Wojsko Polskie wezwie jeszcze więcej rezerwistów

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1715

W przyszłym roku polska armia zwiększy intensywność szkolenia rezerwistów w przyszłym roku – informuje „Rzeczpospolita”.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak, w 2020 roku priorytetowo będzie traktowane przez Siły Zbrojne szkolenie rezerw. Wielu rezerwistów może spodziewać się wezwania na ćwiczenia wojskowe.

Jak tłumaczy Sztab Generalny Wojska Polskiego dotyczy to tylko osób, które „posiadają już nadany przydział mobilizacyjny do wskazanej jednostki”. Jeżeli ktoś otrzyma kartę z napisem „natychmiast” w jednostce musi się stawić w ciągu czterech godzin – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jak podaje publikacja, można spodziewać się, że ćwiczenia będą bardziej intensywne niż teraz. Szkolenia trwające od 5 do 12 dni kalendarzowy będą organizowane częściej niż jednodniowe.

Co więcej, Wojsko Polskie zamierza uporządkować w przyszłym roku przepisy dotyczące rezerwistów i zrównać prawa wszystkich mających tzw. przydziały mobilizacyjne.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Za dużo Polaków w Polin. Szykują takie lokalne upuszczanie krwii i robienie miejsca ,,nowym,,. 2w1