zmodernizować starzejące się kanadyjskie przepisy w tej dziedzinie

Liberałowie zasygnalizowali w parlamencie wprowadzeniu ustaw o ochronie prywatności konsumentów oraz o Trybunale Ochrony Danych Osobowych.

Nie jest od razu jasne, w jaki sposób nowe przepisy będą współgrać z istniejącymi federalnymi przepisami dotyczącymi prywatności.

Ustawa o prywatności obejmuje agencje rządowe i branże objęte regulacjami federalnymi, takie jak banki i linie lotnicze. Ustawa o ochronie danych osobowych i dokumentach elektronicznych dotyczy organizacji z sektora prywatnego.

Therrien twierdzi, że kanadyjskie przepisy dotyczące ochrony informacji pozostają w tyle za wieloma innymi na całym świecie.

Premier Justin Trudeau zwrócił się do Bains o współpracę z innymi ministrami w celu rozwinięcia cyfrowej karty i wzmocnienia uprawnień komisarza ds. Prywatności, mając na celu nadanie mu nowego zestawu praw online.

Mają obejmować:

– możliwość wycofania, usunięcia i usunięcia podstawowych danych osobowych z platformy, takiej jak Facebook czy Twitter;

– znajomość sposobu wykorzystywania danych osobowych, w tym za pośrednictwem krajowego rejestru reklam;

– możliwość sprawdzenia i zakwestionowania i danych osobowych, które zebrała dana firma lub rząd;

– sposób informowania ludzi o naruszeniu danych osobowych;

– oraz wolność od uprzedzeń oraz molestowania.

Rachel Rappaport, rzeczniczka ministra sprawiedliwości Davida Lamettiego, powiedziała w zeszłym miesiącu, że rząd zobowiązał się do przeglądu ustawy o prywatności, aby zapewnić, że dotrzymuje ona kroku skutkom zmian technologicznych i ewoluującym kanadyjskim wartościom.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.