Wolność myśli i słowa po arabsku

Opublikowano: 04.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 295

Arabski bloger w ramach kary chłosty został publicznie uderzony 50 razy. Wciąż ma otrzymać jeszcze 950 batów. Ponadto 33-letni mężczyzna, który stworzył stronę Free Saudi Liberals, został skazany na 10 lat więzienia za „obrażanie islamu”.

Saudyjski bloger Raif Badawi został skazany na 10 lat więzienia i tysiąc batów za obrazę islamu w 2014 roku. Walkę o uwolnienie podjęła jego żona. Po 50 uderzeniach opublikowała film na Twitterze. Według niej, mąż po prostu nie dotrwa do końca kary ze względu na problemy ze zdrowiem. Dziewczyna prosi o wybaczenie w imieniu ukochanego.

Ensaf Haidar wraz z trójką dzieci uciekła do Kanady w 2013 roku, ale niestrudzenie nadal walczy o wolność dla męża. Wykonanie wyroku miało się rozpocząć w 2015 roku, ale zostało przesunięte z powodu złego stanu zdrowia mężczyzny. Ensaf nie może nawet dowiedzieć się co się teraz dzieje z Raifem. Kobieta ma nadzieję, że niedawne zmiany w Arabii Saudyjskiej mogą pomóc w sprawie męża.

Raif utworzył stronę “Free Saudi Liberals”. Jest zwolennikiem wolności słowa. Zatrzymano go w 2008 roku. Cztery lata później został aresztowany, tym razem za „obelgi wobec islamu za pośrednictwem Internetu”. W 2014 r. został uznany za winnego.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o